Губернатор про членів Канівської міської комісії: “Вони що — самогубці?”
Голова Черкаської обласної організації “Союз. Чорнобиль. Україна” Володимир Болтенков поскаржився губернатору Сергію Тулубу на Канівську міську виборчу комісію. Відбулося це сьогодні під час наради в облдержадміністрації з представниками влади та політичних сил Черкащини з питань проведення демократичних виборів.
- Нашою головною проблемою є проведення виборів у Каневі. Від нашої партії балотується Василь Коломієць. Я не знаю, на що сподіваються у міській виборчій комісії, де ігнорують всі закони. Є рішення судів, проте сьогодні Коломієць сидить у Київському апеляційному суді, при цьому міська комісія забрала свій позов, зібралася та прийняла рішення на вибори його не пускати. Це явно будуть повторні вибори. Канівчани ніяк не можуть зрозуміти, чому не можна допустити до виборів людину, яку в місті поважають, - зауважив Болтенков.
Сергій Тулуб відреагував блискавично:
- Я що, повинен втручатися туди? Тиснути, чи як? Вони прийняли рішення. Є суд. Він прийме рішення. Ви зрозумійте мене. Зараз я знаходжуся там, де всі мене бачать. І якщо я сьогодні хильнуся в одну чи в іншу сторону... Ми кажемо за демократичність. Я сьогодні це питання вирішити не можу, є закон, і в кожного він повинен бути на столі, є суди, є ЦВК, будь ласка, нехай звертається, а ми ці рішення будемо виконувати. Є чіткий механізм, і він повинен виконуватися. Ви ж знаєте, що Василь Коломієць для мене не стороння людина, ми з ним багато чого зробили, і в нас є наміри зробити ще більше. І крім нього там немає жодної підготовленої людини, але мені дуже прикро, що так вийшло. Може й від нього це залежить. Я з ним розмовляв, і мені не зрозуміла його позиція була з самого початку. Якщо він таким чином хотів щось зробити — це його справа і його право. Є закон. І діємо тільки по закону, - відрізав губернатор. Проте слова Болтенкова про те, що комісія не виконує рішення судів, таки почав обмірковувати. І поки виступав перший заступник голови Черкаської обласної організації Народної партії Василь Касян, голова ОДА зрозумів, що треба якось відреагувати на подібну заяву й відразу оголосив про те, що відправляє свого заступника Вадима Льошенка до Канева.
- Щоб у мене сьогодні була повна інформація про те, що там відбувається. Що думають про це в Канівській партійній організації, що думають ті члени комісії, які відряджені в склад комісії від Партії регіонів (Канівську міську виборчу комісію очолює “регіоналка” Наталя Кожушко - Прочерк), чому такі рішення приймаються, і чому не виконуються рішення судів. Бо якщо є рішення суду, це найвища інстанція, і як сказав суд, то ми повинні виконати. Це однозначно. Це для всіх присутніх повинно бути аксіомою. Нам треба створити відповідні умови для того, щоб було верховенство закону, не на словах, а в реаліях. Якщо кажуть, що є рішення судів і їх не виконують, то я тоді не розумію. Вони що там — самогубці? Чи хто вони такі? - підсумував Сергій Тулуб.
Чи можливо було таке при владі Ющенко і Тимошенко? вибираючи собі мера добре подумайте чи потрібні Каневу бандити від партіЇ Регіону чи поьрібні вам при владі кожушки і ніколаєнки?
Звертаюсь до всіх свідомих : НЕВЖЕ ВИ ДУМАЄТЕ , ЩО БУДУЧИ НА ПОСАДІ ГОЛОВИ БУДЬ-ЯКИЙ ІЗ КАНДИДАТІВ БУДЕ ІГНОРУВАТИ ТЕ, ЩО ЇМ СКАЖУТЬ???)) нАВІТЬ ВАШ кОЛОМІЄЦЬ, ВІН ВПЕРШУ ЧЕРГУ БУДЕ СТЕЛИТИСЬ ПІД ТОГО ХТО ЗАРАЗ ПРИ ВЛАДІ.
До речі, коментар про те, що Коломійця зареєстрували - непрадивий. Принаймні ще півгодини тому нічого не було відомо. Зараз триває засідання комісії. Не знаю точно в оновленому, чи в старому складі. Можливо пізніше стае відомо їх рішення, щодо чергового розгляду даного питання.
І , доречі мої коментарі є найбільш влучними. Згадаємо Помаранчеву революцію, коли міста Черкаської області послали телеграму про підтримку помаранчевих, де був ваш Коломієць? Злякався, прикрившись лікарняним по принципу "моя хата скраю нічого не знаю"
Элана, по-перше, забагато честі Вам вказувати. Просто пропоную не розписуватися за все місто.
По-друге, я, якщо не помиляюся, не дозволяла собі викривляти Ваш нік, от і, будьте ласкаві, повторюйте мій правильно.
::::Ви ж знаєте, що Василь Коломієць для мене не стороння людина, ми з ним багато чого зробили, і в нас є наміри зробити ще більше.::::: А кто ни будь из дискутирующих здесь, может сказать что нынешний мер и тот кто так рьяно заступается за не во,по их словам (багато чого зробили) а конкретно,хоть самую малость.
:::Ще там знайшли якісь помилки, – сказав Сергій Тулуб. – Комісія діяла по закону. Йому треба на себе скаржитися, а не на комісію.::: Какая то двоякая реакция.
Півгодини тому засідання комісії таки скінчилося і її рішенням Василь Коломієць зареєстрований кандидатом на посаду міського голови міста Канева.
Тепер залишається тільки чекати 31 жовтня.
Принаймні тепер канівці дійсно мають вибір.
Про перебіг виборчої кампанії до місцевих рад розказує керівник політичних програм Українського незалежного центру політичних досліджень Світлана Конончук, 42 роки.
— Поспішність ухвалення закону про вибори — за кілька днів до початку кампанії — призвела до того, що суб'єкти виборів не встигли вибудувати стратегії. У партійних осередках багатьох непарламентських партій досі панує розгубленість.
Виборці не мають достатнього доступу до інформації. За змішаної системи виборів зберігаються закриті партійні списки. Попередня редакція закону про вибори вимагала оприлюднення прізвищ із першої п'ятірки кандидатів. Зараз цієї вимоги нема. У більшості регіонів інформація про кандидатів, що балотуються за списками, відсутня.
Відомості про висунення кандидатів від партій у мажоритарних округах так само обмежені. Що майбутні кандидати чи мери збираються робити на окрузі чи в місті, законодавство оприлюднювати теж не вимагає. Адже передвиборних програм у висуванців нема, оскільки партії — це всеукраїнські об'єднання, а обласна чи районна організації не можуть мати програми в принципі. Мажоритарники можуть пояснювати людям, що планують робити. Але на практиці перевагу в агітації отримують кандидати від розкручених партій. Недостатність інформації спричинює передвиборну апатію людей.
Легке зняття кандидатів із реєстрації у багатьох місцевостях стало масовим явищем. Здебільшого знімають претендентів від опозиційних сил — вибірково, прицільно, з формальним підходом, із будь-якою зачіпкою. У комісіях переважають представники провладних політичних сил, які ревно виконують вказівки влади.
Немає уточненого реєстру виборців, бо цьогоріч ця процедура не відбулася. Термін звірки виборчих списків збігся із власне виборчою кампанією до місцевих рад, яку перенесли з травня. Дані реєстру виборців не відповідають реальному стану справ, у списках знову траплятимуться погрішності. Це містить загрозу фальсифікацій.
Те, що вибори проводять одночасно до всіх органів місцевої влади, дозволяє заплутати неуважних виборців. Тому під час голосування комусь можуть недодати бюлетенів, а десь просто дезорієнтують, за кого кидати бюлетень.
Рівень корумпованості суспільства не змінився після реформи способу голосування. Змішана система виборів така ж корупційна, як і мажоритарна чи пропорційна окремо. Якщо в державі панують корупційні відносини, то вони будуть і у виборчому процесі та партійному житті. Кандидат в одномандатному окрузі працює з своїми або громадськими грошима. Щось робить в окрузі, купуючи прихильність виборців. А за пропорційної системи кандидати купують місця у партійних списках.
До того ж закон про вибори передбачає можливість підкупу виборців. Якщо раніше подарунки виборцям не були дозволені, то тепер їх можна робити на суму до 45 гривень. А це не завжди партійна газета чи кулькова ручка. Також у законі є норма, яка дозволяє керівникові підприємства використовувати виробничі ресурси у виборчій кампанії. У робочий день він може залучати своїх працівників до агітації, використовувати техніку, матеріали тощо. Цей відкат до недемократичних процедур створює перевагу для кандидатів, які володіють адміністративним, фінансовим або медійним впливом.
Формування органів місцевого самоврядування на партійній основі суперечить принципу самоврядування. Воно має бути департизоване і служити громаді. Законодавець продовжує просувати партійні інтереси в місцеві органи. Навіть районна парторганізація може висувати кандидатів до нижчих рад. Усередині партійної матрьошки закладена нерівність громад.
Після виборів ми не знатимемо політичних симпатій людей
— Теперішня виборча кампанія характеризується повною дискредитацією інституту виборів, відмовою від принципів місцевого самоврядування, — зазначає керівник соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко, 57 років. — Центральна влада через адмінресурс нав'язує громадам своїх кандидатів, що призведе до деформації волевиявлення виборців. Показником політичних настроїв населення є не президентські, а місцеві вибори. В Україні ж після цих виборів ми не будемо знати ціннісних орієнтацій і політичних симпатій громадян.
"Регіони" ревно намагаються з'єднати партію з державним апаратом. Ця спроба зростити вертикаль влади, силовиків і Адміністрацію президента із захопленням місцевої влади приречена на провал — це вже було за радянських часів. "Регіонали" не дадуть грошей місцевим радам, і ті через пару місяців почнуть критикувати центр. Депутати ходитимуть із партійними значками і при цьому ненавидітимуть партію. Події 1991 року чи Майдану здаватимуться нам дитячими забавками.
Записав Олександр ГУНЬКО
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]