Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 визначено порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.
Порядок приймання запитів на публічну інформацію та надання її запитувачам
Відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запити на інформацію можуть подаватися на вибір запитувача в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою). Запит може бути індивідуальним або колективним. Письмовий запит подається в довільній формі. Запит на інформацію має містити (стаття 14 Закону):
1) ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;
2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
Форми запитів на інформацію, що подаються до Канівського відділу Золотоніської місцевої прокуратури, відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації", можна отримати в Канівському відділі Золотоніської місцевої прокуратури у прокурора з питань забезпечення доступу до публічної інформації (Ковдій І.С., каб. №7).
У разі, якщо з поважних причин особа не може подати письмовий запит, їй буде надана допомога в оформленні запиту прокурором Канівського відділу Золотоніської місцевої прокуратури з питань забезпечення доступу до публічної інформації, який обов’язково зазначає в запиті своє ім’я, контактний телефон, та надає копію запиту особі, яка його подала.
Інформація на запит надається безкоштовно.
Приймання запитів та надання доступу до публічної інформації у Канівському відділ Золотоніської місцевої прокуратури проводиться працівниками відділу відповідно до графіку прийому запитувачів.
Адреса приймальні прокуратури: м. Канів, вул. Леніна, 182. Крім того, подати запити на інформацію також можна за тел./факсом (0234)-3-80-61 або на електронну адресу kaniv_prokuratura@ukr.net.
Графік прийому запитувачів:
Начальник Канівського відділу Золотоніської місцевої прокуратури– Лук'ященко Ю.І.
щоденно: з 10 год. до 13 год.
Прокурором Золотоніської місцевої прокуратури у Канівському відділі – Ковдій І.С.
щоденно: з 9 год. до 10 год., з 16. год. до 18 год.
Черговим прокурором: щоденно, з 14 год. до 18 год.
Крім того, додатково роз’яснюю, що згідно п. 8-1 ч. 1 ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) право складення протоколів про адміністративні правопорушення, зокрема, за ст. 212- 3 КУпАП «Порушення права на інформацію та права на звернення» віднесено до компетенції уповноважених осіб Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Так, відповідно до положень ч. 5 ст. 14 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та ч. 1 ст. 17 Закону України «Про доступ до публічної інформації» на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини покладено функцію парламентського контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації.
Відповідно до положень ст. 17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» Уповноважений приймає та розглядає звернення громадян України, іноземців, осіб без громадянства або осіб, які діють в їхніх інтересах, відповідно до Закону України "Про звернення громадян".
Звернення подаються Уповноваженому в письмовій формі протягом року після виявлення порушення прав і свобод людини і громадянина. За наявності виняткових обставин цей строк може бути продовжений Уповноваженим, але не більше ніж до двох років.
При розгляді звернення Уповноважений:
1) відкриває провадження у справі про порушення прав і свобод людини і громадянина;
2) роз'яснює заходи, що їх має вжити особа, яка подала звернення Уповноваженому;
3) направляє звернення за належністю в орган, до компетенції якого належить розгляд справи, та контролює розгляд цього звернення;
4) відмовляє в розгляді звернення.
Уповноважений не розглядає тих звернень, які розглядаються судами, зупиняє вже розпочатий розгляд, якщо заінтересована особа подала позов, заяву або скаргу до суду.
Повідомлення про прийняття звернення до розгляду або відмову у прийнятті звернення до розгляду надсилається в письмовій формі особі, яка його подала.
Отже, для оперативності вирішення Ваших питань та у зв’язку з тим, що прокуратура не здійснює нагляд за дотриманням вимог Закону України «Про публічну інформацію» у зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про прокуратуру» у разі можливого порушення Ваших прав при реалізації права на публічну інформацію доцільно звертатися до Уповноваженого з прав людини.
Крім того, Канівським відділом Золотоніської місцевої прокуратури протягом 2015 року розглянуто 8 запитів на публічну інформацію, на 3 з яких надано відповідь, на 3 надано роз’яснення та 2 запити на публічну інформацію надіслано належним розпорядникам інформації.
Жодний результат розгляду Канівським відділом Золотоніської місцевої прокуратури запитів протягом 2015 року запитувачами не оскаржувався. |