kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


























Головна > Блоґи > ГО МАЙДАН ГІДНОСТІ!!! 

Щодо люстрації суддів, які виносили ухвали проти учасників акцій протесту Революції Гідності в Черкасах – до Президента України

Щодо люстрації суддів, які виносили ухвали проти учасників акцій протесту Революції Гідності в Черкасах – до Президента України

Пройшло два роки з часу завершення Революції Гідності. У січні-лютому 2014 року в Черкасах під час акцій протесту «правоохоронцями» було затримано більше сотні громадян. Нашвидкуруч судді судів загальної юрисдикції  виносили учасникам акцій та випадковим городянам ухвали про тримання під вартою по сфабрикованим кримінальним провадженням. Майже всі ці “слуги Феміди” працюють і досі.

Це:

  1. Бурлака Оксана Володимирівна, суддя Канівського міськрайонного суду,
  2. Дубенець Михайло Іванович, суддя Канівського міськрайонного суду,
  3. Калашник Василь Павлович, суддя Смілянського міськрайонного суду,
  4. Мозгова Ольга Анатоліївна, суддя Золотоніського міськрайонного суду,
  5. Орленко Володимир Васильович, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси,
  6. Синецька Людмила Андріївна, суддя Чорнобаївського районного суду,
  7. Цибра Неля Валентинівна, суддя Чорнобаївського районного суду,
  8. Чепурний Валерій Петрович, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси.

Багаторазові звернення громадськості Черкащини до Міністерства юстиції, Вищої ради юстиції, Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції з вимогою люструвати цих «суддів» згідно Закону про очищення влади не дали результату.

Така ситуація підриває довіру до нинішньої влади, в тому числі і до Вас, як гаранта дотримання Конституції та законності в державі. Вимагаємо очищення українських судів від осіб, які дискредитували себе такими протиправними рішеннями.

Василь Портянко,

http://dzvin.org/schodo-lyustratsiji-suddiv-yaki-vynosyly-uhvaly-proty-uchasnykiv-aktsij-protestu-revolyutsiji-hidnosti-v-cherkasah-do-prezydenta-ukrajiny/

ГО МАЙДАН ГІДНОСТІ!!!

5 березня 2016, 09:07

Теги статті:
ЛЮСТРАЦІЯ  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 1

Сторінка коментарів: 1
GINKA

5 березня 2016, 10:12

IP: 176.67.16.xxx
Рейтинг: 0

Революція Гідності у своїй первісній сутності була повстанням проти міліцейського свавілля. Сюжетна лінія непокараності “беркутів” після 30 листопада 2013 року дала поштовх безпрецедентному повстанню, і ця лінія триває понині. Система, зміну котрої вимагали майданівці, — це саме система міліції—прокурорів—суддів. У цій трійці міліція відгравала найкривавішу роль, задокументовану фотокамерами і судово-медичними експертами.

Борги

Невиконання реформи міліції створює величезну моральну загрозу для суспільства. Сотні найвищих урядовців, котрі прийшли до влади завдяки жертвам міліції. Десятки тисяч учасників Майдану, котрі уникнули смерті, ув’язнення, каліцтва, вимушеної еміграції — завдяки жертвам міліції. Власне, мільйони, котрі не змогли запобігти трагедії, яка повільно, але очевидно зріла — і визріла трагедією Небесної Сотні.

У суспільства з’явився колосальний моральний борг — справедливе покарання системи, яка вбила найкращих, найвідданіших. Суспільство ніколи не буде здоровим, якщо не поверне свій борг. Ця революція ніколи не закінчиться, поки існуватиме цей борг. Кістяком суспільства є морально-етичні установки. Поки з ними не все гаразд — країну буде лихоманити, кидати в крайнощі “зрада—перемога”.

Тому не можна розуміти реформу міліції як суто технічне переформатування органів внутрішніх справ. Це має бути перш за все справедливе покарання системи — процес, що унеможливлює повторення майданівської трагедії.

Найсміливіша реформа

У нинішньої реформи — попри масштабність, погана карма.

Нинішня реформа поліції почалася з того, що в протизаконний спосіб було ліквідовано всі законодавчі альтернативи урядовому законопроекту №2822 “Про Національну поліцію”, підготовленому кулуарно, без належної широкої дискусії. 13 травня проект №2822 було зареєстровано в Раді, і того ж дня співробітниками секретаріату ВР було протизаконно знято з реєстрації законопроект №1692-1, який пропонував альтернативний варіант реформи.

Характерно, що ця майже готова, виписана експертами в проекті №1692-1 реформа поліції нікому не була потрібна 4 місяці, аж поки в травні уряд не почав реалізовувати свій варіант.

Піар

З осені, коли поліцейська реформа запрацювала (?), коли відбувся ребрендинг міліції, показники злочинності зросли в багато разів. Це очевидно з графіків щодо найбільш поширених злочинів, якими має займатися поліція, що її формально було створено 7 листопада 2015 року

Чому так?

У основі реформ не може бути самий лише піар. Так звана комунікація реформ не може підміняти собою самі реформи. Тим більше не можна нав’язувати суспільству примітивні та агресивні пропагандистські конструкти — на кшталт “святої патрульної поліції”. Ці конструкти унеможливлюють власне адекватний розвиток реформ, оскільки будь-яка критика реформ буде сприйматися як прояв ворожнечі.

Очищення?

Можливо, зростання (припустімо, тимчасове) показників злочинності є платою за кадрове оновлення персонального складу поліції?

Навпаки. Прецедент з патрульним поліцейським, який застрелив пасажира БМВ у Києві, несподівано показав, що навіть авангардний підрозділ поліції — патрульні — не підлягали належному аналізу на службову відповідність. Патрульний, що вбив пасажира, виявися тим слідчим, котрий фабрикував справи проти затриманих та побитих активістів Автомайдану під час подій Революції Гідності. Як він потрапив у нову поліцію? І це при тому, що адвокати Автомайдану передали представникам поліції списки правоохоронців, причетних до злочинів проти Майдану.

Що вже казати про інші підрозділи поліції?

Атестація, що зараз відбувається, носить хаотичний і несистемний характер, відбувається в ручному режимі. Жодних інструкцій, наказів про порядок атестації, у відповідь на запит отримано не було.

За поки що неофіційною інформацією, в Києві значна кількість злочинців, щодо яких прокуратура ще не встигла довести їхню причетність до злочинів проти Майдану, пройшла атестацію. Про масштаби цього явища говорити зарано, але є ряд дуже тривожних прикладів, коли люди, на чиїх руках, за даними активістів, багато крові майданівців, потрапили на ключові посади в поліцію. І Олійник, котрий застрелив пасажира в погоні, судячи з усього, — найменш небезпечний персонаж із тих, кого можна уявити.

Звісно, мої слова, засновані на непублічних, засекречених даних, звучать не надто переконливо, але фактом залишається те, що система атестації є “дірявою” — крізь неї, за потреби, проводять людей в обхід пильного контролю.

Реформатори хто?

Зараз обличчями реформи є дві грузинські панянки — Ека Згуладзе і Хатія Деканоїдзе. Цим список публічних адвокатів саме нинішнього варіанту реформування поліції і закінчується. Очевидно, що така кадрова репрезентація найважливішої у моральному сенсі та найскладнішої в організаційно-правовому вимірі реформи є, м’яко кажучи, недостатньою.

Ека Згуладзе, за її особистим зізнанням, не є професіоналом у повсякденній діяльності поліцейських підрозділів. Треба віддати їй належне — від поста начальниці поліції вона відмовилася, саме з міркувань свого недостатнього досвіду. Згуладзе, безумовно, є прекрасним спеціалістом саме в “комунікації реформи” — принаймні, в частині популяризації поліцейської реформи все було зроблено якісно. Тим не менш, хтось має керувати міністерством, координувати реформи — а робити це з Парижа (де наскільки відомо, більшу частину часу проводить заступник міністра внутрішніх справ), як свідчить досвід, досить важко.

Хатія Деканоїдзе не мала раніше жодного досвіду керівництва поліцейськими підрозділами. Її призначення на посаду головного поліцейського не можна пояснити нічим іншим, крім бажання двох найвпливовіших владних політичних сил — Народного фронту і партії Порошенка — максимально перенести відповідальність за поліцейську реформу на зовнішніх управлінців у особі США.

Про роль США в поліцейській реформі говориться мало, недостатньо. Масштаби матеріальної підтримки та операційного контролю з боку американської урядової міжнародної програми ICITAP не є на сьогодні в фокусі уваги. Але можна стверджувати, що саме компроміс між американцями та місцевими топ-політиками визначає, як відбувається реформа поліції.

У масштабній американській допомозі не було б нічого поганого, якби вона носила прозоріший, максимально гласний і компетентний характер. А за нинішнього стилю роботи американців та їхньої представниці Хатії Деканоїдзе ми ризикуємо отримати (точніше, вже отримуємо) низьку якість управлінських рішень. Іноземні радники погано знаються на тій специфіці, для розуміння якої навіть місцевим інтелектуалам необхідне повне напруження ментальних сил.

До слова, я категоричний противник такого підходу. І не тільки тому, що за інших рівних умов, місцеві експерти краще знаються на місцевій проблематиці. Скоріше тому, що іноземні управлінці не несуть належної відповідальності за свої помилки. Заробляючи гроші на реформах (чи то “реформах”), вони будь-якої миті можуть безперешкодно припинити роботу і виїхати з країни. У той же час українці за провали в реформах змушені платити жертвами кричущої некомпетентності тих органів, що їх понастворювали “варяги”.

Що робити?

Не слід розчаровуватися, навпаки, слід не зупинятися. Треба не боятися перезавантажувати реформу.

Необхідно створити адекватне поле комунікації між місцевими експертами, політиками та іноземними радниками, здійснити відкритий і публічний аудит поліцейської реформи: що планувалося зробити, що вдалося здійснити, що — ні, чому? І в контексті цього, якщо потрібно, реалізувати необхідні кадрові рішення.

Потрібно чесно дати собі відповідь — чим є даний процес, який називають реформування поліції? Яким чином ми, дивлячись на систему показників роботи поліції, можемо гарантувати, що ця реформа не є лише освоєнням коштів довірливих американських платників податків? Що весь піар навколо реформи не є лише медіа-прикриттям оборудок керівництва МВС з розкрадання бюджету міністерства та кришування нелегального бізнесу? Варто загадати справу про наплічники, “вічний” бурштин, нелегальний видобуток піску тощо.

Чи можна, врешті, вважати реформою створення нової патрульної служби? Чи не є це банальним об’єднанням ДАЇ та ППС?

Що зараз зі слідством, з карним розшуком? Чи залишилися вони в принципі, як інститут поліції, як виглядають показники їх діяльності, результати? Чому коїться такий жах з системою реєстрації автомобілів, чому паперова тяганина в сервісних центрах лише збільшилася, що заважає, врешті, працювати за тими ж грузинськими стандартами, якщо вже так сталося, що все топ-керівництво має грузинське походження?

Чи можна вважати реформою банальну заміну кадрів? Чи була прогарантована чіткими та універсальними процедурами висока якість навіть такого обережного кроку, як кадрове оновлення складу поліції? Чому випадки порушення правил поводження зі зброєю є настільки численними для нових патрульних? Як зробити так, щоб авангард реформи — нові патрульні — гарантовано не були співучасниками побиття? Як це було, приміром, з учасником бойових дій Богданом Тицьким у машині нової патрульної поліції.

Врешті, чи відповідає фаховий рівень нинішніх виконавців реформи тим колосальним завданням, що перед ними стоять? Чи нормально це, коли поліцейськими реформами командують люди, які й дня не працювали в поліції, абсолютно незнайомі з українським законодавством, та й неспроможні ознайомитися з ним через принципове небажання вивчати державну мову і користуватися нею? Які заходи нам треба вжити, щоб залучити в команду, що керує поліцейською реформою, справжніх фахівців? Ми маємо впевнитись у серйозності намірів самих реформаторів — бо як можна впроваджувати ключову реформу в Києві, фактично живучи у Парижі, як це робить перша заступниця міністра МВС Згуладзе?

Необхідно чітко й недвозначно сформулювати цілі реформи, і багатократно повторити їх суспільству, владі, всім частинам правоохоронної системи. Ми мали претензію до старої міліції, мовляв, вона порушує права людини, виконує політичні замовлення, обслуговує корупцію найвищих посадовців. Якими заходами ми добиватимемося, щоб нова поліція не займалася тим самим?

Колосальний кредит довіри, який все ще має нова поліція, потрібно рятувати і використовувати для подальших реформ, а не в політичних битвах. І не боятися відвертих дискусій, не відмовчуватися на запити народних депутатів, врешті, відкрито й прозоро співпрацювати з парламентом, а не відмовлятися від такої співпраці.

Нам не потрібна лубочна, “свята” патрульна поліція. Нам потрібна поліція, де поліцейський є відповідальним — на противагу його попередникам, безкарним міліціонерам. Нам потрібна поліція, яка всередині себе самої (а в ідеалі — всередині кожного поліцейського) містить механізм, що утримує від порушення закону. Якій, в тому-ж таки ідеалі, не потрібен зовнішній контроль прокуратури. Яка спроможна сама змусити себе діяти виключно за законом.

Ігор Луценко, активіст Майдану-2014, народний депутат України, “Дзеркало тижня”, зі скороченнями

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:



Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Росія запускає тисячі ІПСО для дискредитації топпосадовців та ЗСУ, – керівник кібербезпеки СБУ Вітюк

СБУ обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках, - Василь Малюк

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

Весна надії
Мені б тоже цікаво було б послухати пяк вона голосувала?
Коли звітується депутат Черкаської районної ради Горьова Наталія? [2]

slavikf
Те, що сталося після квітня 2019 року нічому вас не навчило
Щодо участі парламентської делегації у щорічній Мюнхенській конференції з безпеки [1]

semko
Та Горьовій буде про що звітувати, аби ще всі депутати так працювали.
Коли звітується депутат Черкаської районної ради Горьова Наталія? [2]

semko
А що молодших та і взагалі нових людей немає? Нам в Місту потрібно енергійного, грамотного, ініціативного місьного голову до 50 років, який хотів і мав сили та бажання трудитися для людей. Хорошу.. [весь]
Канів через 100-98 років [3]

klimenko_2015
ПЕВНО ЩО НАМ ПОТРИБНИЙ АКТИВНИЙ ЗНАЮЧИЙ НАШИ ГРОМАДСЬКИ ПРОБЛЕМИ ХАЗЯЙНОВИТИЙ МУДРИЙ ТА ПРОКАТАНИЙ ЖИТТЯМ ДЯДЬКО З МИСЦЕВИХ, В НИВЯКОМУ РАЗИ НЕ З ЧИНОВНИКИВ КАНИВСЬК.. [весь]
Канів через 100-98 років [3]

Космонавт
Тільки Саня Рябошлик зможе навести порядок в Каневі
Канів через 100-98 років [3]

WayBe
Буду дуже усім Вам вдячний! Зараз це критична потреба, як для мого підрозділу, так і для мене особисто. Дякую, куме! Дякую друзі!
Збори для Володі Буренка [1]

voskresennai
Мій телефон 0938834311
Продам будинок [2]

voskresennai
Доброго вечора. Ви не залишили номер телефону. Цікавить будинок.
Продам будинок [2]

Vlad999
Нехай з Богом спочиває! Вічная пам*ять Герою!
На війні загинув 27-річний розвідник із Канева Руслан Анісімов [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Квітень
НдПнВтСрЧтПтСб
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"