На відміну від пострадянського простору, виповзти з якого ніяк не дають Україні, люди зазвичай рухаються в майбутнє не задом наперед , а тому з новим часом пов’язують і нові технології, хоч і раніше не всім приходило в голову на рівнинах будувати ГЕСи-ГАЕСи.
В Англії на околицях Манчестера, використовуючи на диво простий і ефективний спосіб акумулювання електроенергії, збудували найбільшу в світі акумулюючу кріогенну електростанцію.
Вона заснована на принципі використання дешевої електроенергії в нічні години для скраплення повітря, яке зберігається в кріогенних танках, а потім нагрівається і розширюється, надходячи в турбіни і виробляючи електроенергію, що поставляється в мережу.
Потужність кріогенної електростанції (КЕС) становить 5 МВт. Це пілотний проект, розрахований на подальше розширення.
Компанія, що побудувала цю КЕС, Highview Power Storage, стверджує, що подібна схема генерації електроенергії легко масштабується і використовується поряд з альтернативними джерелами енергії, особливо сонячної і вітрової енергетики.
Нова КЕС побудована поблизу існуючої електростанції в Пілсворті, яка працює на метані, що надходить з міських звалищ. Турбіни цієї електростанції використовуються для вироблення електроенергії, що йде на скраплення повітря до температури мінус 190 градусів, а також для отримання тепла, яке використовується для розігріву зрідженого повітря.
Представник компанії заявив, що демонстраційна установка вже довела в ході випробувань свою ефективність, і що вже розроблені проекти подібних КЕС потужністю до 1200 МВт.
Проектна потужність останнього варіанту Канівської ГАЕС 1000Мвт.
Вітчизняні вчені, які не писарі з контори Патона, що копіюють заказ Укргідроенерго, вже звертали увагу на подібні альтернативи. |