Керівник черкаської міліції Валерій Дерновий на зустрічі з представниками ЗМІ розповів про роботу ОВС області щодо викриття та викорінення такого ганебного явища як хабарництво на Черкащині. Так, за 8 місяців цього року викрито 293 злочини у сфері службової діяльності.
Незаконними діями службовців-корупціонерів завдано збитків державі на суму більш ніж 48,5 млн. гривень. Задокументовано 42 факти хабарництва. Загально суму хабара складає майже 500 тис. гривень, середня - 39 тисяч гривень. «Основними підрозділами, які ведуть боротьбу з корупційними проявами є підрозділи УБОЗ та УБЕЗ, які ведуть роботу, спрямовану на документування та викриття корумпованих чиновників з числа посадовців органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, контролюючих органів, інших фігурантів, задіяних у тіньових схемах розподілу та розкрадання бюджетних коштів, земельних ресурсів, державного та комунального майна, зазначив начальник УМВС, - починаючи з квітня місяця, до адміністративної відповідальності притягнуто 18 державних службовців, порушено 164 кримінальні справи, фігурантами яких являються посадові особи об’єктів народного господарства, з них 67 злочинів по посадовим особам, наділених владними повноваженнями. До кримінальної відповідальності притягнуто 54 державних службовця, які завдали державним інтересам збитків на суму близько 32 мільйони гривень. До державної казни повернуто близько 20 млн. гривень.»
Валерій Дерновий навів приклад сумнозвісної «кримінальної програми» «Золота підкова Черкащини», де оперативники економічних служб разом із КРУ й нині розбирають завали приписок та фіктивних документів, за якими стоїть елементарна крадіжка бюджетних коштів.
ВГЗ УМВС області
П’ять мільйонів гривень розікрали чиновники
Черкаська міліція затримала 11 вересня двох працівників обласного управління капітального будівництва. Їх запідозрили в розкраданні коштів на ремонт та реставрацію комплексу ”Гетьманська столиця” у Чигирині. Один із арештованих — заступник начальника Олександр Ільченко.
— Із 45 мільйонів гривень 5 розікрали чиновники, — каже керівник Черкаського обласного управління міліції Валерій Дерновий. — Гроші йшли на їхні будинки й дачі. Зараз підозрювані активно дають свідчення на колишнє ”помаранчеве” керівництво обласної адміністрації, з яким ділилися грішми.
Дружина й родичі Ільченка від коментарів відмовляються. З-поміж чиновниками управління затримали й керівника будівельної організації ”Мехбуд” Володимира Сапу.
— Його мені по-справжньому шкода, — говорить 47-річний Леонід Даценко, керівник обласного осередку Української народної партії. — Хороший дядько, патріот. Він демонтував усі пам’ятники Леніну в Чигиринському районі.
Колишній голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко, 51 рік, спокійно ставиться до звинувачень опонентів:
— Говорити можна все що хочеш. Потрібні реальні факти. Треба дочекатися результатів слідства й суду, а тоді вже щось коментувати.
В обласному штабі ”Нашої України” стверджують, що ”регіонали” реалізують пропагандистську програму напередодні виборів.
— До них із Києва приїхали політтехнологи, які розробляють конкретний план дискредитації суперників, — розказує працівник штабу Володимир. Прізвище відмовляється називати. — Інакше як пояснити, що прес-конференцію губернатора заздалегідь запланували на понеділок, а напередодні в суботу заарештували працівників управління капітального будівництва? Роблять усе, щоби перемогти на виборах.
13 вересня керівник ОДА Сергій Тулуб провів брифінг, на якому звинуватив колишнє керівництво області в корупції та у витрачанні бюджетних коштів не за призначенням.
Юрій СТРИГУН
http://gazeta.ua/index.php?id=354159 |