Знайшов таке повідомлення у Фейсбуці. "П'ятиметрова ялинка в Каневі знайшла нове місце для домівки". Зацікавився, прочитав, подивився фото. Посадили не одну ялинку висотою 5 метрів а ще багато маленьких.
Ялини посадили на території Загальноосвітньої школи №4 міста Канева.
Визначив, що всі ялини, це ялина європейська. Виникло одне запитання. Чим керувались педагоги, обираючи для озеленення території школи, саме цей вид рослин?
За ним виникло ще одне, як мені здається, логічне запитання. Хто їх буде поливати?
Згоден, що під час навчального року можна зобов`язати робити полив дерев учнів школи. А на літніх канікулах, коли це конче необхідно, адже умови для зростання ялини там дуже не підходящі, - хто буде виконувати полив?
Ялина європейська має розгалуджену поверхневу кореневу систему. Потребує для зростання помірно зволожені грунти. Не витримує довготермінового дефіциту вологи в грунті.
Приживлення ялини такого віку, коли вона досягла висоти 5 метрів, взагалі проблематичне - а в тих умовах куди її пересадили - це на 90% вірна загибель для цього виду.
Сходіть до "Шайби" подивіться на пересаджену ялину колючу (Picea pungens), що з нею зараз сталось? Всохла! А цей вид на противагу ялині європейській (Рісеа abies) більш витривалий до посух.
Приживлюваність і більш молодих садженців ялини в тих умовах без регулярниого поливу та догляду є проблематичною.
Залишається сподіватись, що байдужого ставлення до висаджених дерев не буде.
І діти в школі не побачать як на їх очах загинуть ці дерева. |