Борис Колесніков від імені "опозиційного уряду" презентував варіант Конституції України, який передбачає перенесення столиці України з Києва до Канева.
"Стрижневим питанням в нашому проекті Конституції є перенесення столиці в місто Канів, де знаходяться святі шевченківські місця, щоб кожен політик, приїжджаючи туди, розумів, що він знаходиться біля витоків сучасної історії нашої країни", - зазначив Колесніков. На його переконання, відповідна ініціатива не несе ризиків для нинішньої столиці України.
"Якщо ми хочемо відокремити бізнес від політики, то жодної загрози Києву в цьому немає. Більш того, я думаю, кияни зітхнуть з великим полегшенням. Як Нью-Йорк для Сполучених Штатів, Київ буде головним містом, фінансовим центром нашої країни, а політики поїдуть ближче до народу", - сказав Колесніков, навівши як приклад Бразилію і Казахстан, "які перенесли столиці і стали успішними".
Презентований варіант Конституції також передбачає перехід до двопалатного парламенту, скорочення депутатського корпусу, обрання президента в парламенті і децентралізацію.
"Парламент повинен складатися з двох палат. Верхньої - палати представників (35 депутатів) - це прямі представники громадянського суспільства. І нижньої - 150 депутатів, представників політичних партій, що обираються за відкритими списками, - пояснив Колесніков. - Президент України обирається парламентом. У повноваження Національної асамблеї, яка утворюється верхньою і нижньою палатами, входить обрання президента України в парламенті, прийняття рішення про введення воєнного, надзвичайного стану, затвердження і звільнення генерального прокурора, розгляд звіту Кабінету міністрів і виконання Державного бюджету України, призначення виборів до Національної асамблеї та її палати, призначення термінів виборів до органів місцевого самоврядування."
Він додав, що повноваження президента в новій Конституції передбачають посаду Верховного головнокомандувача Збройних сил України, право законодавчої ініціативи, нагородження державними нагородами, рішення про надання і припинення громадянства, надання права на помилування.
Презентований варіант Конституції також передбачає істотне обмеження функцій Кабінету міністрів, оскільки "в основу нової Конституції лягає децентралізація".
"Це національна безпека, зовнішня політика і міждержавні економічні відносини, митна і фіскальна політика, національна інфраструктура, формування і виконання державного бюджету", - зазначив Колесніков.
Проект документа також передбачає нову систему розподілу депутатських мандатів.
"Партія, яка виграє вибори в нижню палату, отримує 50% + 1 мандат. Це поховає політичну корупцію назавжди", - підкреслив Колесніков.
"Формування і наповнення державного бюджету за всіх п'яти президентів і за майже 20 урядів було головною темою конфліктів, суперечок і розбіжностей. Тому ми припускаємо за аналогією з Конституцією ФРН і Канади відразу прописати, які доходи є доходами центру, а які є доходами територій", - додав він.
За його словами, до центрального бюджету завжди відноситься позитивне сальдо податку на додану вартість, не більше 50% податку на прибуток підприємств, 75% податку на надра, 100% акцизів і митних зборів.
"Що стосується функціонування громад, то, безумовно, податок на доходи фізосіб - це 100%-ві активи місцевих рад. Крім того, більше 50% податку на прибуток підприємств, 25% податку на надра, 100% податку на землю і екологічний податок. У такій моделі все математичні розрахунки показують, що місцеві ради будуть розпоряджатися 70-80% національного бюджету", - підсумував Колесніков.
http://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/3633653-kolesnikov-zaproponuvav-perenesty-stolytsui-u-kaniv |