Науковці кажуть, що будівництво Канівської ГАЕС не може вирішити проблему покриття дефіциту маневрової потужності ОЕС України, а тому є технично і економічно безсперспективним.
Про це йдеться у експертній оцінці стосовно спорудження Канівської ГАЕС, пише «Kanos» із посиланням на інформацію в соціальних мережах. Зокрема, вчора у столиці відбулось засідання відділення енергетики, радіо-електроніки і машинобудування Української академії наук, на якому були присутні ряд відомих науковці, депутатів та представників громадськості Черкащини і Канівщини.
В ході власної роботи, присутні заслухали доповідь «Про технико-економічну безсперспективність будівництва Канівської ГАЕС, обговорили питання про технічний стан ПЕК (паливного енергетичного комплексу) України, оцінку впливу роботи Канівської ГАЕС на задоволення потреби ОЕС в оперативному регулюванні і ї маневрової потужності, а також підняли питання світового досвіду будівництва маневрових потужностей.
Як наслідок, по результатам обговорення, були сформульовані висновки, що будівництво Канівської ГАЕС не може вирішити проблему покриття дефіциту маневрової потужності ОЕС України, а тому є технично і економічно безсперспективним.
Крім того, на думку науковців, Міненерго вугілля доцільно залучити іноземних фахівців та вітчизняних фахівців, які обґрунтують найбільш перспективні варіанти вирішення проблеми дефіциту маневрової потужності ОЕС в Україні.
За їхніми даними, накопичення енергії ББЖ (блок безперебійного живлення) має потенціал, який найбільшою мірою дозволяє досягти прориву в модернізації ОЕС України. Одночасно ними було запропоновано оцінити можливості спорудження і експлуатації Пневмо-акумуляторної електростанції та використання ПАЕС виробництва компанії SustainХ.
 
|