«Зміни у підходах в секторі ВІЛ в Україні повинні бути співзвучні заходам у реформуванні системи громадського здоров’я, яка орієнтована на Стратегію сталого розвитку «Україна – 2020», затверджену Указом Президента України. Це дуже важлива і актуальна на сьогодні теза, адже громадське здоров’я ми розглядаємо як ресурс національної безпеки, засіб, що дозволяє людям жити благополучним, продуктивним і якісним життям», - наголосив під час відкриття конференції в.о. Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський.

Минулого тижня в місті Києві відбулася Національна Конференція «Обличчям до виклику: майбутнє реформи сектору ВІЛ та охорони здоров’я в Україні», організаторами якої виступили МОЗ України у співпраці з Проектом USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».
Основною метою заходу стало привернення уваги до процесів реформування системи охорони здоров’я і сектору ВІЛ з акцентом на реалізацію державної політики, оптимізацію використання ресурсів і кадрового потенціалу.
У конференції взяли участь біля 200 учасників, включаючи державні органи обласного та місцевого рівня, урядові установи, міжнародних партнерів, неурядових партнерів, академічний сектор та інші. Серед яких були присутні заступник Канівського міського голови Наталія Матінова, перший заступник голови Канівської райдержадміністрації Тетяна Жівотова, а також головний лікар Канівського Центру первинної медико-санітарної допомоги Валентина Андрон.
Учасників конференції привітали Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, народний депутат України Ольга Богомолець, заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворознік, директор Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Сьюзан Фрітц, координатор ЮНЕЙДС в Україні Яцек Тишко, голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей та директор Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» компанії «Делойт Консалтінг» Ібрагім Шехата.
Розуміючи, що Україна продовжує залишатися країною з одним з найвищих рівнів поширення ВІЛ-інфекції в Європі, при цьому епідемія сконцентрована в групах високого ризику, учасники конференції наголосили на необхідності змін на національному і місцевому рівні задля впровадження стратегії прискорення (Fast Track), досягнення глобальних цілей 90-90-90 і припинення епідемії до 2030 року в контексті відчутного зменшення фінансування Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією після 2017 року.
Також в ході конференції відбувся обмін стратегічними ідеями, досягненнями, кращим досвідом і практичними інструментами, що об’єднує зусилля партнерів для забезпечення розробки програм, фінансування та надання послуг, пов‘язаних з протидією ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Нагадаємо, що місто Канів та Канівський район обрано пілотним регіоном у Черкаській області для втілення проекту з реформування послуг у сфері протидії ВІЛ, який реалізовуватиметься до вересня 2017 року.
За інформацією заступника міського голови Наталії Матінової
Джерело: сайт Канівської міської ради
|