У Каневі відкрили кабінет замісної терапії для людей з ВІЛ
У Канівському районі медичне обслуговування для людей з ВІЛ стає більш доступним та якісним. Відсьогодні тут запрацював кабінет та сайт замісної підтримувальної терапії (ЗПТ). Його відкрили на базі Канівської центральної районної лікарні. І вже цього дня шестеро пацієнтів отримали відповідні послуги. Відкрили сайт ЗПТ у рамках пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг» – завдяки співпраці обласної та районної влади, міжнародних донорів, громадського сектору. Фахівці переконані: запуск сайту – вдалий приклад для реалізації проекту в інших районах та містах Черкащини.
За словами першого заступник голови ОДА Віталія Коваля, вартість будівельних робіт, облаштування кабінету та створення сайту ЗПТ сягає понад 200 тис. грн. Із них близько 70 тис. грн – з районного та міського бюджетів, 144 тис. грн – від проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» , що підтримує пілот «Сталість ВІЛ-послуг» на Черкащині.
– Реалізація проекту на Канівщині – це багатоетапна спільна робота всіх ланок, – зауважив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, – що є запорукою створення сталої моделі надання життєво важливих послуг ключовим групам населення та людям, які живуть з ВІЛ.
Керівник проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Ната Аваліані подякувала владі за ініціативу та підтримку і зазначила:
– Маю надію, що це лише частина того, що зробимо в подальшому. Партнерство між владою, громадськими та міжнародними організаціями є дуже важливим. Приємно, що ця співпраця є запорукою реформування медицини, забезпечення необхідних медпослуг, зокрема таких, як і ЗПТ. Сподіваюсь, це старт не лише для розвитку послуг у сфері ВІЛ, а й у цілому –реформування системи охорони здоров’я.
Керівник ВБО ЛЖВ «Від серця до серця» Наталія Несват сказала, що у перспективі – запровадження інших видів послуг, надання інтегрованої допомоги, базовий пакет послуг та ін. Відкриття кабінету, де надаватимуть ЗПТ, – саме в Каневі та Канівському районі через складну епідеміологічну ситуацію: показник захворюваності на ВІЛ в цьому регіоні перевищує середній обласний показник і загальний по Україні. Відкритий кабінет дозволить пацієнтам з ВІЛ в одному місці отримати основні послуги, при цьому вести повноцінне життя.
Лікар-нарколог Канівської ЦРЛ Леся Леонько каже, що одержання пацієнтами послуг спонукатиме їх до ресоціалізації та реінтеграції в суспільство, адже ЗПТ є одним із найефективніших методів профілактики захворювання на ВІЛ, гепатит та інші хвороби. Самі ж пацієнти цього хочуть, а це важливо, зауважила лікар.
Нині в приміщенні діє кабінет, де пацієнти безпосередньо отримують послуги ЗПТ. Тут працюють лікарі-наркологи, психолог. У подальшому планують розмістити кабінет довіри, сайт антиретровірусної терапії, надання допомоги фтизіатричним хворим.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]