Справжня дискусія навколо самих засад реконструкції канівського Шевченківського національного заповідника розгорнулася у столичних політичних колах.
Яскравим проявом позиції Президента Януковича є його доручення спорудити на території музею Шевченка в Каневі вертолітний майданчик. Разом з місцем для посадки вертольотів планується у рамках другої черги реконструкції Шевченківського національного заповідника створити на території музею сучасний готель, а неподалік на Дніпрі – річковий вокзал. Усі ці заходи покликані перетворити Канів на "перлину світового рівня". Крім туристичної мекки, Тарасова гора, за задумом Віктора Януковича, має стати й адміністративним центром – тут іноді проходитимуть виїзні засідання Громадської гуманітарної ради. "Щоразу, коли ми будемо там засідати, ми будемо стояти перед Кобзарем і думати, чи тим шляхом ми йдемо," – зазначив Віктор Янукович.
Особлива увага, яку Президент та його оточення останнім часом виявляють до постаті Тараса Шевченка, викликала схвальні відгуки в представників опозиції, зокрема в заступника голови Верховної Ради України, уродженця Чорнобаївщини Миколи Томенка. Водночас пан Томенко шкодує, що ця увага є значною мірою формальною. Приміром стиль, у якому проведено реконструкцію канівського музею, пан Томенко прокоментував так: "Якщо свого часу Тарас Шевченко мріяв збудувати собі справжню українську хату на батьківщині й навіть намалював її план, то у Каневі для нього збудували швидше бізнес-офіс"...
Микола Томенко також побачив небезпеку в прагненні представляти Шевченка "улюбленцем відомих мистецьких салонів тогочасної Росії". "Якщо так і далі піде, – міркує пан Томенко, – то незабаром почуємо, зокрема від Президента, що Тарас Шевченко був не просто "культовою постаттю в Російській імперії", а й головним російським "тусовщиком" і великим другом російських царів... Думаю, достатньо перечитати твори поета, щоби зробити висновок, що нинішнє малювання образу нового Шевченка може сумно закінчитися для самого Шевченка".
На Черкащині ж упевнені, що за такий короткий термін нарешті завершать довгобуд, який кілька років поспіль був чорною ямою для бюджетних коштів. Ще однією причиною, чому авральними темпами відбудовували канівський музей, є "Євро-2012".
– Наша область включена до туристичного маршруту "Євро-2012". Саме цього ми й прагнули. Зараз готуються проекти з відновлення автошляхів, та водного сполучення, – розповідає голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб. – Інженери вже розробляють проект, за яким буде курсувати річковий трамвайчик. Ним можна буде дістатись від Києва до Канева, потім до Черкас і Чигирина. Таких трамвайчиків буде близько 4. Для цього потрібно буде відновити річкові вокзали у зазначених черкаських містах. Ми вже працюємо над цим. Також у Каневі буде створено ряд закладів харчування та готельний комплекс. Але не для багатіїв, а такий, щоб був доступний усім пересічним черкащанам.
Чи стане Канів містом міжнародного туризму та чи виростуть в ньому готелі або ж нові довгобуди – покаже час. Поки що черкащани в передчутті власної вигоди. Адже там, де є будівництво і відкриваються нові об'єкти, там є і робота.
Підготував: Юрій КИЛИМНИК, Вікторія УСТИМЕНКО Джерело: "Прес-Центр" |