З листопада у Києві прийматимуть поліетиленові пакети – 1,5 грн/кг
З 1 листопада у Києві почнуть приймати поліетиленові пакети по 1,5 гривні за кілограм.
Як написала у Facebook дизайнер та екоактивістка Маріанна Бойко, відтепер мешканці та гості столиці зможуть здати шкідливі для навколишнього середовища відходи у понад сто зелених фірмових кіосків Київміськвторресурси.
«На переробку приймають кольорові, білі та прозорі поліетиленові пакети, з ручками, без ручок, типу "маєчка", ті, в які вам продають їжу, одяг та інші побутові речі, - уточнює автор проекту «104 дні без пластика». – Мити їх не потрібно, головне, щоб не було залишків їжі».
Стрейч-плівку та білий щільний поліетилен пункти Київміськвторресурси почали приймати раніше.
Для людей, які турбуються про довкілля та хочуть зберегти Землю для нащадків, це добра новина, впевнена Маріанна Бойко.
«Поліетиленові шкідники не потраплять до сміттєзвалищ, не будуть літати по вулицях, висіти на деревах, вбивати пташок та інших живих істот, - наголошує жінка. – Натомість їх перероблять на гранули - сировину для нових пакетиків або для інших товарів змішаного з пластику - і, тим самим, збережуть ресурси».
Разом з тим, екоактивістка закликає памятати про про шкідливість виробництва полімерної продукції і не набирати пакети у магазинах та ринках. «Відмовляйтеся від одноразових речей, не беріть зайвого, а інше здавайте в переробку», - радить Маріанна Бойко.
Ось уже більше тижня, як у Києві в пунктах прийому вторсировини приймають не тільки склотару, макулатуру чи кольорові метали, а й поліетиленові пакети.
Нагадаємо, ініціатива належить підприємству «Київміськвторресурси», яке з 1 листопада у ста своїх спеціалізованих пунктах прийому купує цей пластиковий непотріб за ціною 1 гривня 50 копійок за один кілограм.
Поліетиленові пакети, які в широкий вжиток українців потрапили всього років 15-20 тому, завдають величезної шкоди довкіллю.
І якщо ми не схаменемося й не навчимося його, по-перше, використовувати в разі крайньої потреби, а, по-друге, збирати й переробляти, то через якихось десять років Україна просто потоне в цьому поліетиленовому смітті.
Кульки-«майки» і пакети давно ввійшли в наше життя як звичні предмети побуту. Увійшли настільки, що мало хто задумується, звідки вони беруться й куди зникають після використання.
Зазвичай похід до супермаркету завершується значним поповненням домашньої колекції пластикових пакетів різного розміру, більшість із яких цієї ж миті або зовсім скоро вирушить на звалище.
Пам’ятайте, що пластиковий пакет — це не лише сумка, у якій ви несете харчі додому, а й багато маленьких одноразових вакуумних упаковок, обгорток тощо.
Тепер же цей непотріб можна продавати. Звісно, зарано розраховувати, що такий «бізнес» ураз зацікавить українців і вже завтра зможемо побачити черги біля пунктів прийому вторсировини.
Адже щоб зібрати кілограм поліетиленових пакетів, потрібно щільно напхати ним півмішка.
Скептики скажуть: ну і де це «добро» зберігати в квартирі та ще й заради такого смішного заробітку? А його й необов’язково зберігати — просто зберіть невелику партію торбинок і не викидайте у сміттєвий контейнер, а залиште біля нього — тут його підбере двірник чи безхатько.
Також можете зменшити обсяг ужитку пластикових пакетів, використовуючи їх повторно та надаючи перевагу сумкам із натуральних матеріалів (так званим «еко-сумкам»). Це і буде вашим внеском у завтрашній екологічно чистий день.
Варто наголосити, що справа пішла б значно краще, якби ініціативу підтримала Київрада й зобов’язала супермаркети й навіть невеликі магазинчики встановити контейнери для збору пакетів. Бо саме звідси те поліетиленове сміття «виходить у люди».
Погляньте, як пішла справа з пластиковими кришечками, які збирають на протези пораненим бійцям.
А все тому, що ініціативу підтримали школи, садочки, держустанови, магазини і влаштували свої пункти збору, плюс в акції благородна доброчинна мета — допомога пораненим. В аналогічний спосіб можна й проблему пакетів вирішити.
А ось і приклад для наслідування: в усіх центрах зайнятості Києва і Київської області стартує пілотний проект зi збору макулатури, пластику і лампочок.
«Реформа служби зайнятості — це не тільки поліпшення послуг і виведення їх в онлайн. А й зміна світогляду. Ми приєднались до нового громадського руху за збереження екології. Щоденно в центрах зайнятості досить великий потік клієнтів. Усе сміття, пластик, лампочки будуть сортуватись для вторинної переробки. Пілот почнеться в Києві та області. Далі плануємо поширити досвід на всю країну», — заявив заступник голови Держслужби зайнятості Сергій Кравченко.
Екологи звертають увагу на те, що сміттєзвалища в Україні переповнені, і, в основному, за рахунок відходів поліетилену.
Але як свідчить досвід країн, де вже давно напрацьований досвід переробки сміття (зокрема Швеція переробляє 99% відходів), проблема забруднення довкілля і сміттєзвалищ може бути вирішена.
Зважаючи на те, що пакети розкладаються дуже тривалий час і надзвичайно шкодять навколишньому середовищу, їх переробка позитивно вплине на екологічну ситуацію в Україні.
Звичайно, за умови, що почин «Київміськвторресурсів» підтримають підприємства, які займаються аналогічними видами діяльності в інших містах країни.
Столиця подала приклад, і це добре. Головне тепер, щоб і люди розуміли — краса і чистота довколишнього світу — в руках кожного з нас.
Smereka,в Каневі нема, приймають тільки товстий прозорий поліетилен, нерозмальований. Якби влада чи партія зелених цим переймалась, то вже щось зробили. Наприклад, я б в пункт прийому ті пакети і безкоштовно віднесла б. Як би хтось з властьімущих домовимся з господарем наших пунктів прийому вторсировини, щоб їм безкоштовно приносили б усі пакети, а вони відвозячи свої товари, щеб і на пакетах щось заробили. Але у нас влада керує так як вважає за потрібне, ігноруючи інтереси містян. Багато хто і пластикові бутилки просто би виніс в контейнер спеціальний. Але такі контейнери бачила біля авторіки і біля безкоштовної стоматології. Більш ніде. Ще є у нас платний прийом пластику у двох пунктах по 3 грн
Задавайте туди усі упаковки зпід зубної пасти, миючого, прального і скляні маленькі бутилочки теж там приймають, щоб не викидати на смітник
Нажаль пункт прийому працює недовго. Хотіла б влада цим займатись, то теж щось би придумали, маючи таких великих спонсорів від їхньої ряби
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]