Ми уже не раз на сторінках газети піднімали питання про небезпечну для життя мешканців міста автобусну зупинку, що поблизу Магніту, та про нагальну необхідність нанесення пішохідних “зебр” на найбільш завантаженій автотранспортом міській автомагістралі — вулиці Енергетиків.
Під час спілкування з міським головою (ВІКА №30, липень 2016) щодо цих проблем Ігор Ренькас заявив: що стосується нанесення розміток на зазначеній вулиці, він “завтра буде на нараді в Черкасах і буде вимагати негайного виконання цих робіт” (обслуговування даної вулиці належить до компетенції облавтодору); що стосується ремонту небезпечної автобусної зупинки поблизу Магніту, міський голова тоді сказав, що ця зупинка перебуває на балансі Магніту, а оскільки Магніт нею не займатиметься, “якось правдами-неправдами поставимо її на міський баланс і займемося ремонтом. В цьому році ми її відремонтуємо”.
Закінчилось літо, у розпалі осінь; невдовзі розпочнеться осінньо-дощовий період, а... віз і нині там... Читач, звичайно, зауважить: “Чому знову піднімається питання про пішохідні “зебри” — адже їх уже нанесли?”. Я б тут додав щось з народного лексикону: нанесли аби відчепились. Зверніть увагу, де нанесли і скільки всього нанесених “зебр” на цій довжелезній вулиці. Так, біля зупинки “23 училище” нанесли як і має бути, не викликають питань і розмітки на зупинці “Гаражі”. А решта? Біля бані замість того, щоб нанести розмітку біля автобусних зупинок, “встромили” її в квіткову клумбу. “Забули” нанести “зебри” на зупинках “Управління”; “База ОРС”, навпроти Магніту; на місці, де вулиця Дорошенка впирається у вулицю Енергетиків — в цих місцях багато пішоходів, але чомусь облавтодор на це не звернув уваги (не знайшлося порадників від міської влади, коли виконувались ці роботи?). Зате нанесли “зебру” навпроти приміщення місцевої поліції та навпроти приміщення міськгазу. Для чого?
Я вже не кажу про якість нанесених “зебр”. Уже нинішній стан цих “зебр” свідчить про те, що до першого снігу від них і сліду не залишиться. Зате в центральній частині міста — “зебри” на довгі роки...
Що ж стосується ремонту небезпечної для життя людей автобусної зупинки — там теж “кінь не валявся”: нікому вона не потрібна, та зупинка. Скоро полетять “білі мухи”, а при такій погоді, звичайно, ніякий ремонт там не вестиметься, а якщо й вестиметься — про якість такого ремонту в таку погоду говорити не будемо. Ну хіба що когось приб’є цементно-цегляна глиба — ось тоді за лічені дні і кошти знайдуться, і спеціалісти, і знайдеться господар зупинки (адже комусь з чиновників доведеться відповідати перед законом за каліцтво чи, не доведи Господи, за смерть людини під обваленою цегляною глибою). І рано чи пізно це станеться: від вібрації дорожнього покриття, коли повз зупинку проходять багатотонні вантажівки, вібрує і конструкція цієї злощасної будови...
Сподіваємось все-таки почути аргументовані пояснення щодо цих злободенних питань на прес-конференції, яку вже й не завадило б провести в кабінеті міського голови. Із запрошенням на неї, звичайно, господаря зупинки та представника облавтодору.
Валерій РЕВА, газета ВІКА №39, вересень 2016 |