Молитва за Україну (Боже, великий єдиний, нам Україну храни), написана в 1885 році, музика Миколи Лисенка, слова Олександра Кониського.
Боже великий, єдиний, Нам Україну храни, Волі і світу промінням Ти її осіни. Світлом науки і знання Нас, дітей, просвіти, В чистій любові до краю, Ти нас, Боже, зрости. Молимось, Боже єдиний, Нам Україну храни, Всі свої ласки й щедроти Ти на люд наш зверни. Дай йому волю, дай йому долю, Дай доброго світу, щастя, Дай, Боже, народу І многая, многая літа.
Якби референдум щодо проголошення незалежності України відбувався сьогодні, 59,1% громадян підтримали б незалежність.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова до Дня незалежності.
Це є одним із найвищих показників за весь час, коли проводилися подібні опитування, зазначають соціологи.
Водночас, частки тих, хто позитивно відповідає на запитання, чи є Україна дійсно незалежною державою, і тих, хто відповідає негативно, є приблизно рівними (відповідно 43,2% і 44,7%).
Частка тих, хто вважає, що Україна є дійсно незалежною державою, вища, ніж у 2006-2008 рр., однак, нижча, ніж у 2005 р.
Відносна більшість опитаних вважає, що їхня родина більше втратила від здобуття Україною незалежності, ніж виграла (відповідно 41,7% і 26,3%).
Більшість громадян України (57,2%) вважають День Незалежності святом (16,7% опитаних відповіли, що День Незалежності для них - "дійсно велике свято", 40,5% - "звичайне свято, як і інші офіційні свята").
31,9% дають відповідь, що для них це "не свято, а звичайний вихідний день", 7,9% - що взагалі "цей день повинен бути робочим".
Опитування було проведено 10-15 серпня 2010 року. Опитано 2009 респондентів від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична погрішність вибірки - 2,3%
Як відомо, у 1991 році за проголошення незалежності України на всеукраїнському референдумі проголосувало 90,92% громадян, які взяли у ньому участь.
Усе більше жителів України вважають себе громадянами країни і розмовляють українською мовою.
Про це свідчать результати омнібусного дослідження, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень "Социс" у 2009 році, що, як заявив директор "Социса" Микола Чурилов, можна порівняти з результатами моніторингу.
"Вважають себе громадянами України в порівнянні з 40% у 2004 році зараз 54% жителів країни. Кількість тих, хто називає себе громадянами колишнього СРСР, зменшилася за цей час з 12% до 6%", - сказав Чурилов у п'ятницю в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Він також відзначив позитивну тенденцію щодо росту громадян, що розмовляють українською мовою. "Раніше, у 2004 році, переважно українською мовою розмовляли 36%, зараз цей показник складає більше 40%", - сказав Чурилов.
Директор центру "Социс" також озвучив дані, що характеризують переваги українців щодо шляхів розвитку держави на міжнародному рівні.
"Кількість людей, що вважають, що треба розвивати зв'язки з країнами СНД, з 2004 року з 41% зменшилася до 10%. За зміцнення східнослов'янського блоку (Україна, Білорусія, Росія) виступає 34% респондентів, а в 2004 році таких було 24%", - сказав Чурилов.
За його даними, доцільність установлення зв'язків із країнами Заходу бачать 14% опитаних. Кількість прихильників вступу України в Євросоюз зменшилася з 56% у 2004 році до 42% на сьогоднішній день, у НАТО - з 25% до 21%.
У кожній хвилі омнібусного дослідження брали участь 1800 респондентів. Вибірка репрезентативна по Україні в цілому і по окремих регіонах.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]