Виробництво хутра вкрай неекологічне, стверджує Олег Андрос, еколог, член НЕЦУ. У природі шкура загиблого тварини розкладається досить швидко, тому для збереження хутра при його виправленні використовується безліч токсичних речовин: формалін, похідні кам'яновугільної смоли, масла і фарби на основі цианіду, каустик, тощо. Викиди звіроферми отруюють прилеглі території на кілометри, забруднюючи грунт, воду і повітря. Для виготовлення однієї-єдиної шуби з хутровою ферми необхідно зробити і згодувати 3,3 тонни їжі, утилізувати близько 1 тонни відходів. Згідно з дослідженнями британських вчених, для виготовлення однієї шуби з хутра тварин, вирощених на звірофермі, необхідно в 66 разів більше енерговитрат, ніж для виробництва шуби з штучного хутра. У порівнянні з виробництвом верхнього одягу з інших альтернативних матеріалів цей розрив збільшується майже в два рази.
Хутро — це неетично. Для отримання однієї шуби вбивають: 18 бобрів, 100-250 білок, 55 норок, 27 єнотів, 170 шиншил, 25 видр, 8 тюленів, 60 куниць, 18 лисиць, 50 тхорів, 18 собак, 25 котів, і це лише деякі тварини, яуких забивають на хутро. Особливою жорстокістю відрізняється вбивство новонароджених дитинчат тюленів та виготовлення каракулю і каракульчі, заради яких ще ненародженого ягня вирізають з живота матері. Загалом, заради хутра щорічно вбивають більше 100 мільйонів тварин.
Хутро — це жорстоко. Процес виготовлення хутра завжди жорстокий. Від 15 до 30% всього хутра, що надходить на ринок, добувається полюванням з капканами. Як правило, потрапивши в пастку, тварина помирає повільною, болісною смертю протягом декількох днів. Що ж до звіроферм, тварини все життя утримуються в тісних клітках в жахливих умовах, і всі вони, без винятку, божеволіють. Для забою тварин використовують найжорстокіші методи: ін'єкції отрути і паралізуючих речовин, пропускання струму через задній прохід або статеві органи, отруєння газом, удушення, перелом шийних хребців або черепа. Часто тварин злегка оглушають і з ще живих здирають шкури. В результаті ми отримуємо шубу, оброблену десятками отрутохімікатів, та сотні обесшкуренних тілець, скинутих вкучу — розкладатися на сонці.
Незважаючи на поширений міф про те, що хутро є найбільш теплим матеріалом для верхнього одягу і незамінне в наших погодних умовах, насправді термічні характеристики хутра значно поступаються термічним характеристикам альтернативних матеріалів. Зокрема, полярники ніколи не беруть в еспедіціі хутро, про що під час акції розповіла учасниця полярних експедицій, Ірина Микитюк
Хутряна індустрія небезпечна для життя людини. До складу формаліну входить формальдегід (40%) і метиловий спирт (8%), крім того, при виробництві хутра використовують такі речовини, як нафталін, бензол, толуол, ціанід і багато інших, більшість з яких є найсильнішими токсичними отрутами, канцерогенами і мають ряд негативних наслідків для здоров'я людини, навіть змінюючи генетичний матеріал людини. Так, було виявлено, що частота захворювання на лейкемію серед тих, хто живе недалеко від дубильної майстерні, в 5 разів вище середньої.
На прикладі витрат їжі для виробництва однієї-єдиної шуби — 3,5 тонни — зоозахисники продемонстрували абсурдність цієї системи: так, кожна третя дитина в світі помирає від голоду, а 200 мільйонів дітей сьогодні хронічно недоїдають. Але замість того, щоб віддати цю їжу голодуючим дітям, виробники хутра згодовують її тваринам, приреченим стати предметом чийогось гардеробу.
Виробництво хутра не вигідне ані з точки зору екології, ані для людства, а високі ціни на хутро роблять його елітним товаром, який підкреслює статус і соціальний стан індивіда, і тим самим поглиблює економічну нерівність, легітимізує і схвалює соціальну стратифікацію. Воно вигідне лише для виробників хутра, перш за все — безответсвенних великих корпорацій, для яких виробництво хутра є лише однією зі статей доходів.
Альтернативи одягу з хутра, не пов'язані з жорстокістю, за термічними, естетичними, економічними, екологічними і багатьма іншими характеристиками значно перевершують хутро. Важке, огрядне хутро, що набухає від вологості, давно вже не вважається незамінним засобом захисту від холоду, поступаючись за якістю сучасним матеріалам. Нові технології дозволили створити теплий, екологічний і елегантний одяг на основі штучних утеплювачів — холлофайбер, тінсулейта, холлофіла, квалофіла, поларгварда, файбертек, шелтеру, ізософта, термофінна та ін. Один з новітніх напрямків у світі екологічних і етичних технологій — утеплювачі на основі рослинних волокон (льон, джут, кокосове волокно, кропива, сизаль, коноплі, рами, бамбук, соя та ін.). У порівняльній таблиці застарілих (таких як хутро, пух, пір'я) і сучасних утеплювачів зоозахисники докладно відобразили всі переваги етичних матеріалів.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]