Громади переможуть амбіції чиновників – чи чиновники збережуть собі теплі місця!
Приблизно в такому ракурсі іде інформаційна війна між керівниками міста і району (мер Ігор Ренькас і голови району Шелест і Геращенко).
В чому ж суть?
Остіні пів року на кожній нараді в місті і районі ведуться інтенсивні «БОЇ» які ж сільські громади об’єднаються і саме головне з ким і де буде центр. Пропозиції і варіантів було і є безліч, аж 5 чи 7 !!!
Та що цікаво, в районі не дають громадам об’єднуватись самі керівники Дмитро Шелест і Сергії Геращенко! Якщо громади об’єднаються – жодного із них не виберуть у цих громадах, а від так і «ПОРТФЕЛЯ» районного керманича не буде!
Як факт цього є подія – сходки с.Сушках та с.Ліпляве де обговорювались ці питання, і що саме цікаве житель Сушок Геращенко Сергії (нинішній Голова району) не проголосував за об’єднання, а навпаки переконував людей не об’єднуватися, бо це «НІЧОГО ХОРОШОГО ДЛЯ СІЛ НЕ ПРИНЕСЕ» (пряма мова).
Ще далі пішов Шелест який аргументував Степанчанам (це майбутній районний центр) не спішити з об’єднанням, бо тоді із села увесь бюджет потрібно витрачати на малі села. Ось така реформа на КАНІВЩИНІ.
В свою чергу м.Канів взагалі хоче об’єднатися із 17-ма сільськими радами, таким чином надіючись на землю, яку можна буде продавати в межах об’єднаної громади. Але і тут Ренькас не спішить – бо потрібно іти на вибори в об’єднаній громаді а імовірність що його виберуть всього 2-3%! Ось так і живуть громади як біль розбитого корита.
А цікаво, чи знають про цю ситуацію в Черкаській ОДА та обласній раді. Чи можливо це все з їхньої волі?
А це можливо, бо вже Золотоніський район претендує на села лівобережжя, Миронівський на села північно-західної частини, Черкаський на Межеріч, Конончу і Хмільну. Ось така «РЕХФОРМА» по Канівські.
А нахрена нам ваши громади пусть будет район .Такое ощущение что пишет какой то троляка который хочет быстрее наложить лапу на одну из громад и стать там таким себе царьком
І так вже Країну розколюють і не червоніють! А ви(керівники, шошки, блогери) і тут в маленькому містечку не можете поділитись, навіть у коментарях. Краще б задумались над темою, і те що району зовсім може не бути!!!! І тоді не буде що обмилювати, за що цупиться, і взагалі будемо сидіти голі і босі!!! ПРОДОВЖУЙТЕ В ТОМУЖ ДУСІ!!!
І ще може хтось скаже що це не правда! Так ви у АТОвців Канівських спитайте…. Чи дають їм землю в місті чи тої землі вже зовсім нема. Авжеж – судді отримали по земельки і навіть в районі не кажучи про місто, наші головні поліціанти теж не голі залишились (буде де картоплю садить), я вже не кажу про наших міських КЕРАНЕЧІВ і їхніх шошок, ті вже можуть навіть сільгоспвиробництвом займатись на тому що роздали самі собі! Вам не почулось – не купили (навіть за копійки) а просто взяли!
MiG, у Ваших коментарях відчувається відчай аж до і нерозуміння предмету. Якщо Канів об'єднає навколо себе села і створиться об'днана територіальна громада, то для такої організації життя відпадає потреба в районній ланці влади. З переходом на таку організацію територій збереження районної ланки влади хвилює лише тих, хто втрачає крісла в РДА та в райраді і не впевнений в перспективі для себе отримати посаду, що його влаштує, в новій системі адміністративного устрою. А питання виділення землі учасникам АТО буде простіше вирішити в об'єднаній громаді для канівців в межах Канева, жителям сіл - не лише в межах сьогоднішніх територій сільрад, але і за їх межами. Причина того, що в місті земля АТОвцям не виділяється - відсутність сьогодні чітко визначених меж м.Канів, їх розмитість з межами прилеглих сіл, присутність в межах міста земель, закріплених за сільськими радами, але розпоряджається такими землями аж управління в Черкасах, а не міськрада і навіть не сільради чи райрада та РДА. В результаті створення об'єднаної громади землі стають спільними і завдання та відповідальність влади об'єднаної громади в рівній мірі поширюється на всю територію. Сільські ради зберігають право вихода із складу громади з обов'язком повернення їм тереторій, які вони мають до об'єднання. Це зумовлює необхідність місту не наступати на інтереси жителів сіл, щоб не провокувати розрив стосунків. За селом зберігається їх статус і права, які вони мають (наприклад, в місті безоплатно приватизується лише 1000 кв. м. землі присадибна ділянка, а в селі 2500 як є, так і зберігається право в об'єднаній з містом громаді).
В радянський період місто від села відірвали, багато людей втікли з села в місто. Сьогодні міста мають допомогти відродженню активного життя в селі і для цього забезпечити розвиток інфраструктури. Але інвестиції міста в село поліпшать забезпечення міста виробленою в селі продукцією та природними зонами відпочинку, дозвілля. Створення об'єднаних територіальних громад має сприяти цьому. На це налаштовуються зміни законодавства, збільшення джерел наповнення бюджетів об'єднаних громад, розширюються права і свободи місцевого самоврядування, але й накладається додаткова відповідальність. Звичайно, зміни, як завжди, не пройдуть безпроблемно. І це ми вже бачимо в процесах, що відбуваються. Але це не може виправдовувати заперечення процесів перетворень. Вдосконалювати їх потрібно в діяльності, а не лише в паперах та дискусіях.
І ви мене не повністю зрозуміли! Я за об’єднання але не Ліпляво з Золотоношою (Канів-Ліпляво-9км, Ліпляво-Золотоноша-48км.), Степанці з Миронівкою(Канів-Степанці-17км, Степанці-Миронівка-25км.) або Канів і 17 сіл навколо (жах! і куди інших?). Від об’єднаних громад ми нікуди не дінемся(хоча можна владу змінить), так чому ж їх не об’єднувати розумно!!! А не як кожен КЕРУВАТЕЛЬ собі захоче!?
Раз об'єднання громад є не відворотнім, то повинна бути одна канівська громада, куди увійдуть усі села району, під що вже існує готова інфраструктура. Якщо район розділити на 5-7 громад, то ніхто нічого не виграє з цього, скоріш втратить.
пану Скорини аплодую стоячи. Прямо цитати з методички ЛКСМ про організації колгоспів. Чергова афера влади зазнає краху. Вже награлися з ОСББ тепер будемо об'єднувати села. При совку влада так грала з колгоспами. ТО укрупнювалА потім дробилА. А як називається нове утворення коли місто і район буде одним цілим ???? Райополіс ???
Мадж, не читаю методички ЛКСМ, хоч розумію, що за стилем вони не різняться від іншої пропаганди. Тож для порівняння у вас був вільний вибір, з якого ви, мабуть, вибрали улюблений варіант. А чому з ОСББ вже награлися? Процес їх творення, як і творення об'єднаних громад, в розвитку. Чи будуть ці процеси розвитком альтирнатив радянській моделі організації місцевого самоврядування та управління багатоквартирним житловим фондом, чи провальною "аферою", покаже час. А зараз робити висновки вважаю завчасним. В значній мірі доля успіху, чи краху, залежить від виконавців, тобто - від всіх нас, а не лише від влади. Діюча влада по моїм оцінкам провалює економічні реформи, боротьбу з корупцією (а в світі все відносне, по іншим оцінкам можливо святкуються переможні досягнення в цих сферах), тож не виключаються провали й реформ в місцевому самоврядуванні та в управлінні багатоквартирним житлом, незважаючи на те, що самі ідеї необхідності реформ в усіх перелічених галузях є незаперечними і актуальними.
Vip1976, європейський досвід, спроектований на наші реалії визнає оптимальним радіусом для ефективності місцевих інфраструктур швидкого реагування - 20-25 км. Це для невідкладної медичної допомоги, пожежників (надзвичайників), поліції, аварійних служб газових магістралей, електромереж, систем кабельного зв'язку, тощо. Такий радіус є оптимальним і для реалізації функцій самоврядування. Тож територія Канівського району вцілому не є оптимальною для інфраструктур однієї об'єднаної спроможної громади і потребує поділу. Необхідність витрат на формування нових інфраструктур має віддячити майбутньою ефективністю створених нових інфраструктурних мереж. А їх творення, управлівління, забезпечення фінансами логічно вказує на необхідність створення на територіях таких розмірів органів місцевого самоврядування з власними широкими повноваженнями і місцевими бюджетами. Але поділ не має сягнути невиправданного дроблення. Пропозиції створити 5, 7, чи більше громад - провал ефективності. А творення трьох, максимум - чотирьох громад на території району має принести бажаний ефект, при розумній реалізації. Одна інфраструктура є в місті. Ще дві-три потрібно створювати.
Олександр Скорина, Якщо грубо взять циркуль, поставить його ніжку на карті в центрі Канева і провести коло радіусом, що в масштабі рівний 25 км, то не так уже й багато сіл району випадають з цього кола.
а точніше : Павлівка, Лізки, Мельники, Голяки. І під питанням ще 2-3 села! І ЦЕ ВИХІД ІЗ ПОЛОЖЕННЯ? НЕЧЕ КОЛО ВІДІБРАНИХ !!! Може так і громаду назвем «Канівське Коло», ще і колючкою обтягнемо і рів викопаємо (як Заїка від Росії мур будував та ями копав). Це не вихід. Треба розумно дивитись на ці речі. Наприклад щоб великі села взяли під опіку навколишні малі села, Канів навколишні села. І робить це без примусу а по згоді громад (людей які проживають в ціх селах). Та і в радіусі не 25 км., а хоча б 10 км. Уявіть собі як похила Людина років так під 80 буде за 20 а той и 35 км. їхати в маршрутці за якоюсь довідкою (на землю, субсидію і т.д.), це добре якщо ще маршрутка є! А як нема? То і державі добре як похила людина на наддасть довідку – накладе штраф або відбере зовсім! А чому б і не відібрати, Ми(держава) можем, нам не вперше! І якщо хтось скаже що за такими довідками і т.п. буде їздити староста села (сміх). Скільки ж йому повинна громада ця нараховувати на пальне, амортизацію транспорту, і на витраченій час. І СКІЛЬКИ СІЛ У НАС В «КАНІВСЬКОМУ КОЛІ» БУДЕ?....30? ЦЕ 30 СТАРОСТ СІЛ. А далі? Може ще і помічників їм дамо. А потім машини (навіщо їм на своїх їздить) громада купить і паливом забезпечить!
І другий варіант – всім буде байдуже на таких людей. Так як і Каневу на села на відстані 10-12 км. Я кажу про маршрутки до Пекарів, Хмільні –це 11 км. і близько 50-100 людей в день які добираються в Канів на роботу як можуть (і працюють на цих же керівників). Ліпляво, Келеберда – це 14 км. близько 150 людей. Важко зробить маршрутки в ранці (орієнтовно 7:00-7:30) та ввечері (орієнтовно 18:00-19:00).Що тоді казати як будуть ГРОМАДИ!?!
MiG, З самого початку моя позиція негативна до об'єднання громад, нічого доброго це не принесе. Не має коштів в бюджеті підтримувать існуючу інфраструктуру, про яку побудову, для нових громад може йти мова. Але як варіант, враховуючи не відворотність реформування розглядаю одну громаду на базі канівського району з уже готовою інфраструктурою. Уявіть собі громаду з 8-10 сіл, вони зможуть оснастить лікарню наприклад? А от громада на базі цілого району моглаб вирішить питання стосовно нормального сполучення між селами і центром, це було б в рази дешевше. Коло радіусом в 25 кілометрів я привів умовно для того, щоб показать, що не багато сіл які виходять за за цю відстань і це сутьєво не позначиться на функціонуванні громади, і зовсім не пропонував виключить ці села з громади. Якщо об'єднання громад справді реформує перерозподіл бюджетних коштів і спрямує їх на потреби громади, то краще їх направить на ремонт і будівництво нових доріг, оновлення обладнання існуючої лікарні, шкіл.
MiG, коли розроблялися відповідною комісією виконавчого комітету Канівської міської ради початкові пропозиції навколішнім сільським радам, враховувалося те, про що ви вище пишете. Ніхно не визначав межі громади циркулем.
Я в своєму попередньому коменті не деталізував вимогу до віддаленності населених пунктів від центра майбутньої громади, коротко назвавши числами максимальну межу 20-25 км. А детальніше це виглядає так, що оптимальною віддаленістю вважається 20 км і не по циркулю, а по протяжності шляху, що з'єднує населений пункт з центром громади. А він може петляти, мати об'їзди перешкод. При цьому вказується необхідність зважати на наявність шляхів сполучення. Відстані до 25 км. по шляхам допускаються для населених пунктів, які входять до складу сільрад, частина сіл яких увійшла в 20 кілометрову зону, а решта вписується тільки в 25 кілометрову. Тож названі відстані є верхньою межою, а реальні можуть бути і в 10, чи 5, чи 3 км. Тут має спрацювати раціональність, доцільність, а не механіка. І сьогодні законодавство має внормовану добровільність, тобто потрібна згода громад населених пунктів на об'єднання.
Наша міська комісія пропонувала об'єднуватися в Канівську громаду не лише правобережним, а й всім лівобережним селам нашого району. Ми вважаємо, що в цьому є вигоди не лише місту, а й селам від об'єднання з центром, який має вже інфраструктуру. Адаптувати існуючу інфраструктуру до потреб створюваної громади дешевше, ніж створювати нову. Але якщо ті села більше схиляться до утворення громади навколо села Ліпляво і вирішать створювати в ньому інфраструктуру, витрачаючи на це допомогу держави на розвиток громади і власний об'єднаний бюджет, то ми відносимося до цього з розумінням. Але мало б бути визнано право міста на промислову лівобережну територію і визначити чітко межу лівобережних земель, які належать місту.
Правобережну частину району треба ділити на частини не більше як з 2-ма, максимум 3-ма центрами, один з яких - м.Канів. Такий поділ може вирішити питання оптимальної віддаленості від центрів громад. Причому села, що оточують Канів мали б бути зацікавлені об'єднатися з містом і мати з ним спільний бюджет і інфраструктуру, але зберегти статус своїх населених пунктів, і пов'зані з цим питання захисту своїх інтересів в об'єднаній громаді.
Олександр Скорина, "І сьогодні законодавство має внормовану добровільність, тобто потрібна згода громад населених пунктів на об'єднання." Тобто, якщо громада "пошле" всих і не захоче приєднуватись нікуди, то все так і залишиться?
Vip1976, покищо - так! "Пошле" певна громада всіх, то залишиться в існуючому статусі. Але й не отримає додаткових повноважень і додаткових джерел поповнення місцевого бюджету.
Поляки, наприклад, досягли розвитку територій і вдосконалення місцевого самоврядування подібним шляхом утворення спроможних громад. Але почавши з добровільних процесів, рішуче утворили оптимальні території адміністративним шляхом. На прийняття подібних рішень у нас потрібна воля Верховної Ради та уряду та їх відповідальність за результат, їх злагоджена робота на спільну ціль. На жаль ми не бачимо цього в реаліях і я не відчуваю в близькій перспективі.
Vip1976, Буде Громада із одного села. І всі свої кошти (бюджет) вони витрачатимуть тільки на себе! Але якщо Канів буде центром громади, і в громаді буде 30 сіл то жодне з цих сіл не вижив так як всі гроші підуть на Канів - то одному, то другому, а вкрасти ще потрібно. І так ми взагалі знищимо всі села на Україні.
Олександр Скорина,Ще питання до того......а як обирати голову громади всього району (Канів і 30 сіл). Ви думаєте в Ліплдяво проголосують за людину з Таганчи або Таганча за Степанці, або взагалі за Канівчанина котрий ні в Ліпляво ні в Степанцях не кажучи про Гуту або Григорівку ніколи не був, і ви думаєте Канівчанину буде не байдуже на Мельники, Голяки, Потапці, Михайлівку!!!??? Та він навіть не знає в якій стороні яке село!!!!!Не кажучи про проблеми в селі (наприклад: з водою, дорогою, землею, незаконою вирубкою і т.п.). Якщо Канів стане центром громади на рівні району (тобто одна громада з 30-ма селами) то в селах буде добре?! НІКОЛИ! Села повинні самі за себе вирішувати!!!
НАПРИКЛАД: об'єдналась лівобережна сторона в єдину громаду - по-перше - там майже всі всіх знають так як є якимись родичами або хоча б чули один про одного (тобто вони зможуть собі обрати голову). по-друге - вони краще знають в що їм вкладати свої гроші, скільки і коли. (а не віддавати в Канів щоб селу навіть маршрутку не пустили і хліб не завезли бо дороги нема). по-трете вони зможуть розвиватись на своєму рівні і самі знають хто їм повинен платить податки і скільки. і четверте на мою думку найголовніше - вини самі будуть розпоряджатися своєю землею (а не хтось з Таганчі, Степанців або Канева).
І у вас закралася думка що Ліпляво, Таганча, а тим паче Степанці віддадуть свої мільйони Каневу????? Та ніколи!
Розказуй, розкладую на частинки але якщо не розумієш то це те саме що заставити «дурного» богу молитись то він і голову розіб’є. Або у вас є своя «вигода»!
В свій час я народився в одному районі, до кінця школи проживав в другому і третьому районі і все це в одному селі. Абсолютно нічого від цього не змінювалось. Зараз там же існує дуже цікава ситуація. Є такий хутір Кличкове, який знаменитий тим що то мала батьківщина братів Кличків. Не знаю скільки там людей зараз проживає 1 чи 2, але цю громаду до себе приєднала Вільшана. Цікаво що він являється частиною села Вербівка, але Вільшана не захотіла обьеднуватись з Вербівкою і тепер громада села Вербівки обьєдналась з громадою села Вязівок. Чисто географічно це дурдом. Ну а з моральної точки зору Вільшанці просто намагаються скористатись знаменитістю і можливо фінансами братів Кличків. Інформація ця не стовідсотково достовірна, але знаючи своїх земляків не дуже здивуюсь в її справедливості. Я до чого. Основою благополуччя громад є не територіальні обьєднання, а власне люди. Якщо обьеднання територіальних громад допоможе людям жити краще, то переконувати в їх створенні нікого не потрібно буде.
Моя думка така - мета цієї рехформи - українська земля. Рехформа єнергетичної галузі привзвела не до реконструкції потужностей а до продажу обленерго. Результат ми відчуваємо кожен рік. Промисловість вже поділена. Остається водоканали тепломережі та земелька. Під яким соусом нас разведуть час покаже але на жаль буде вже запізно.
MiG, світогляд будь-якої людини обмежений об'єктивними і суб'єктивними причинами. У тому числі і мій, але і Ваший. На сайті ми маємо можвивість допомогти один одному його розширити, поглибити. Включаючись у дискусії я визнаю гідність і рівність співрозмовника, чи він однодумець, чи опонент.
Я хочу бачити міцну розвинену, могутню державу Україна для того, щоб мої діти і внуки могли жити щасливо і забезпечено в державі, яка є їх Батьківщиною, а не розглядали перспективи зміни місця прживання. В цьому є мій інтерес. Я мав шанси, як і інші перспективні люди для досягнень власного благополуччя, але мусів вибирати: зосереджуватися на виборюванні власних успіхів, чи залишатися у вирії громадських і політичних процесів, в яких вирішується доля всього українського суспільства, а не лише задовольняються мої вузькі інтереси. В таких ситуаціях, зважаючи Чорноволівське: "Якщо не я, то хто ж?.." я залишався відданим спільним справам. Я мав цікаві пропозиції для високооплачуваної роботи в успішному і розвинутому бізнесі у Києві. Але я робив свій вибір нікуди не виїзжати з Канева. Коли ми обирали, що написати з Чорноволівських висловів на меморіальній дошці на спорудженому йому нами власноручно пам'ятному знакові, написане на ній гасло "Якщо не я, то хто ж?.." було прийняте друзями і реалізоване на камені з моєї пропозиції.
MiG, коли ви вважаєте, що я не розумію Вас, то я бачу, як не розумієте мене ви. Але в чому причина? Може на вас вплинула агітація не об'єднуватися з ненажерливими міщанами, проведена зацікавленим в збереженні свого положення в місцевих структурах існуючої влади колом людей? Щоб зрозуміти це, ви повинні бути відкритою особою для мене, як я відкритий для Вас. Щоб я бачив ваш вік, фах, досвід, міг дізнатися чим ви займалися в житті і що вкладали в спільні справи. Це доступніше в реальних зустрічах більше, ніж у віртуальних бесідах. Я можу поділяти ваші думки і заперечувати, чи уточнювати в дискусіях, але я не опущуся до образливих порівнянь з народною мудрістю про розбиту в молитві голову. Я краще припиню віртуальну дискусію з вами.
А об'їднатися у спроможну громаду з Каневом жителі сіл, розміщених навколо Канева повинні б бути зацікавлені більше, ніж канівці. В цьому я глибоко переконаний.
MiG, буде 3 - 5 громад. Що буде з надходженнями до місцевих бюджетів? Як їх ділити? Які будуть видатки? Що буде з комунальною власністю? Як вона буде переоформлюватися? Що буде з аграрними землями за межами населених пунктів? Чи будуть громади ними розпоряджатися? Буде 3-5 РЕМ-ів (чи як там вони будуть зватись)??? Будуть 3-5 лікарен? Скільки навчальних закладів залишеться? Крім старост ще потрібно налоговики шеріфи і т.д.? Це якесь створення колгоспів. Головне сотворити а там кобила кудись вивезе. Почитай закон та коментарії фахівців до нього. Суцільни знаки запитань.
Рехформаторам України -
- Як відрізнити бика від корови?- Коли доїш бика, він посміхається.
Мадж, зупинюся для прикладу на медицині. Створення 3-4 закладів первинної медицини (сімейна медицина) в кожній громаді (дроблення території до 5 і більше громад вважаю зайвим і неефективним), замість існуючого в районі і місті одного такого закладу і мережі фапів, вважаю оптимальним і ефективним покращенням медичного обслуговування. Фапи будуть амбулаторіями первинних центрів сімейної медицини. наближеним до своїх центрів. При цих закладах будуть і пункти невідкладної медичної допомоги. 3-4 пункти швидких допомог замість існуючого одного хіба не краще? А другий і третій рівень медицини: лікарні та спеціалізовані клініки будуть забезпечувати обслуговування кількох громад і значно більших територій. Тож створення спроможних об'єднаних громад створює перспективу для розвитку заморожених реформ медичної галузі.
Олександр Скорина, " Створення 3-4 закладів первинної медицини (сімейна медицина) в кожній громаді" Ви зможите обладнать їх за сучасним словот техніки? В питанні рятування життя хворого іноді рахунок іде на хвилини. Краще закупить сучасні швидкі допомоги, обладнані всим реанімаційним обладнанням і побудувать дороги, по яких можна нормально їздить, та поставить сучасне обладнання в поліклініку, створить умови для лікарів, щоб лікарня мала спеціалістів, а то доводиться за лікуванням їхать то до Золотоноші то до Черкас. Ви в своїх міркувннях про реформування медичної галузі консультувались з лікарями, чи може маєте медичний диплом? Хоча у нас, як і раніше державою може керувать кухарка.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]