Створення команди - це першочергове завдання керівника будь-якого рівня. Для міського голови - це надзавдання, адже потрібно зуміти об'єднати не тільки команду в органах виконавчої влади, але й у сесійній залі. А це, як бачимо на прикладі Канівської міськради, не так просто. Всі депутати не такі вже й простачки. Це самореалізовані, самодостатні особистості, із своїми амбіціями, із своїм баченням тих чи інших питань, проблем, завдань. Крім того, вони є ще й представниками різних політичних сил, що вже само по собі є причиною певних конфліктів інтересів. І тут мало формального лідерства, навіть якщо міський голова обраний 43% виборців, які взяли участь у голосуванні, навіть маючи явну перевагу перед іншими кандидатами. Потрібно стати ще й неформальним лідером. Чи готовий до цього наш міський голова? Як узагалі стають неформальними лідерами? Що для цього треба робити? На мою думку, перш за все, не слід ставити себе в противагу іншим депутатам, адже яким би амбі-ційним та самовпевненим не був міський голова, він повинен розуміти, що без підтримки біль-шості депутатів йому доведеться дуже й дуже непросто. Міський голова вважає, що за депутатів проголосували близько 1600 виборців, а самі депутати вважають, що за них проголосували близько 8000 виборців, що забезпечило присутність їх політичних сил у міській раді.
Ми живемо в демократичній державі, принаймі, прагнемо до такої. І міська рада повинна бути взірцем демократії, де повинен мати місце діалог. Діалог на принципах взаємоповаги, від-критості, чесності та справедливості й над усе - законності. В процесі цього діалогу і повинні прийматися єдино правильні рішення в інтересах громади. І якщо думка окремо взятого депутата чи групи депутатів не співпадає з думкою міського голови, то це не варто розцінювати як саботаж роботи в міській раді.
Адже якщо розібратися, то депутати добросовісно виконують свої депутатські обов'язки: відвідують сесійні засідання, активно працюють у постійних депутатських комісіях, "закидали" виконавчий комітет депутатськими запитами, працюють над формуванням бюджету міста на 2016 рік. Немає проблем із голосуванням по бюджетних, земельних питаннях, все це відбувається в правовому полі. Якщо немає єдності по деяких ключових питаннях, то, можливо, саме тому, що в програмі кожного депутата було задеклароване зобов'язання про те, що вони намагатимуться докласти максимум зусиль для покращення життя в місті. І це їхнє бачення цього покращення, їхнє розуміння виконання своїх обі-цянок перед виборцями.
У конфлікті завжди присутні дві сторони. Сам по собі конфлікт не є негативним явищем, якщо до нього правильно підходити. Правильне роз-в'язання конфлікту, навпаки, сприяє прогресивному розвитку відносин. Протистояння депутатів міському голові викликане відсутністю повної довіри до його дій та слів, віри в те, що їх хочуть об'єднати навколо спіль-ної ідеї в інтересах громади, а не, вибачте, "розвести як лохів" на шляху до своїх цілей. Те, що сьогодні відбувається в сесійній залі, - це не навмисне відволікання зусиль міського голови від конструктивної роботи, це результат того, що змінюється час, змінюється суспільство, зміню-ється свідомість людей. Депутати теж вимагають змін, до яких, очевидно, поки що не готовий ні міський голова, ні його оточення. Це і є джерелом супротиву.
Віктор ХОМЕНКО,
депутат Канівської міської ради, голова фракції "БПП "Солідарність"
Джерело: Дніпрова зірка |