Роз'яснення щодо результатів ревізії фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Канівської міської ради
Останнім часом містом почали розповсюджуватись чутки про фінансові порушення, що їх виявила державна фінансова інспекція в період діяльності міськвиконкому з 01.04.2012р. по 29.02.2016р.
Із метою встановлення істини депутати міськради заслухали звіт і роз'яснення начальника відділу бухгалтерського обліку виконавчого комітету на черговій сесії 18.08.2016р.
Перш за все слід відзначити, що в період, який перевірявся, міськими головами та особами, що виконували їх обов'язки, були: Віктор Ніколенко, Олег Калніболоцький, Олександр Скорина та Ігор Ренькас.
Жодне з так званих порушень не завдало громаді міста фінансових збитків. І це головне. Послідовно роз'яснимо основні "порушення", внаслідок яких склалась сума, що перевищила 800 тис.грн., яку ніби-то хтось із своєї кишені відшкодував бюджету.
Із 01.08.2012р. по 31.12.2013р. міський відділ комунального майна та земельних ресурсів перерахував до цільового фонду рад, що перебував у складі спеціального фонду міського бюджету, 596 тис. грн., отриманих у вигляді оплати за оренду майна міськради. В той час Бюджетний кодекс України, що змінювався в середині 2010 року, передбачав зарахування коштів від оренди майна до загального фонду міського бюджету. Однозначно кошти витрачались відповідно до призначень, що затверджувались міськрадою. Просто облік їх вівся на різних рахунках.
Із 2014 року рекомендації бюджетного кодексу повністю виконані. Перевіряючі вказали про це в акті ревізії - "за період перевірки порушення усунено".
Причин для повернення будь-ким суми розміром 596 тис. грн. не існувало - їх ніхто не привласнював.
Друга "заворожуюча" сума - 121,1 тис. грн. Протягом чотирьох років існувала загроза виникнення екологічної катастрофи - самопливний колектор діаметром600 ммвід підніжжя Тарасової гори до перекачуючої станції КНС-7 прийшов у непридатний для експлуатації стан. Водам Дніпра загрожувало проникнення великої кількості забруднених стоків.
У грудні 2015 року виконавчий комітет завершив ремонт аварійного колектора, витративши на це 3,4 млн. грн. з міського та державного бюджетів. Однак роботи по благоустрою території не були виконані внаслідок несприятливих погодних умов. Ці роботи були виконані весною 2016 року - вже під час проведення ревізії, коли склалися належні погодні умови. Відповідні інструкції по виконанню будівельних робіт це допускають. Фінансова ревізія віднесла цю операцію до порушень. З іншого боку, невикористання коштів до кінця бюджетного року призвело б до повернення їх у державний бюджет. У такому випадку місто отримало б фінансові збитки.
Інші, менші за розміром "збитки", є результатом правової колізії, що базується на відомчих інструкціях, які були розроблені ще до ухвалення Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
За неоформлення належним чином документів (з позиції ревізорів) ряд посадових осіб виконавчого комітету сплатив штрафи, кошти від яких надійшли до бюджету.
В’ячеслав ШИШКА, начальник відділу бухгалтерського обліку виконавчого комітету Канівської міської ради
Джерело: Дніпрова зірка
|