22 вересня ц.р. відбулося ІV засідання ІV сесії Канівської міської ради VІІ скликання. На порядку денному сесії було 40 питань. Під час засідання депутати випробували систему для електронного голосування "Рада Голос", заслухали звернення і запити, а також звіти керівників комунальних підприємств міста та інформації про хід виконання міських програм.
На початку сесії Канівський міський голова Ігор Ренькас запросив до слова учасника АТО, голову федерації футболу Канівського району Миколу Порожнього, який наразі перебуває у Каневі в короткій відпустці. Микола Порожній подякував міському голові та канівцям за допомогу у придбанні машини швидкої допомоги для евакуації поранених й передав Ігорю Ренькасу грамоту від керівництва військової частини. Також на знак подяки він передав міському голові та канівському підприємцю Володимиру Буряку, котрий займався пошуками, придбанням і ремонтом авто для фронту, солдатські сувеніри. Депутати перейшли до розгляду звернень і запитів, а після цього - до випробування електронної системи голосування "Рада Голос", наданої для тестування компанією-виробником. Вартість електронної системи для голосування "Рада Голос", що її пропонують придбати міськ-раді, складає близько 80000 грн.
Упродовж засідання депутати розглянули питання про поновлення договору оренди землі ПАТ "ЕМЗ "Магніт". У залі були присутні громадяни, котрі проживають у будинках поруч із ділянкою, що її орендує публічне акціонерне товариство "Електромеханічний завод "Магніт". Вони висловили побоювання, що на цій ділянці невдовзі розпочнеться будівництво гуртожитку для працівників ПрАТ "Миронівська птахофабрика", що, на їхню думку, може викликати в мікрорайоні погіршення соціальних умов проживання. Відповідь їм надав директор "ЕМЗ "Магніт" Сергій Чернов. Він повідомив, що в перспективі на цій ділянці планується будівництво житлового багатоквартирного будинку для працівників очолюваного ним заводу. Відтак депутати більшістю голосів ухвалили рішення про поновлення договору оренди землі ПАТ "ЕМЗ "Магніт".
Потім депутати розглянули звіт директора КП "Управління ВКГ" Цюкала В.М. про фінансово-економічний стан підприємства за 2015 рік та І півріччя 2016 року, а також інформацію про хід виконання Програми "Питна вода м.Канів на 2009-2020 роки" та надали погодження КП "Управління ВКГ" для отримання дозволу на користування надрами з метою видобування прісних питних підземних вод Канівського родовища. Володимир Цюкало також повідомив про вимушене підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення, що очікує канівців найближчим часом.
Далі депутати перейшли до розгляду результатів роботи тимчасової контрольної комісії щодо вивчення питання законності розміщення житлової забудови по вул. Енергетиків, 28а. Із доповіддю про роботу комісії виступив її голова, депутат Канівської міськради Василь Зубко. Він повідомив, що робота тимчасової комісії тривала із лютого по червень ц.р. За цей час члени комісії оглянули територію КП "Благоустрій", де виробничі приміщення було перебудовано під житловий будинок, у якому проживає родина колишнього архітектора міста Дмитра Черешнєва. Також комісія виявила, що межі земельної ділянки, вказані в документах, були порушені - земельна ділянка, яку використовує Д. Черешнєв, за висновками комісії, збільшена приблизно на 25 соток шляхом встановлення навколо неї огорожі, яка перекриває частину берега дренажного каналу й навіть заходить частково у воду. В ході роботи комісії її члени не змогли дійти згоди щодо проекту рішення, тому на розгляд депутатів було представлено два варіанти рішень. За одним проектом, автором якого був голова комісії В. Зубко, пропонувалося вказати громадянину Д. Черешнєву на виявлені комісією порушення й змусити його привести ділянку, що належить КП "Благоустрій", у відповідність до документів. Інше рішення, що було запропоновано членами комісії, містило лояльніші пункти. До обох за-пропонованих проектів були внесені зміни. В результаті голосування депутати ухвалили перший проект рішення, у якому міська рада зобов'язує користувачів ділянки усунути виявлені комісією порушення. У разі невиконання рішення сесії в Каневі буде створено прецедент, коли на ділянці, що орендує у міста комунальне підприємство, підсобні приміщення переоблаштовуються під житлову будівлю. На думку Василя Зубка, в разі відсутності належної реакції місцевої влади та правоохоронних органів на порушення меж земельних ділянок та інші порушення, прикладом громадянина Д.Черешнєва можуть скористатися й керівники інших комунальних і приватних підприємств, розташованих на березі дренажного каналу, перегородивши про-хід до берега огорожею, влаштувавши у виробничих приміщеннях квартири чи гуртожитки для своїх працівників, адже, що дозволено одному громадянину, дозволено й іншим.
Потім депутати розглянули звіти керівників комунальних підприємств "Авто-ріка" Богдана Припіяла та "Міський ринок" Володимира Малінського про роботу очолюваних ними підпри-ємств.
Також на сесії були розглянуті земельні та інші питання.
Марія ГЛАМАЗДІНА
Джерело: Дніпрова зірка
|