Все як завжди
Черкащина відзначає річницю тотальних фальсифікацій з виборів Черкаської обласної ради, за рік розслідування кримінальної справи ніхто не покараний, справу не передано до суду, а основна версія слідства – це «вина компютера».
У ніч з 3 на 4 листопада 2015 року під час підведення підсумків з виборів депутатів Черкаської обласної ради, члени обласної виборчої комісії затвердили сфальшований підсумковий протокол. У низки партій було відібрано близько 40 тис. голосів виборців, які розподілилися між БПП-Солідарність, Опозиційний Блок та ВО «Черкащани». За результатами таких фальсифікацій до ради потрапляв «Опозиційний блок», а за бортом залишалися «Укроп» та Партія ветеранів Афганістану.
Лише після жорсткого опору насамперед партійного активу ВО «Свобода» влада та фальсифікатори відступили і було оголошено реальні результати виборів. Нині ж ми хочемо зробити невеликий екскурс у події річної давнини та на основі порівняння двох підсумкових протоколів показати персоналії для яких було фальсифіковано вибори. Сьогодні нам не цікаві звичайні виконавці в особі членів комісії чи представники партійних штабів. А серед яскравих персоналій для яких фальсифікували вибори – нині перший заступник губернатора Сергій Овчаренко, його батько Микола Овчаренко, голова правління ПАТ «Азот» Віталій Скляров, ректор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко.
Наперед відзначимо, що як показав аналіз протоколів, інформаційної джинси у ЗМІ тих часів участь у фальсифікаціях з різним завданням та різними інтересами взяли – БПП-Солідарність, ВО «Черкащани», «Опозиційний блок», Радикальна партія Олега Ляшка та ВО «Батьківщина».
Інформаційна підготовка
За першою інформацією даних паралельного підрахунку голосів ряду учасників виборчого процесу (зокрема ВО "Черкащани" та ВО «Свобода») «Опозиційний блок» не долав 5% барєр та не проходив в Черкаську обласну раду. Примітним було і те, що БПП-Солідарність так і не оприлюднила власного паралельного підрахунку голосів по лідерах виборчих перегонів (лише представник БПП Сергій Рубан оприлюднив у Фейсбуці цифру у 22,3% які нібито набрала БПП, як виявилося згодом – це була цифра близька до сфальшованого результату БПП – ред.)
Як стало відомо в ході підведення підсумків, обласна влада з Адміністрації Президента отримала завдання на проходження «Опозиційного блоку». Одразу ж було організовано інформаційну підготовку громадської думки.
У ЗМІ зявилася інформація про проходження "Опозиційного блоку" до Черкаської обласної ради. Згодом підготовку громадської думки підтримали ВО «Черкащани» які оприлюднили нову інформацію з власного паралельного підрахунку за яким «Опозиційний блок» вже потрапляв до Черкаської обласної ради.
До інформаційної підтримки фальсифікацій долучилася і місцева Радикальна партія Олега Ляшка, яка спочатку поширила інформацію про крадіжку власних голосів з боку "Укропу", який нібито не долає прохідний барєр. Згодом радикали заявили про проходження «Опозиційного блоку» та не проходження «Укропу».
Анатомія фальсифікацій у партійному розрізі
Інформаційна підготовка розкриває лише верхівку айсбергу та опосередковано вказує на учасників процесу фальсифікацій. Значно більше інформації черпаємо з порівняльного аналізу двох протоколів – справжнього та сфальшованого. Ми склали такий порівняльний аналіз і по спеціальній таблиці можна побачити скільки було вкрадено в кожної партії та скільки було додано фальсифікаторам.
Для збільшення натисніть на таблицю.
Так до розпилу на користь основних фальсифікаторів БПП-Солідарність, ВО «Черкащани» та «Опозиційний блок» було надано близько 40 тис. голосів які були віддані за інші політичні сили.
Найбільше голосів було вкрадено у Партії ветеранів Афганістану, «Укропу», ВО «Свобода», Партія простих людей Сергія Капліна, Аграрної партії України.
Анатомія фальсифікацій у розрізі персоналій
Ми також зробили аналіз фальсифікацій не лише у розрізі партій, але і у розрізі персоналій по кожній партії та встановили персоналії по прізвищу для інтересів яких здійснювалися фальсифікацій. Саме завдяки аналізу анатомії фальсифікацій у розрізі персоналій по кожній партії вдалося встановити і участь в них ВО «Батьківщини» та «Радикальної партії». Хоча ці політичні сили по партійному аналізу навіть втратили незначну кількість голосів внаслідок фальсифікацій, але завдяки фальсифікаціям окремі кандидати неугодні власникам партії викидалися із прохідного списку. Але розглянемо всю ситуацію по кожній з партій.
На фото нині заступник губернатора Сергій Овчаренко (Фото сайту Інфоміст)
Так у списку БПП фальсифікації проводилися задля нині заступника губернатора Сергія Овчаренка (за сфальшованим протоколом 7 місце у партійному рейтингу, за реальними даними - 31). Його батько, нині депутат обласної ради Микола Семенович Овчаренко за сфальшованим протоколом у партійному рейтингу мав 8 місце, за реальними даними – 19. Черевко Олександр Володимирович мав відповідно сфальшоване 20 місце, а реально посів лише – 30 у партійному рейтингу. Докладно дивіться в таблицю.
За даними персональних фальсифікацій у ВО «Черкащани» серйозно підтягували за рахунок фальсифікацій до депутатства голову правління ПАТ «Азот» Віталія Склярова – у сфальшованому протоколі – 13 місце, в реальному аж 25.
ВО «Батьківщина» за мовчазну згоду на фальсифікації отримала можливість коригування депутатського складу. Так за результатами фальсифікацій із складу депутатів вибувала заступник голови облради минулого скликання Наталія Кравцова.
Власник обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка, колишній регіонал Олександр Коротков, в результаті фальсифікаційного протоколу протягував двох наближених до нього кандидатів. Дивись таблицю.
Партійний рейтинг ВО «Свобода» підкоригували так, щоб до ради не потрапляв найбільш відомий місцевий свободівець Юрій Ботнар.
Перелік членів виборчої комісії які підписали сфальшований протокол
Свергунов Микола Володимирович (голова комісії «Опозиційний блок»), Габ Валентина Петрівна (заступник голови комісії «Піратська партія України»), Жиляєв Дмитро Андрійович (секретар комісії БПП-Солідарність), Булка Лариса Павлівна (член комісії ВО «Батьківщина»), Крамар Світлана Йосипівна (член комісії ВО «Батьківщина»), Макуха Валентина Миколаївна (член комісії «Народний Фронт»), Сербіна Тетяна Миколаївна (член комісії «Опозиційний блок»), Чаруха Тетяна Павлівна (член комісії Радикальна партія), Трубін Юрій Юрійович ( член комісії БПП-Солідарність), Черевко Світлана Євгенівна (член комісії ВО «Батьківщина»), Шаповал Володимир Андрійович (член комісії БПП-Солідарність), Юрченко Роман Борисович (член комісії «Патріотичний рух»), Гальмаков Володимир Ілліч (член комісії «Народний Фронт»).
Висновки
Аналіз вищевикладених фактів та подій, підписи представників політичних сил у складі виборчої комісії під сфальшованим протоколом засвідчує реальні об’єктивні та суб’єктивні здійсненої спроби фальсифікацій. Цілком очевидно, що активну участь в їх реалізації взяли політичні угрупування – БПП-Солідарність, ВО «Черкащани», ВО «Батьківщина», Радикальна партія Олега Ляшка.
Персональний склад осіб заради яких здійснювалися кримінальні дії засвідчує, що кримінальна справа не буде розслідувана та передана до суду.
http://kropyva.ck.ua/content/zastupnik-gubernatora-rektor-direktor-azotu-dlya-kogo-falsif-kuvali-vibori-r-k-tomu-onovleno |