kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева














Головна > Блоґи > Шура-ви 

ТОП-12 корупціонерів 2015 року

Штучність боротьби з корупцією і небажання перших осіб держави її викорінювати стало очевидним для українців та іноземних політиків. Боротьба з корупцією в Україні цього року фактично не розпочиналась. Суспільство намагались заспокоїти кількома гучними справами, які навіть не були доведені до суду.  До вашої уваги рейтинг ТОП-12 корупціонерів, що складений згідно з публікаціями у пресі та відкритих матеріалів. Зокрема, ми також спирались на матеріали антикорупційного звіту, який оприлюднив голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі.

 

1. Рінат Ахметов

За підрахунками Саакашвілі, саме оборудки Ріната Ахметова з державними компаніями коштували бюджету — 2,2 мільярда доларів.

Схеми для вигоди Ахметова є і в Укрзалізниці: якщо порівняти рівень залізничних тарифів в Україні і в Росії, не кажучи вже про сусідні європейські країни, сума недоотриманого доходу за 1 рік може становити до 2,2 млрд доларів.

Залізна руда забезпечує 30% вантажообігу внутрішніх перевезень в Україні. Її експорт — 77% обсягу, при цьому залізна руда транспортується в 1,4 рази дешевше, ніж зерно і більш ніж в 2 рази дешевше ніж сталь.

Укрзалізниця практично субсидіює виробників руди, в результаті чого тільки від одного замовника послуг держава недоотримає близько 900 мільйонів доларів.

2. Микола Мартиненко

Його прізвище вже відоме багатьом. Микола Мартиненко — депутат від "Народного фронту", а його схеми і відкати працюють у Одеському Припортовому заводі, "Енергоатомі", НАК "Нафтогазі" України та східному ГЗК.

Про корупцію у цих компаніях говорили неодноразово. За найскромнішими підрахунками, обсяг недоотриманих коштів в цих державних компаніях становить близько 700 мільйонів доларів.

Як стало відомо з матеріалів оприлюднених у справі про хабарі Мартиненко, відкат від поставок обладнання на атомні електростанції становило близько 20%.

Крім того, стало відомо, що прокуратура Швейцарії майже два роки розслідує справу проти нього за відмивання грошей. Через скандал Мартиненко склав депутатські повноваження

3. Ігор Коломойський

Мабуть, один і з найбільш відомих та одіозних олігархів в Україні. За останній час Коломойський попри конфлікт з Петром Порошенком підтримав заснування політичної партії "УКРОП", яку напряму пов’язують з ним і почав активно з’являтися у медіа, пояснюючи свою позицію.

За словами Одеського губернатора Міхеїла Саакашвілі цього року, через "ПриватБанк", "Укрнафту", "Укртранснафту" і неоплачені податки до бюджету країни, тільки структурами Коломойського виведено з країни, за різними підрахунками, від 1,5 до 2 мільярдів доларів.

Читайте также: Яценюк звітує про рік роботи Кабміну - онлайн

4. Дмитро Фірташ

Перебуваючи закордоном Дмитро Фірташ має вплив на українську політику. Він є власником телеканалу "Інтер" та заводів хімічної галузі та інших бізнесів.

За попередній рік журналісти підрахували, через Запорізький титано-магнієвий завод, Сумихімпром, титанові і хімічні активи, які належать Фірташу, країна втрачає до 500 мільйонів доларів.

5. Андрій Іванчук

Іванчук – депутат з фракції "Народного фронту", саме він один з перших вирішив захистити Арсенія Яценюка від нардепа Барни. Чи не тому, що Іванчук хотів продемонструвати Яценюку свою відданість?

Іванчука називають сірим кардиналом "Народного фронту", у інтерв’ю в програмі "Лівий Берег з Сонею Кошкіною" Іванчук уникав відповідей на гострі запитання та заперечував участь у корупційних схемах.

Його пов’язують з впливом на підприємство "Укрспирт", з якого Україна недоотримує до державного бюджету країни близько 300 мільйонів доларів.

6. Давид Жванія

Давид Жванія був одним із тих, хто голосував за "диктаторські закони 16 січня". У 2014 році на Одещині він був основний претендент на депутатський мандат від "Блоку Петра Порошенка", але з тріском вибори програв.

Політичну поведінку Давіда Жванії в Україні називають "тушкуванням". Адже він у 2010 році змінив список "Нашої України" та "Партію Регіонів".

У власності Жванії автомобілі "Бентлі армада", "Мерседес-320", "Мерседес-500". А у членів його сім’ї "Ягуар", "БМВ 23", "Мерседес-320" і "Порш 911".

За даними Саакашвілі Жванія заробляє на відкатах у об’єднаній гірничо-хімічній компанії разом з Мартиненком.

7. Арсен Аваков

"Центр протидії корупції" звинувачують Арсена Авакова у тому, що міністр МВС не знайшов порушень у 3 справах, на яких розподілили майже й 1 мільярд гривень.

Також Сергій Лещенко повідомив, що Команда Авакова вивела з України 40 мільйонів доларів в Панаму через "Ощадбанк", яким на сьогодні керує соратник по НФ Андрій Пишний.

8. Борис Ложкін

Глава Адміністрації Президента Борис Ложкін став фігурантом кримінальної справи в Австрії, в основі справи лежать сумнівні перекази великих сум від 4 листопада 2013 року. У цей день було здійснено переказ на суму 130 мільйонів доларів з банківського рахунку в Латвії.

Ця сума грошей з офшору на офшор пройшла через рахунок в Австрії. Афера стосується стосується переоформлення власності на медіа-імперію Ложкіна UMH, що була продана "гаманцю Януковича", Сергію Курченку.

У матеріалах справи фігурує загальна сума у 314 мільйонів доларів, що заплачена Курченком за активи Ложкіна і його партнерів.

Попри це за інформацією джерел, Ложкін — це той, хто врятував друга Януковича Юрія Іванющенка від Генпрокуратури.

9. Ігор Кононенко

Про цього "сірого кардинала" фракції "БПП" говорять багато, його пов’язують з Миколою Мартиненком, які удвох мають відкати з найбільших українських підприємств. Однак, прямих доказів цьому немає.

Нещодавно колишній глава СБУ Валентин Наливайченко розповів про схемуКононенка, як через офшорні компанії з України виводились кошти.

Наливайченко додав, що по результатах розслідування ФБР і відомства по боротьбі з відмиванням грошей в Латвії по офшорним компаніям, що мають пряме відношення до заступника голови фракції "Блоку Петра Порошенка" у Верховній Раді Ігорю Кононенко.

10. Юрій Недашковський

Глава держпідпримтсво "Енергоатом" кілька разів був звільнений і знову поновлювався на цій посаді.

Щоб закріпити свої позиції в ядерній галузі, бізнесмени пішли за стандартним сценарієм - делегували свого представника керувати найважливішим держпідприємством. За такою схемою в 2000-му році державну монополію "Енергоатом", що керує усіма українськими АЕС, вперше очолив директор Хмельницької АЕС Юрій Недашковський.

У наслідку Недашковський ще двічі очолював держкомпанію — в 2005 році, коли український уряд формувалося з членів "Нашої України" і БЮТ, і в 2008-му, коли Юлія Тимошенко вдруге стала прем’єр-міністром. Недашковський встиг попрацювати на посаді керівника "Енергоатому" і після приходу до влади Віктора Януковича був звільнений з посади у 2012 році.

А 20 серпня 2012 розпорядженням Кабміну звільнено з посади президента Енергоатома "у зв’язку з невиконанням умов контракту". З 5 березня 2014 року знову президент Енергоатома.

Відсторонений голова Держфінінспекції Микола Гордієнко після проведення перевірок заявив, що на "Енергоатомі" було виявлено корупційних збитків на 2,5 мільярдів гривень.

Про це свідчать документи, надані відстороненим головою Держфінінспекції Миколою Гордієнком депутатам парламенту.

Гордієнко також заявив, що "смотрящим" за "Енергоатомом" є народний депутат від фракції "Народний Фронт" Микола Мартиненко.

11. Олександр Сорокін

Олександр Сорокін — генеральний директор Східного гірничо-збагачувального комбінату. Східний ГЗК — це єдине в Україні підприємство з видобутку та переробки уранової руди, яке повинно повністю забезпечувати потреби української атомної галузі в природному урані.

На початку червня СБУ зафіксували факти системних порушень при купівлі уранового концентрату для потреб ядерної галузі.

Як з’ясувалося в 2014 році, керівництво комбінату закуповувало урановий концентрат у спеціально створеної ними закордоном комерційній структурі. У результаті концентрат був куплений у іноземного постачальника за ціною 90 доларів за 1 кілограм. Разом з тим, в офіційній документації комбінату була вказана вже інша ціна — 138 доларів.

Тобто української компанії контракт обійшовся в 28 мільйонів доларів. Суму збитків державі СБУ оцінила в 10 мільйонів. Ці гроші в підсумку були виведені на рахунки підконтрольних фіктивних підприємств. За інформацією "Української правди", СБУ продовжує своє розслідування.

12. Арсеній Яценюк

Михайло Саакашвілі вважає, що лише цього року український бюджет недоотримав 5 мільярдів доларів. Уся ця сума набігла через апетити корумпованих чиновників і керівників державних компаній, обсяги держзакупівель і капітальних інвестицій в таких компаніях як "Укрзалізниця", "Украерорух", "МА Бориспіль", "Адміністрація морських портів України", "Торговельні порти", "Укрпошта", "Укравтодор" — можна з упевненістю говорити, що без керівника уряду усі схеми на цих підприємствах не могли би бути втілені.

24tv.ua


Шура-ви

6 січня 2016, 15:02

Теги статті:
коррупция  
Голосів:
3
03

Всього коментарів: 87

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Про таємниці Кременчуцького водосховища, "сук" та серфінг

У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв

Клининговая компания: уборка квартиры после ремонта

Уборка квартиры после ремонта: шаг за шагом

Клінінгові послуги: що це таке і чому вони стають все популярнішими?

Сила нації – в її захисниках!

Захисти тих, кого любиш!

Як сонячні панелі рятують лікарню від відключень: досвід Шептицького

Економія грошей та енергонезалежність: дві громади отримали сонячні електростанції для лікарень

Містична Черкащина

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

fishingessay
level devil Чому комісія працює без служби виконавчого провадження? Яка мета існування служби виконавчого провадження? Її роль полягає у виконанні рішень усіх судів, зокрема Верховного Суду Украї.. [весь]
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [4]

fishingessay
Заходьте та починайте — місце чудове, і все готове. Як і у Грі зі Змійками, ви починаєте google baseball з простого та розвиваєтесь. Тут усе готове до розвитку; просто трохи спрямуйте це на масштабування.
Єлизавета Зубчук [2]

litytremble
Локація супер, усе вже обладнано — заходь і працюй. Це як у гру Snake Game: чим далі проходиш, тим більше ростеш, але починаєш з простого. Тут теж все підготовлено для розвитку, варто лише трохи спрямувати — і можна масштабуватись.
Єлизавета Зубчук [2]

polytrack
@Poly Track У вашому магазині я маю багато варіантів, коли хочу купити плитку для підлоги.
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

tomorrowgrin
@ Block Blast Game And even more so - the Supreme Court of Ukraine, and not just to collect money from debtors.
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [4]

slavikf
А що, вже перемогли?
У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв [1]

Serhiy
[link]
Захисти тих, кого любиш! [1]

vlada
Хороший магазин, величезний вибір і компетентний консультант.
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

Nikamrita
1. Хром Біотин Баланс з корицею: Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь]
Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]

Vlad999
Священника згідно закону до суду за невиконання рішень органів влади!
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [4]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Травень
НдПнВтСрЧтПтСб
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"