НАУКОВЦІ КАЖУТЬ, ЩО БУДІВНИЦТВО ГАЕС НЕ ВИРІШИТЬ ПРОБЛЕМУ ДЕФІЦИТУ МАНЕВРОВОЇ ПОТУЖНОСТІ ОЕС УКРАЇНИ
Науковці кажуть, що будівництво Канівської ГАЕС не може вирішити проблему покриття дефіциту маневрової потужності ОЕС України, а тому є технично і економічно безсперспективним.
Про це йдеться у експертній оцінці стосовно спорудження Канівської ГАЕС, пише «Kanos» із посиланням на інформацію в соціальних мережах.
Зокрема, вчора у столиці відбулось засідання відділення енергетики, радіо-електроніки і машинобудування Української академії наук, на якому були присутні ряд відомих науковці, депутатів та представників громадськості Черкащини і Канівщини.
В ході власної роботи, присутні заслухали доповідь «Про технико-економічну безсперспективність будівництва Канівської ГАЕС, обговорили питання про технічний стан ПЕК (паливного енергетичного комплексу) України, оцінку впливу роботи Канівської ГАЕС на задоволення потреби ОЕС в оперативному регулюванні і ї маневрової потужності, а також підняли питання світового досвіду будівництва маневрових потужностей.
Як наслідок, по результатам обговорення, були сформульовані висновки, що будівництво Канівської ГАЕС не може вирішити проблему покриття дефіциту маневрової потужності ОЕС України, а тому є технично і економічно безсперспективним.
Крім того, на думку науковців, Міненерго вугілля доцільно залучити іноземних фахівців та вітчизняних фахівців, які обґрунтують найбільш перспективні варіанти вирішення проблеми дефіциту маневрової потужності ОЕС в Україні.
За їхніми даними, накопичення енергії ББЖ (блок безперебійного живлення) має потенціал, який найбільшою мірою дозволяє досягти прориву в модернізації ОЕС України. Одночасно ними було запропоновано оцінити можливості спорудження і експлуатації Пневмо-акумуляторної електростанції та використання ПАЕС виробництва компанії SustainХ.
2013р. найбільша в Європі 2000-мегаватна ГАЕС «Ла-Муела» задіяна в басейні річки Хукар в Іспанії. Спорудження другої черги потужністю 1,7ГВт обійшлось в 1,2 млрд. євро. Камінь, гори, два спів розмірні басейни, верхній на висоті 500м.
Може хтось повідомить голові робочої групи при Черкаській ОДА по вивченню питань пов'язаних з будівництвом Канівської ГАЕС Овчаренко Сергію Миколайовичу, який стверджував на першому засіданні робочої групи що багато вивчав це питання і не найшов варіанту. Але вона існує, сучасні технології розвиваються дуже стрімко. В Лос Анжелісі ставлять акумулятивну станцію на 400гВТ/г, в Каліфорнії на 2гВт/г, чому ми не можемо використовувати сучасні гелієві, або літієві акумулятори і ставити іх у безпосередньої близькості біля крупних промислових об'єктів або ТЕС/ТЕЦ і т.д. Хай може в неті подивиться, або поспілкується на виставках хоч. Надаю тільки як один із прикладів що надійшов до вчених енергетиків. Шановні колеги! Фірма "Фроніус" заявляє, що вона готова оснастити своїми інверторами СФЕС потужністю 10-40 МВт. Правда, нам в першу чергу потрібно використати їхні інвертори для систем акумулювання електрики, якими можуть бути оснащені ГЕС, АЕС, ТЕС/ТЕЦ, водночас можна також їх використати і на СФЕС, ВЕС та на любих інших об'єктах, у тім числі у споживачах електрики. Варто звернутись до влади Черкащини з тим, щоб залучити фірму "Фроніус" до спорудження на Канівській ГЕС та/або на ТЕЦ в Черкасах системи акумулювання електрики потужністю 40 МВт.
Кажуть (http://www.kaniv.net/news.php?p=66154 ) альтернативи немає і для балансування енергосистеми в часи пікових навантажень не вистачає саме того 1ГВт потужностей Канівської ГАЕС.
«Зараз дуже змінюється енергетичний ринок, особливо в США і Західній Європі. Наприклад, в Нью-Йорку відмовилися від будівництва електростанцій, хоча обсяг споживання електроенергії зростає. Натомість енергетичні компанії вкладають гроші в програму реагування на попит. Вони хочуть взаємодіяти зі своїми клієнтами, жителями Нью-Йорка. Енергокомпанії готові платити споживачам за те, що під час пікових навантажень вони будуть вимикати, наприклад, кондиціонер» - пояснює керівник проекту Ecoisme Іван Пасічник ( http://viva-ukraine.com/index.php/uk/novini/item/302-ukrainets-potrapyv-do-30-naikrashchykh-pidpryiemtsiv-za-spyskom-forbes )
1.2 Застосування нових технологій електроосвітлення, адже саме воно «робить погоду» в пікових навантаженнях. Сьогодні абсолютно доступний найширший діапазон світлодіодних ламп які реально в 10 разів економніші за розжарювальні «лампи Ілліча» , якими в переважній більшості ми в основному і користуємось (http://rozetka.com.ua/lamps/globalshield/c230135/v2033/ ). Новітні промислові зразки світлодіодних приладів ще вдвічі ефективніші, в тому числі до трьох разів ефективніші за газорозрядні лампи, які використовуються в вуличному освітленні.
В комплексі зі світлодіодними технологіями слід застосовувати різноманітні автоматичні регулятори. До прикладу ще чи вже достатньо легкі сутінки , або ж світить яскравий місяць, а вуличні ліхтарі горять на повну. З технічної точки зору немає жодних проблем зробити плавне авторегулювання світлодіодного вуличного (і не тільки) освітлення , з тим аби з врахуванням зовнішніх умов отримати мінімально-достатнє стабільне освітлення.
1.3 Зменшення втрат в енергосистемі дозволить зменшити потужності компенсуючої генерації.
а) Річний обсяг реалізації електроенергетичного ринку України досягає 200 млрд кВт * год., а втрати при транспортуванні електроенергії до 35 млрд кВт * годhttps://104.ua/ua/analytics/id/vtrati-v-energomerezhah-jak-ce-vrahovujetsja-i-hto-15050 На думку ж міжнародних експертів, відносні втрати електроенергії при її передачі й розподілі в електричних мережах більшості країн можна вважати задовільними, якщо вони не перевищують 4 - 5% http://www.proelectro.info/ru/content/detail/4250 Необхідна модернізація електромереж з одночасною диверсифікацією генеруючих потужностей для скорочення магістральних шляхів передачі електроенергії.
в) Підвищення якості споживання електроенергії поліпшить енергоефективність системи. Зокрема завдяки використанню здешевленої техніки з електронною «начинкою», яка «злизує» лише вершки напруги, її форма в мережі 220В швидше нагадує трапецію ніж синусоїду, що свідчить про додаткові втрати. Потрібно введення жорстких стандартів корекції коефіцієнтів потужності споживачів.
1.4 Зменшення втрат теплової енергії в сфері опалення та гнучкий тарифний менеджмент доповнений ІТ технологіями контролю споживання дозволить збільшити частку електроенергії , що використовується для опалення, що приведе до більш стабільного та прогнозованого електроспоживання, покращить умови роботи АЕС. В свою чергу вивільнений від теплогенерації газ може бути використаний в високодинамічних ТЕС для покриття пікових навантажень.
2. Використання нових технологій виробництва та акумуляції електроенергії може деактуалізувати будівництво КГАЕС.
Илон Маск, человек, который создал рынок электронных платежей, который сделал популярными электромобили, который начал запуски частных космических кораблей на орбиту Земли (PayPal, Tesla Motors и SpaceX - http://www.novate.ru/blogs/091114/28534/ ): система Powerwall если не уничтожит полностью нефтяную и угольную промышленность, а также атомную энергетику, то, по крайней мере, заставит их существенно подвинуться на рынке. Реализация подобных технологий может серьезно изменить процесс мирового потребления энергии и энергетическую инфраструктуру Земли.
28.10.2016«Солнечная» крыша Tesla идомашние батареи Powerwall 2
«Солнечная» крыша (Solar Roof) представляет собой цельную кровельную систему с интегрированными в нее солнечными панелями. Ее особенностью является внешнее сходство с традиционными материалами для кровли – с земли ее практически невозможно отличить от крыш обычных домов, в тоже время, она является абсолютно прозрачной для солнечного излучения. Стоимость солнечной крыши Tesla равна или даже меньше стоимости обычной кровли
подсчетамМинистерства энергетики США, если крыши всех зданий страны оборудовать фотоэлектрическими солнечными элементами, то полученной энергией можно будет обеспечить 40% страны.
Бытовые накопители Powerwall 2 отличаются от своих предшественников более компактными размерами и увеличенной емкостью. Новые батареи Tesla вмещают 14 кВт*ч энергии (ранее это было 10 кВт*ч) и способны выдавать номинальную мощность 5 кВт, а при пике нагрузок – до 7 кВт.
Варианты монтажа: настенный, непосредственно в помещении или на улице;
Инверторы: полная совместимость с огромным количеством систем;
Мощность: 7 кВт*ч/10 кВт*ч
Пик: 3 кВт
Напряжение: 350 – 450 В;
Значение тока: 5 А, пиковая нагрузка 8.5 А;
Температуры эксплуатации: от -20° до + 43°
Гарантия от производителя: 10 лет
Вес установки Powerwall: 100 кг
Габириты: 1300*860*180 мм
Кроме того, для комплекса Powerwall предусмотрен специальный инвертор SolarEdge, который позволяет подключать к системе солнечные батареи и использовать их энергию для получения электричества.
НЭК "Укрэнерго" також перейнялось ідеями Ілона Маска і компанії Івана Пасічника, правда стартувать збираються в трішки дивний спосіб - для того аби відразу «взяти бика за роги» вирішили за нашою вже традицією розпочати впровадження управління попитом на електроенергію та концепції інтелектуальних мереж енергообміну з … закупки електромобілів для власного парку . Аби на них відтестувати всю всю оту мороку: http://ecotechnica.com.ua/technology/1643-ukrenergo-namereno-razvivat-umnye-seti-s-elektromobilyami-v-kachestve-istochnika-energii.html
Ну, хоч так, а то все ГАЕС та ГАЕС. Нехай краще на електромобілях катаються, дешевше буде.
'' Є боротьба за долю України, все інше - то велике мискоборство...''
Ліна Костенко
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]