- Просимо надати висновки фахівців щодо знищення історичних пам'яток у разі будівництва Канівської ГАЕС.
- Територія, відведена під будівництво Канівської ГАЕС, згідно з Державним реєстром нерухомих пам'яток України, безпосередньо не включає в себе пам'яток культурної спадщини національного або місцевого значення. На територіях, прилеглих до будівництва, знаходяться такі пам'ятки культурної спадщини: національного значення - Державний історико-культурний заповідник "Трахтемирів", що знаходиться на відстані близько10 кмвід території будівництва Канівської ГАЕС; місцевого значення - місце поховання та меморіальна садиба українського поета В. Затуливітра, що знаходяться в с. Бучак. На думку археологів, об'єкти культурної спадщини в районі с. Бучак мають бути віднесені до категорії пам'яток національного значення з включенням до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Але до цього часу зазначені об'єкти не набули охоронного статусу. Серед пам'яток природи: Канівські дислокації, заповідні урочища, Рожена криниця.
- Просимо офіційно задекларувати майбутнє Роженої криниці.
- Джерело "Рожена криниця" (ще її називають "Ружена") знаходиться на північно-західній околиці села Бучак. Зручний під'їзд до джерела Рожена криниця є з боку с.Івань-ків. Інформуємо, що місце розташування джерела та під'їзна дорога з боку с.Іваньків не потрапляють у зону будівництва Канівської ГАЕС. - Просимо надати матеріали, що були надані європейській спільноті, котрі доводять безпечність будівництва та роботи Канівської ГАЕС.
- У 2013-2014 роках на запити Світового та Європейського інвестиційних банків надавалася та сама проектна документація, що проходила державну експертизу згідно з чинним законодавством. Її було розміщено для загального доступу на офіційному сайті ПАТ "Укргідроенерго". Фактично це були опис проекту та "Том 18. Оцінка впливу на навколишнє середовище". Протягом 2015 року на запити міжнародних експертів щодо проекту були надані окремі технічні параметри: фізико-механічні властивості грунтів, геометричні розміри основи та гребеню греблі тощо.
ПАТ "Укргідроенерго" з розумінням ставиться до запитів і пропозицій щодо питань будівництва Канівської ГАЕС і намагається відповідати на звернення максимально повно й конструктивно. Інформація щодо впливу оновленого проекту на довкілля, а також відповіді на запити розміщуються на сайті ПАТ "Укргідроенерго" за адресою http://uge.gov.ua/stations/kanev_psp/.
Ми вдячні Вам за запитання. Споді-ваємося, що надані відповіді будуть сприяти формуванню виваженої та державницької позиції щодо будівництва.
ПАТ "Укргідроенерго" і в подальшому буде максимально прозоро інформувати громадськість, органи державної влади та неурядові організації щодо вирішення проблемних питань, пов'язаних із будівництвом і роботою ГАЕС.
Ігор СИРОТА, Генеральний директор ПАТ "Укргідроенерго"
Джерело: Дніпрова зірка
|