На сільських зборах у Козарівці, що відбулися минулого тижня, директор ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Сергій Міщенко сказав, що без згоди жителів Козарівки нових пташників поблизу села не будуватимуть
28 березня ц. р. у центрі Козарівки зібралося близько сотні людей. Жителі села прийшли до будівлі сільської ради, аби зустрітися із директором ПрАТ "Миронівська птахофабрика" Сергієм Міщенком. Нещодавно в Козарівці на території колишньої колгоспної тракторної бригади за кількасот метрів від житлових будинків розпочалися підготовчі роботи по будівництву нових пташників ПрАТ "Миронівська птахофабрика". Люди звернулися із листом до керівника цього підприємства.
Аби поспілкуватися з людьми та вислухати їх претензії, до Козарівки приїхав директор ПрАТ "Миронів-ська птахофабрика" Сергій Міщенко із спеціалістами під-приємства. На зборах також був присутній голова Канівської районної ради Сергій Геращенко.
Свою розмову із жителями Козарівки Сергій Міщенко почав із пропозиції надати Козарівській сільській раді в рамках соціальної угоди 550 тисяч гривень за вже діючі майданчики по вирощуванню курчат та ще близько 150 тисяч за будівництво 4-х нових пташників.
За словами місцевих жителів, навколо сіл Козарівка та Синявка, що входять до Козарів-ської сільради, вже діють 11 майданчиків по вирощуванню курчат. Як розповіли жителі Козарівки, вони постійно відчувають сморід, що йде від курятни-ків. Саме тому селяни і виступають проти будівництва нових майданчиків поблизу сільських будинків. Крім того, козарівці нарікають, що в їхніх криницях і в криницях жителів Синявки знизився рівень води. Це явище вони пов'язують із впливом ді-яльності пташників на рівень підземних вод.
Люди попередили, що налаштовані рішуче, і в разі ігнорування їхньої думки готові до акцій протесту.
На зборах виступив колишній Козарівський сільський голова Михайло Гладунов, який нагадав селянам, як декілька років тому, коли птахофабрика розпочинала діяльність на їх землях, керівництво підприємства обіцяло допомагати у вирішенні проблем села, але обіцянки залишилися обіцянками, а наслідки діяльності птахофабрики відчуває сьогодні на собі кожний житель села.
Тимчасом у Козарівці існує чимало проблем. Потребує негайного капітального ремонту дах місцевої школи, в катастрофічному стані знаходяться сільські дороги, якими щодня курсує шкільний автобус, що доставляє учнів 5-11 класів до школи в с. Степанці, існує проблема із питною водою.
Вирішувати сільські проб-леми допомагає Козарівській сільраді підприємство-орендар "Заповіт Шевченка", що є структурним підрозділом товариства з обмеженою відповідальністю НВФ "Урожай". У минулому році за кошти "Заповіту Шевченка" були замінені вікна фасаду Козарів-ської школи.
За словами Козарівського сільського голови Володимира Литвиненка, бюджет сільської ради становить близько одного мільйона гривень. Цих грошей не вистачає, аби вирішити усі проблеми села. Тому, на думку чинного сільського голови, гроші, які ПрАТ "Миронівська птахофабрика" може надати в рамках соціальної угоди, могли б неабияк допомогти сільському бюджету. Зокрема, частина цих коштів могла б піти на ремонт даху Козарівської школи та інші соціальні об'єкти.
Проте більшість жителів, присутніх на зборах, наполягали на тому, щоб підприємство відмовилось від спорудження нових пташників поблизу села. Сергій Міщенко сказав, що без згоди жителів села нові пташники поблизу Козарівки будувати не будуть.
Україна таки закидає Голландію м"ясом.Козарівка опинилась в повному оточенні курятників.Там що,медом намазано?А те,що курка смердить,то і свиня чи коняка не пахне.Воду нехай проводять з Дніпра.Одна надія на гідроакумулюючу.
Біля тракторної станції в напрямку "залізниці" знаходиться козацька могила.Копачів вистачало у всі часи,але не було бульдозерів та екскаваторів.Судячи з території,що займає один курник,з історичною пам"яткою можна розпрощатись.Тому Міщенкові потрібно було б спочатку презентупати план,владнати з відповідними державними органами,а не розмахувати руками та "гроші" тикати.Чи за грошІ все дозволено?Вистачить того,що в Козарівському лісі,звідки починається річечка, розмістили звалище відходів виробництва.Якщо подивитись на карту,то Козарівка опинилась в повному оточенні.Виробництвоа вигідно розміщати компактно,ближче одне до одного,це зрозуміло.Курка всю воду віп"є,що залишиться-отруїть.Тоді вже буде пізно вирішувати питання екології.Там одного амміаку у відходах неміряно.Курям же наніч світло не виключають,вони їдять 24 години на добу.А замінити 4 вікна в школі-це круто.При панові Прошінському те приміщення мало галерею,зимовий сад а навколо-ботанічний сад.В революцію цінні дерева вирубали,залишились тільки хащі бузку та галявини земляніки.Сьогоднішні пани не просто жадоби-вони ніхто і звати їх ніяк.
Козарівка з"явилась шляхом відселення молодих сімей з Курилівки поближче до землі.Курилівка розташована в передгір"ї Чабанських гір і землі для обробки далекувато.Жінка Курилова "збудувала" новоселам церкву.До речі,католицьку.Сьогодні на церквищі одинокий хрестик.Можливо використали камінь для вибудови млина-вітряка.Коли подули революційні вітри,розібрали навіть фундамент разом з хазяйськими будівлями від пана Прошінського-в районі 1914 року московський царь передав землі до Дніпра під інвестиції.Залишився тільки особистий будинок пана Прошінського,там сьогодні початкова школа.Пан, від"їжджаючи до Варшави,просив-не руйнуйте все підряд,ще вам пригодиться.Коли розкуркулювали,в селі нікого владі не здали.Хто був "заможний",швиденько пороздавали майно,земельку дітям,родичам,сусідам.В радянські часи жила біля яру баба Якилина-герой соціалістичної праці.Отримала за вирощування овець.При Хрущові спочатку почався під"йом,розвивались.Потім охоронцем колгоспного майна став дід Пуля.Якщо твоя корова ненароком вийшла з двору-підлітав на коняці,кидав картуза об землю,на скаку підхоплював,щось вигукував,кружляв навколо.Тому що Хрущов пообіцяв звільнити радянську жінку від тяжкої праці.Корів заставляли таким чином позбавитись а молоко купляти в сільпо,де продавався на той час тільки гас,тюлька та горілка.Все село боялось діда Пулю,контуженого ще в громадянську,лякали їм дітей.Провели,правда не у всі хати,світло.До сьогодні немає жодного лічильника,тільки на загальному вводі.Повний комунізм,пали,скільки влізе.Пізніше довгі роки намагались приєднати Синявку.Привозили з Канева "в мішку" свого голову колгоспу.Дебати в селі кожного разу продовжувались до третіх півнів.Свого голову постійно відстоювали.Закінчилось протистояння тим,що козарівські зібрались і викопали рів на межі з Синявкою глибиною метрів два з лишнім.Більше "котів" не привозили.Сьогодні Козарівка та Синявка разом.Регіональний Питомник був створений для вирощування та селекції декоративних,плодових дерев,кущів,квітів.Фінські будиночки для постійного персоналу,гуртожиток для сезонних робочих.По всій території примусовий полив.Директор Осінський хвалився особисто виведеним сортом рози абсолютно чорного кольору.Черешні та шовковиці було неміряно сортів.Кілька років тому заїхали бульдозери,зрівняли все з землею і сьогодні там черговий курник.А що з того Козарівській сільраді?Нові вікна в ще панському маєтку?Прийде час,розберуть на плити та вентилятори з контролерами і сучасні курятники.Історія-категорія дивна і непередбачувана.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]