На нашій землі немає місця для пам’ятників ворогам Української державності
"Царіца-матушка"
Полтавська обласна організація ВО "Свобода" виступає проти намагань російських шовіністів встановити у Кременчуці пам’ятник гнобительці українського народу Катерині ІІ.
Наприкінці серпня на адресу Кременчуцького міського голови Миколи Глухова надійшов лист від обласної організації "Русская община". В листі викладена пропозиція встановити у місті пам’ятник російській імператриці Катерині II.
Аргументом для такої пропозиції стало те, що 30 квітня 1787 року Катерина II в оточенні Румянцева, Потьомкіна, Кутузова та інших "вірнопідданих" відвідала Кременчук під час подорожі до Криму.
Газета "Вісник Кременчука" підготувала матеріал, в якому подає точки зору мешканців міста з приводу зазначеної ініціативи. У коментарі виданню заступник голови обласної "Свободи" Сергій Галата зазначив: "Постать Катерини II стоїть в одному ряду з ворогами Української держави Леніним, Сталіним та Гітлером. Зазначені персони мали на меті лише одне – не допустити того, щоб українці мали власну державу. Наша позиція є однозначною: на українській землі немає місця для пам’ятників ворогам Української державності".
Цікаво, що думка інтелігенції збігається з позицією "Свободи". "Вісник Кременчука" подає коментар доктора історичних наук, професора Анни Капустян. Вона зокрема зазначила: "Україна – самостійна держава, і ми ще не всім нашим національним історичним героям віддали шану, щоб будувати пам’ятники керівникам держави, яка суттєво різнилася своїм суспільно-політичним устроєм від України в усі часи.
У нас переважали республіканські, демократичні форми правління, а за часів імператриці Катерини II був розквіт абсолютизму. На підтвердження того вона знищила Запорізьку Січ, крім того знищила й інститут гетьманства як такий. Тому я як громадянин України та кременчужанка не хотіла б, аби з’явився пам’ятник Катерині". Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода".
Катерина II (1729 — 1796) остаточно ліквідувала залишки автономного ладу Лівобережної України, скасувавши гетьманство (1764), ліквідувавши Запорозьку Січ (1775) і запровадивши загальноросійську адміністративну систему. Указом Катерини II від 3 травня 1783 р. в Україні запроваджено кріпосне право. Своїм численним фаворитам цариця роздарувала багаті маєтки. На землях, що належали Запорозькій Січі, заснувала низку колоній (німецьких, сербських, болгарських). Дії імператриці були також спрямовані на русифікацію українського народу. Шевченко картав Катерину II й у поемах «Гайдамаки», «Сліпий», «Великий льох». Різке осудження Катерини II характерне для «Оди на рабство» В. Капніста, що її Шевченко міг знати.
Перед тим, як славнозвісна Катюша відвідала Кременчук, вона побувала в Каневі, де мав намір зустрітися з нею польський король. Зустріч завершилася тим, що Польща назавжди втратила королівську корону. Ініціюю: на горі Московці, аби увіковічити московство в Україні, поставити величний, щоб було видно на всю Україну, пам"ятник великодержавній імператриці. Замість Національного Прапора України, що майорить тут останнім часом, пробуджуючи українців від літаргічного сну.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]