У нас - скандал? Секретарь Рады против городского головы!
На позачерговому засіданні міськради, що відбулось сьогодні, депутати відхилили вето міського голови, яке він наклав на рішення стосовно відмови у прийнятті на баланс міста Канівського ВПУ.
Про це інформує спеціальний кореспондент «Kanos».
Відзначимо, що на сьогоднішньому позачерговому засіданні основним питанням порядку денного було відхилення вето міського голови на рішення стосовно не прийняття на баланс міста Канівського вищого професійного училище.
На засіданні виступив секретар міської ради Сергій Ткаченко з ініціативою подолати вето міського голови. У своїй промові він аргументував позицію міського голови, який був змушений накласти вето на рішення, щоб не порушити статтю 27 Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік», у якій зазначається: «Кабінету Міністрів України до 1 січня 2016 року забезпечити передачу в установленому порядку видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах на фінансування з місцевих бюджетів».
Водночас Сергій Сергійович закликав депутатів подолати вето Ігоря Ренькаса, оскільки бюджет міста наразі не готовий до того, щоб прийняти навчальний заклад на баланс.
Тим паче, на думку Ткаченка, якщо взяти на баланс училище на півроку, то його потім вже не вдасться передати на інше фінансування. Відтак, депутати у кількості 29 осіб підтримали пропозицію секретаря стосовно відхилення вето, а сам міський голова, звичайно, утримався.
Нагадаємо, нещодавно ми повідомляли, що депутатський корпус проголосував проти взяття на баланс міста Канівського вищого професійного училище.
почитайте закони і регламент -такими діями народні ізбраники порушивши Закон про держбюджет та Бюджетний кодекс кинули на призволяще 800 дітей-учнів і 500 працівників без зарплати.....В той же час Сміла.Золотоноша умань це питання вирішили по розумному взявши витрати на 1 квартал за консолідаціі місцевих бюджетів...А у нас один бюджетник украв 450 тис грн на Авторіці а тепер умнічае в міськраді..Пазор.....
до речі це тактичний хід обдурення колективу ВПТУ....РЕкомендую колективу ВПТУ подати в суд на депутатів міста за порушення ними Законів і ущемлення прав дітей на загальну середню освіту а людей на зарплату!!!!!!Так уже зробили колективи Б Церкви Броварів Коломиі
І в цей же день Верховна Рада повернула фінансування професійно-технічних училищ з державного, а не місцевих бюджетів. Відповідний законопроект у цілому підтримали 305 народних депутатів.
Але Канівська міська рада встигла показати свою рішучу позицію з цього питання.
Олександр Скорина, то есть - депутаты сначала приняли одно решение, а потом героически всё вернули назад. На хрена нам такая Зрада! Да, а можно вопрос, скажите, чем бы в Каневе всё закончилось, если бы ВР сегодня не отменила своего решения? Если можно, покороче.)))
Шура-ви, Звідки я знаю чим би завершилося питання утримання училища у Каневі? В усякому разі непереливки були б і училищу, і міському бюджету, і хрест був би на всіх мріях про благоустрій та розвиток. Але на це і так ми маємо примарні мрії. Якщо щось відбуватемиться, то це рівне епізодичному латанню дір.
кто думал про детей или про работу учитилей училища когда голосовали депутаты за выделение 1200000 гривень на свои нужды.а то что поторопились преодолеть вето и опозорились так тут понятно не хотелось возвращать 1200000 на училище
Олександр Скорина, что то я Вас не сумел понять. Наша Рада сказала - ВПУ мы финансировать не будем. ВР Украины только сегодня решила вернуть финансирование всех ПТУ из гос. бюджета. Мой вопрос был - что бы было в Каневе, если бы ВР Украины именно сегодня не изменила своё решение?
Шура-ви, Рішення в Законі про бюджет на 2016 рік щодо фінансування ПТУ через місцеві бюджети було настільки нелогічним і прийнятим у Верховній Раді лише тому, що депутати приймали закон на довір'ї до авторів і взв'язку з його нагальністю, навіть його не читаючи. Тому якби Верховна Рада не внесла б зміни до бюджету сьогодні, то внесла б їх під тиском суспільсва в найближчі дні. А реакція канівських депутатів це теж елемент тиску, бо повісили проблему профтехосвіти на абсолютно неспроможні джерела фінансування. Виконавчі структури тужились би в конвульсіях, підпорядковуючись вказівкам вертикалі і ділячи злиденні надходження до міського бюджету ще й на ПТУ та чекаючи вирішення питання в Кабміні про фінансову допомогу. Тому була пропозиція фінуправління виділити певну суму училищу покищо на 1-й квартал, яку не підтримали депутати.
Але тепер прийнято рішення і в держбюджет закладено 2 млрд. на профтехосвіту. Тож через дві субвенції з лержавного до обласних бюджетів піде фінансування профтехучилищ. (освітня субвенція, бо учні ПТУ здобувають загальну середню освіту і субвенція на підготовку робітничих кадрів)
Олександр Скорина, о, Господи, Вы хоть раз в год прямо можете ответить на вопрос? Не можете, не хотите, так пошлите меня на ..уй, я не обижусь, ну только перестаньте юлить!
Шура-ви, в чому я юлю? В чому я говорю не прямо?
Я Вам сказав, що не знаю, що було б далі. Все залежить від дій керівництва ПТУ, реакції учнів і батьків, позиції виконавчої влади, впливу обласної ради і ОДА. Я ж не володію зараз інформацією: Які звернення та документи є у міського голови, у депутатів, а ви питаєте мене, а не Ренькаса І.О., чи Кулиніча П.М. Я можу лише ділитися інформацією, знайденою в інтернеті, почутої від друзів і власними роздумами.
Олександр Скорина, я об отношениях в нашей власти. Секретарь, мэр, депутатский корпус. К чему приведёт противостояние? Как всё это отразится на жизни города? Вы ведь понимаете, что что то не правильно. К чему, на Ваш взгляд, это приведёт?
Немає протистояння в цьому питанні. Верховна Рада порушила ст.53 Конституції, тому виконання закону, де є вимога про передачу фінансування ПТУ на місцеві бюджети буде порушенням Конституції. Держава погралась і повертається до норм права, - виконувати функції держави. Іншого виходу, як повернути фінансування ПТУ з державного бюджету, небуло. Це спільне рішення депутатів, секретаря ради і міського голови.
Шура-ви, в цьому плані - час покаже. Якщо всі дійсно бажають добра місту, громаді і кожному канівцю, то вони мають шукати порозуміння і компроміси.
Цілком передбачуваною є ситуація тертя та непорозумінь на початку діяльності депутатського корпусу, як в його середині, так і в стосунках з міським головою та виконавчою гілкою. Але кожна сторона має зрозуміти і зважити реальність. Якщо говорити про міську раду, то вона є органом, сформованим з 8 фракцій від різних політичних сил. Жодна з фракцій не має самостійного контролю над прийняттям рішень і, відповідно, не несе відповідальності за результати роботи ради. Але депутати мають зрозуміти свою колективну і персональну відповідальність кожного з них перед виборцями і знайти форми роботи для досягнення результатів, корисних громаді.
Міський голова одноосібно відповідає за результати роботи, тому має проявити стійкість і послідовність в виконанні повноважень і в той же час реагувати на аргументи в пропозиціях фракцій, підтримуючи ті, які несуть конструктивні рішення на користь громади. Він має витримати тиск боротьби в формуванні кадрового наповнення команди, відстоявши своє право на внесення кадрових пропозицій і залишити за собою відповідальність за формування штату заступників, керівників відділів і керівників комунальних підприємств. Має також визнати упущення по контролю роботи керівників комунальних підприємств, яких в основному підбирав не він, а попередники, і навести справедливість в оплаті їх праці. Якщо перевірка оплати праці керівників підприємств встановить зловживання, то винні в цьому мають нести відповідальність і відшкодувати необгунтоване завищення оплати праці.
Секретар ради - посада, яку визначають міський голова і міська рада спільно. Секретар може мати свою позицію, яка не обов'язково підтримується всіми фракціями і міським головою, але його завданням є організація конструктивної роботи ради і забезпечення діяльності всіх комісій ради, фракцій і кожного депутата в межах законів про місцеве самоврядування і про статус депутатів місцевих рад незалежно від відношення секретаря до позицій і поглядів депутатів. Рада обрала секретарем С.С.Ткаченка. Йому потрібен певний час для того, щоб зорієнтуватися і знайти методи співпраці з усіма названими мною структурами ради і з кожним депутатом в межах норм законів. Його робота має оцінюватися саме по забезпеченню ним діяльності ради і кожного депутата (звичайно, якщо депутат дав згоду отримати цей статус для того, щоб виконувати покладені на депутата функції, а не для використання їх у власних цілях).
Давайте сподіватися, що відбувається не протистояння, а пошук спільних позицій. Якщо рада запрацює результативно і злагоджено, то буде користь місту. Але на жаль в структурах влади держави міська рада має недостатньо можливостей і повноважень щоб задовольнити очікування виборців. Тож конче необхідною для підвищення ефективності міської ради є грамотне впровадження децентралізації влади. Та цей процес, нажаль, заплямований спробами внесення необгрунтованих змін до Конституції.
Спостерігаючи за подіями, не забуваймо: закон передбачив права кожній їз сторін ініціювати дострокове припинення повноважень і ради, і міського голови. Таке право є не лише у міського голови і міської ради, а й у виборців, якщо робота ради, чи міського голови їх не задовольнятиме.
Олександр Скорина, согласен с Вами, Александр Иванович, но Вы ведь знаете, что городская Рада, вместе с головой, должна быть одной командой, иначе её работа не будет максимально продуктивной, а противостояние головы и секретаря Рады, в любых вопросах, вообще очень плохой сигнал для общественности. Отсутствие первого зама связывает мэру руки, ему не на кого положиться, он боится кому то доверять, он опасается подставы, его деятельность не максимально продуктивна, человек физически не может быть во всех местах одновременно. Это всё очень плохо. Я ему очень сочувствую.
Шура-ви, міська рада та міський голова - одна команда була, є і буде. Але одночасно це 34 + 1 = 35 голів, кожна з яких думає по своєму. Обрані ж до ради, яку очолює міський голова, ці 35 обранців мають шукати оптимальні рішення проблем, що нас оточують. Будемо сподіватися, що вони їх знаходитимуть.
Я працював з Ігорем Олександровичем і не думайте, що ми були однодумцями в усьому. Але наші різні погляди, різні досвіди і знання у різних галузях доповнювали один одного. Тож ми шукали рішень в дискусіях і приймали їх. Не думаю, що робота Ренькаса з С.С. Ткаченком буде протистоянням. Спільна відповідальність перед виборцями зобов'язує їх знаходити рішення спірних проблем. Я побажав би в цьому стійкості міському голові, як вищому за посадою і досвідом роботи у виконавчій владі і реагування лише на логіку аргументів, а не на політичний тиск. Кадрові питання виконавчої влади - відповідальність міського голови. Підбір кадрів він має завершити без політичного тиску, а якщо тиск є - не зважати на нього. Заперечення при затверджені радою запропонованих міським головою кандидатур мають бути аргументованими, а не капризом.
Олександр Скорина, к сожалению, мы с Вами мыслим одинаково, но постим по разному))
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]