Витрати на професійно-технічну освіту не на часі — вважає глава держави
Президент України вважає, що додаткові видатки на вирішення проблем фінансування професійно-технічної освіти та гарантованих державою пільг —це надмірне та загрозливе навантаження на держбюджет
Президент України Петро Порошенко застосував право вето до ряду відповідних законів.
Президент України вважає, що додаткові видатки на вирішення поточних неврегульованих проблем фінансування професійно-технічної освіти та гарантованих державою пільг — це надмірне та загрозливе навантаження на держбюджет. І що це призведе до цілковитого його розбалансування та суперечить як міжнародним фінансовим зобов’язанням України, так і визначеним «єдино вірним» напрямам фінансової децентралізації в державі. Таке рішення підтверджується ветуванням главою держави ухвалених Верховною Радою законів за відповідними проектами №3830-3 від 29 січня 2016 року, №3831-2 від 29 січня 2016 року, №4024 від 4 лютого 2016 року.
Президент України застосував право вето до законів «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти»; «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік»» щодо фінансування професійно-технічної освіти»; «Про внесення змін до додатків №3 та №7 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг».
Цими законами пропонується у поточному році забезпечити бюджетне фінансування видатків на утримання професійно-технічних навчальних закладів (виплату заробітної плати та стипендії, забезпечення харчування дітей-сиріт, оплату тепла, води, електроенергії) а також виплату соціальних пільг найбільш вразливим категоріям населення, зокрема транспортних витрат, і тим самим хоча б в найближчий період допомогти територіальним громадам, які фінансово неспроможні взяти на себе зобов’язання здійснювати такі витрати.
Втім, виявляється, що виконання конституційно гарантованих норм соціальної спрямованості, за якими стоїть не збагачення, не чергова схема й ніша для заробітку та наживи, а конкретна, до того ж не найбільш забезпечена людина, є зовсім не обов’язковим. Це і викладачі, що володіють знаннями в освоєнні робітничих професій, це і майбутні студенти, які мали можливість здобути спеціальність не від’їжджаючи далеко за межі своєї територіальної громади, чорнобильці, інваліди, діти-сироти, ветерани та інші категорії населення.
Крім того, неприйняття зазначених законів є загрозливим і в контексті зростання соціальної напруження внаслідок невиплати законодавчо встановлених пільг, зростання безробіття через вивільнення педагогічних кадрів, руйнування територіальної інфраструктури професійно-технічних навчальних закладів та ін.
Безсумнівно, система професійно-технічної освіти не є досконалою, потребує комплексного врегулювання з урахуванням параметрів доцільності, своєчасності, якості, а будь-які соціальні виплати мають бути виключно адресними та обґрунтованими. Водночас, це жодним чином не означає, що проблему потрібно пустити на самоплив, а людей практично залишати напризволяще.
safron,завтра це мудило знищить половину незахищених і в Україні залишиться десь 25 млн, котрі будуть виживати далі. На майдані, до речі, самі майданівці розкусили відразу цього хмиря. А от хто йому повірив, дивлячись і слухаючи зомбоящик, особливо 5канал, тоді 2 роки тому
Взагалі потрібно зрозуміти. що ьаке ПТУ. Це просто доповнення до загальноосвітньої программи. 13-14 класи загальноосвітньої школи. ПАотрібно це? Безперечно, мови навіть не може бути. Хто повинен платити? Той хто набуває цю освіту. (Мені цікаво чому я повинен за це платити, якщо я вже заплатив за вищу освіту своїх дітей?) Чисто ємоційно, я як людина яка в свій час отримала професійну освіту в Черкаському ПТУ№" абсолютно не підтримую Порошенко. Для мене він "любийдрузь" з усіма випливаючими з цього наслідками. І коли його народ України вибирав я був абсолютно впевнений що це ті самі граблі що і з його кумом Ющенко. Вибрали? Бачили очі що купували? то і їжте хоч повилазьте. На 3 майдан ради лохів які продали другий майдан я не піду.
Так в Україні є "найбідніші родини" і будуть вони до тих пір пока люди не зрозуміють що надіятись потрібно не на "доброго дядю" а лише на самих себе. Я виріс в "найбіднішій родині" де 60 рублів в місяць це був дохід на трьох людей. Не знаю навіть з чим це можна порівняти зараз. але мінімальна зарплата сьогодні це в переводі на тодішні 60 рублів це розкіш. Я до того, що люди можуть і повинні бути самозабезпечені в любому випадку. І тоді все буде добре.
nnn1,Я до того, що люди можуть і повинні бути самозабезпечені в любому випадку. -А як бути дітям, яким "пощастило" народитись в не благополучних родинах? Знаєте скільки проживає в селах родин, де батьки синячать сім днів на тиждень, чотири тижні на місяць, і так кожного місяця? А на своїх дітей їм начхати!
nnn1,тут нарікають на бідність. Ось останні розцінки в Києві- випускний в дитсадку - 1350 грн., в початковій школі - 1500 грн, тільки дитина, якщо бажають і батьки святкувати,додатково по 600 грн. І це сама звичайна школа. Чи могли б Ваші батьки таке позволити в "ситі"роки СРСР?
bee,Свой выпускной из техникума я отпразновал в ресторане гостинница Москва на Крещатике. Обошлось в 50 р с человека. На столе был даже торт из птичьего молока. То что творится сейчас - шок. Я не бедный но платить за покушать (выпивка своя) сумасшедшие деньги двумя словами не сказать а одним не культурно.
nnn1, Согласен на все сто. Надеяться надо на себя. Компьютерные технологии прекрасно, но по работе могу сказать что возраст высококвалифицированного токаря в среднем 45-50 лет. По работе знаю что рабочих спецов в нашей сфере (энергетика) идет на убыль. Кто будет ремонтировать все объекты - наверное фабрика рошен. Возраст каскада ГЭС и шлюзов 60 лет. Возраст обслуживающего персонала немного моложе.
Мадж, якщо дорослі та ще й з випивкою, то можна й по 1000 викинуть.. тепер такі ціни. А але діти!!!!! в дитсадку. На скільки вони з"їдять? В основному на подарунки вихователям та вчителям.
Мадж,кафе з аніматорами... не знаю,що там подавать будуть...пам"ятаю років з 15 назад в Каневі в кафе у Малінського компанією гуляли майже до ранку, бо в персоналу не було здачі з 100 доларів. Ото часи були!
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]