Про це розповіла директор Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції НАЗК Ірина Мостова в ході круглого столу, який відбувся за ініціативи Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем».
Відзначимо, що 15 червня в Києві, у приміщенні Укрінформ, відбувся круглий стіл «Презентація Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем», ключовим меседжем якого стало те, що партії повинні позбавляти мандату депутатів своїх фракцій, помічених у корупції.
Під час заходу ініціатори Всеукраїнського руху запропонували представникам політичних партій підписати Меморандум щодо протидії корупції у місцевих радах, який тут ж підписали представники провладних партій «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та партії «Відродження», а решта погодились про співпрацю проти політичної корупції «Під контролем» та проведення спільного Форуму у липні місяці цього року.
Крім того, за словами одного з учасників руху Гліба Канєвського, за короткий час їм уже вдалося виявити близько ста прикладів, які відповідно до попередньо сформованої методології, містять ознаки політичною корупції. Серед числа відповідних осіб виявилась і депутат Канівської районної ради Ліліана Єщенко.
На ряду з нею, у числі перших осіб, по яким виникли питання в активістів є представники депутатських корпусів Київщини, Херсонщини, Ужгорода, Білої Церкви та інших.
«Факти порушення закону з боку депутатів місцевих рад, які виявлять представники Руху «Під контролем» та інші громадські організації, будуть вивчатися в НАЗК, і Комісія буде ухвалювати відповідне рішення», – повідомила директор Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції НАЗК Ірина Мостова і відповідь на озвучену активістами інформацію.
Додамо, що за інформацією організаторів, фігуранти політичної корупції згідно їх методології визначаються за п’ятьма критеріями: прозорість та підзвітність, відкритість, наявність корупційних ризиків у роботі місцевої ради, політична корупція та конфлікт інтересів. Вони базуються на засадах нового антикорупційного законодавства».
Нагадаємо, у травні оперативники Управління захисту економіки в Черкаській області ДЗЕ НПУ затримали депутата Канівської районної ради та інкримінували їй одержання частини неправомірної вигоди від представника одного з фермерських господарств. Пізніше, лідер Радикальної партії Олег Ляшко назвав затриману депутатку ще одним політв’язнем режиму Порошенко.
Оновлено: Від редакції “Дзвону” додамо, що з огляду на спробу обшуку, яку сьогодні зранку начебто помилково (!) хотіли провести вдома у лідера Радикальної партії Олега Ляшка, заступництво відомого політика може спрацювати на ситуацію щодо Ліліани Єщенко навіть негативно.
Здається, люди Порошенка взялися за своїх політичних опонентів всерйоз. Тим більше, як відомо, депутатка з Канева до гршей, які їй “шиють” як хабар, навіть не торкалася, а саме дійство із затримання відбулось після того, як жінка винесла разом з Ляшком корзинку із квітами на Чернечу гору і поклала до могили Тараса Шевченка.
Тим більше виникають питання до тих політичних сил, які вказаний “меморандум” підписали: БПП і “Відродження”. На Черкащині їх уособлюють губернатор Юрій Ткаченко та нардеп Антон Яценко, чиї прізвища раз- у – раз спливають у різноманітних корупційних скандалах. Звісно, такі депутати, як Ліліана Єщенко ганьблять депутатський корпус, бо… їхня “корупція”, якщо вона є, якась невпевнена і дрібна порівняно із “флагманами” цього руху. От 7,5 мільйона з бюджету вгепать у притулок для собак – то вже інший рівень…