"А за що ми тоді воюємо?" Відомий актор назвав чинник, що допоможе "зшити" Україну
Державі в умовах війни просто необхідно вкладати кошти в кіно, адже лише воно зможе об’єднати країну в одне ціле.
Таку думку в інтерв’ю "Лайму" висловив актор Ахтем Сеітаблаєв.
За його словами, культура – потужний інструмент позитивного впливу на людей. Саме вона після закінчення війни "зшиє" всю країну.
"Коли в період Другої світової один з членів уряду Вінстона Черчілля хотів урізати фінансування культури, той поставив правильне запитання: "А за що ми тоді воюємо?" Культура, як би банально це не звучало, – це найпотужніший інструментарій, який допоможе зшити країну й об'єднати людей із різними точками зору, політичними зокрема", – зазначив Сеітаблаєв.
Він переконаний, що саме завдяки мистецтву українці з різних куточків України можуть спілкуватися між собою.
"Культура в будь-якому своєму прояві – образотворче мистецтво, кіно, радіо, театр, поезія, проза, архітектура, скульптура – це якраз той інструментарій, завдяки якому ти можеш народжувати нові смисли, поєднувати непоєднуване, розповідати людям на заході, півночі, сході і півдні нашої країни про те, що дуже багато близького у нас, багато ріднить нас і багато того, що нам болить, і того, що нас радує", – висловився Сеітаблаєв.
Він зазначив, що культура дає можливість суспільству, й українцям зокрема, вчитися на чужих помилках.
"Будь-яка людина, якщо вона тільки не ущербна з точки зору моралі і без фізіологічних порушень "по Фрейду", хоче одного і того ж – щоб її любили, жити у світі, не боятися за своїх дітей, мати верховенство права, гідну старість, любити, дружити і так далі. І все це – об'єкт уваги мистецтва, адже найцікавіше спостерігати за людиною тобі подібною, яка перебуває в обставинах, які тобі знайомі", – зазначив актор.
Саме тому кіно – це правильна й розумна інвестиція в майбутнє.
"Якщо держава приділяє увагу і знаходить фінансування в цьому випадку в кіно – це дуже правильний і стратегічно правильний крок, це інвестиція в майбутнє", – переконаний актор.
Мракобісся й інфантилізм: Мухарський пояснив, чому українцям варто вбити в собі "совок"
В Україні відбулася революція не лише тому, що ми прагнемо стати частиною Європи і боремося проти "кримінально-олігархічного режиму Януковича", а й через те, що населення нашої країни не хоче повернення в СРСР.
Таку думку у своєму блозі на "Обозревателе" висловив актор, телеведучий Антін Мухарський.
За його словами, можна з упевненістю сказати, що у свідомості деяких українців досі переважає Радянський Союз. І це вилилося в окупацію Криму та війну на Донбасі.
"За помилки і дурість дорослих розплачуються на цій війні діти. І та бабуся, яка взяла 200 гривень і пачку гречки, ніколи не зізнається своєму онуку, що вона дура. Що за 80 років, вона не нажила багаж розуму. Бабуся хоче, щоб онук у 2016 році полетів у 81 рік і побачив, як добре їй там було. Завдяки всьому, що зараз відбувається, не суть, хто підтримув Майдан, а хто ні - у нас дозріла молодь, яка йде вгору. Вона інша і з цим треба змиритися. Вони прийдуть і будуть усе міняти. Рано чи пізно це мало статися. В Росії, на жаль, цю молодь присадили до рівня сталінських бабусь, коли 19-річний хлопець говорить "Так при Союзі ж добре було". А ти його знаєш? Ти коли народився, друже? "Мені мама розказувала". Розумієте, він говорить голосом 80-річної бабусі. Це страшно. Тому що скинуть Путіна, а на підході нікого. Прийде знову син тієї дурної бабусі, а в нас йде підготовка до чогось нового", - зазначив боєць.
За словами Валерія, якими б страшними не були події на сході країни, їх треба пережити, налаштувати себе на боротьбу і дати гідну відсіч ворогу. Окрім цього, як зазначив він, досі є люди, які неоднозначно ставляться до цієї війни.
"Своєю присутністю в зоні конфлікту ти щось міняєш у своїй країні. Дуже тяжко моїй дружині, яка плакала, коли я записався в батальйон. Я їй сказав: "Краще чекати вдома чоловіка з війни, ніж щасливо жити зі зрадником на дивані". Навіщо ховатися під ліжком, коли кувалдою ламають твій дім? Ти вже повинен дозріти для достойної відповіді. І не має значення, чи вмієш ти битися. Візьми товсту книжку Толстого і дай по голові. Іди вперед і борись. Тут страшно, ти переступаєш через себе, боришся з собою щодня. Буває ліньки і ти хочеш впасти поспати, поїхати додому, побути зі своєю дитиною. Думаєш "Ну його нахрін все". Приїздиш додому - вакум, нічого нема. Є люди, які тебе підтримують. Є такі, які думають, що війна йде в далекій Гвінеї. Є придурки, які думають, що будуть відбиватися рушницею від мінометів, коли до нього прийдуть додому", - розповів Валерій.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]