14 січня ц.р. у козацькому стані, що розташувався в Каневі за музеєм військової техніки, святкували день Святителя Василя Великого. До організації масового гуляння долучилися козаки Канівського полку Міжнародного союзу козацтва, десантники Канівського союзу ВДВ, члени ГО "Побратим-Схід", відділ культури Канівської міськради, артисти міського будинку культури та інші. Свято Василя у Каневі проводилося за підтримки ПАТ "Укргідроенерго" - державної компанії, до складу якої входить Канівська ГЕС
По обіді на території козацького стану зібралася майже тисяча канівців. Родини з дітьми, молодь, люди старшого віку прийшли, аби разом, із піснями й танцями відзначити традиційне свято українців - свято Василя, позмагатися у веселих конкурсах, покататися на конях, посмакувати млинцями й запашним чаєм, поїсти наваристої козацької юшки, приготованої самим отаманом канівських козаків Василем Спіжовим, одним словом - весело провести вихід-ний. Також на свято завітали чинний Канівський міський голова Ігор Ренькас, його попередник Віктор Ніколенко, депутат обласної ради Анатолій Сахно та інші гості. На сцені колядували й щедрували артисти міського будинку культури. Свої виступи дарували глядачам учасники малої академії мистецтв "Родина" й народного аматорського гурту. Не мали спочинку улюбленці дітей - коні, на яких катали верхи малечу.
На вході до козацького стану гості мали змогу ознайомитися із стендом, де були розміщені буклети ПАТ "Укргідроенерго", в яких ішлося про майбутнє будів-ництво Канівської ГАЕС та потребу в наборі спеціалістів.
- Канівська ГЕС кілька десятиліть дає стабільну і високооплачувану роботу для 300 жителів міста, - розповів директор станції Василь Гринь. - Середня зарплата у нас нині складає 8,8 тис. грн. На будівництві Ка-нівської ГАЕС, що триватиме близько 7 років, буде створено 2000 робочих місць. Уже сьогодні ми починаємо формувати списки майбутніх працівників. Хто має бажання та відповідну кваліфікацію - реєструйтеся. Запишемо до резерву й обов'язково до вас звернемося, коли завершиться підготовка до бу-дівництва. Найбільше затребувані представники таких професій: водії, машиністи, електромонтажники, муляри, штукатури, бетонярі і т.д. Повний список можна дізнатися у відділі кадрів Канівської ГЕС.
- Всупереч пліткам, проект Канівської ГАЕС передбачає, що переважна частина території села Бучак і Синє озеро залишаться в загальному доступі для всіх громадян. "Укргідроенерго" турбується про збереження у власності держави ландшафтів, пам'яток культури й дбайливо ставиться до історії, - розказав журналістам керівник проекту будівництва Канівської ГАЕС Олександр Кукса. - Саме тому ми підтримали організаторів свята Василя в Каневі й надалі будемо підтримувати культурні заходи, покликані зберегти традиції нашого народу.
Вдячність ПАТ "Укргідроенерго" висловив голова громадської організації учасників АТО "Побратим-Схід" Юрій Паньковецький. Він сказав, що велика кількість воїнів АТО, повертаючись з війни до рідного міста, зіштовхується із проблемою працевлаштування. Будівництво нової електростанції допомогло б вирішити це болюче питання. ПАТ "Укргідроенерго" вже не вперше підтримує ГО "Побратим-Схід" у проведенні заходів, спрямованих на патріотичне виховання дітей і молоді.
- Багато канівчан виїхали на заробітки до Києва або за кордон. Будівництво ГАЕС поверне цих людей до рідних домівок, вони зможуть бути поруч із своїми сім'ями, - говорить Ю.Паньковецький.
Свято в козацькому стані вдалося на славу. Зимовий січневий день став теплішим і яснішим від козацького вогнища, щирих усмішок, зустрічей друзів, веселих пісень і запальних танців, щедрих побажань миру, здоров'я, щастя, здійснення всіх мрій і планів у новому році
Підготувала Марія ГЛАМАЗДІНА
Джерело: Дніпрова зірка
|