Поблизу села Прохорівка всихає сосновий ліс. Ця ділянка знаходиться у Прохорівському лісництві Золотоніського лісгоспу, квартал 47 (Канівський район).
Чотири роки тому ці насадження (близько 15 гектарів) перебували в осередку активізації соснового шовкопряда. В результаті, вражений шкідником ліс був ослаблений. Оскільки ділянка знаходиться в бідних умовах зростання, додалися й несприятливі кліматичні фактори – спекотні посушливі літні періоди, вологодефіцит, нестабільні зими. Все це посприяло тому, що всихання сорокарічних сосен набуло катастрофічних масштабів.
– Протягом попередніх років тут здійснювалися санітарні вибіркові рубки, – пояснює директор Золотоніського лісгоспу Микола Бас. – Проте зараз такі заходи вже не допоможуть. Більша частина насадження вже всохла або ж на стадії всихання. Тому необхідно звільнити ділянку і висадити на ній нові продуктивні насадження. Будемо запрошувати комісію, яка проведе лісопатологічне обстеження і дасть дозвіл на вирубку. Нагадаємо, що всі суцільні санітарні рубки здійснюються після обстеження ділянок комісією у складі фахівців Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства "Київлісозахист", спеціалістів управління та лісгоспу, відповідно до "Санітарних правил в лісах України". Комісія встановлює: якщо повнота життєздатних дерев нижча за критичну, тоді вибіркова санітарна рубка є недоцільною. В такому випадку призначається суцільна санітарна рубка.
Так як насадження знаходиться на віддалі трьох кілометрів від села Прохорівка, лісівники передбачають стурбованість громадськості на процес вирубки лісу. Тому запрошують усіх бажаючих особисто пересвідчитися в тому, що всохлий сосновий ліс потребує кардинальних заходів, бо вже не виконує своїх основних функцій, а є осередком для шкідників і хвороб.
Днями разом з лісівниками ділянку обстежили представники громадських організацій "Правий сектор" та "Автомайдан Черкащини", сільський голова Прохорівки, журналісти.
Суцільні санітарні рубки в кварталі 47 будуть здійснюватися поступово. Цієї весни заплановано провести рубку на загальній площі 1,5-2 гектари, там, де стан насадження найбільш критичний.
На всіх зрубах, після підготовки грунту, внесення гербіцидів, будуть створені нові соснові насадження із застосуванням сучасних вологонакопичувачів. Загалом цієї весни у Золотоніському лісгоспі буде створено 60 гектарів лісових культур.
Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства |