У Канівській районній державній адміністрації обговорили перспективи створення національного природного парку "Середньодніпровський"
3 грудня ц.р. в Канівській РДА відбулась нарада-консультація по створенню національного природного парку "Середньодніпровський". Нараду провів голова Канів-ської РДА Сергій Дубенець, представники управлінь і від-ділів райдержадміністрації та райради.
Розпочав обговорення головний архітектор Канівського району Віталій Скочко, який повідомив, що станом на 01.12.2015 року на території Канева та Канівського району зареєстровано 80 об'єктів та територій природно-заповідного фонду України загальною площею16493,31 га, що складає 12,9 % від загальної площі Канівського району.
Території та об'єкти природно-заповідного фонду Канів-ського району включають в себе:
- 2 заповідники загальною площею5159,7 га;
- 1 національний природний парк площею3356,22 га;
- 1 заказник загальнодержавного значення площею405,0 га;
- 1 пам'ятку природи загальнодержавного значення площею5,0 га;
- 1 регіональний ландшафтний парк площею5562,5 га;
- 17 заказників місцевого значення загальною площею394,85 га;
- 30 державних пам'яток природи місцевого значення загальною площею62,15 га;
- 2 державних парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальною площею25,5 га;
- 25 державних заповідних урочищ загальною площею1522,39 га.
Із вищеназваних об'єктів тільки один має чітко визначені межі і функціонує відповідно до наданого статусу. Інші об'єкти існують формально. У відповідних підрозділах Канівської РДА відсутні будь-які підтверджуючі документи щодо встановленого статусу територій та об'єктів природно-заповідного фонду Канівського району.
За задумом, територія "Середньодніпровського" природного парку охоплює прибережну частину території Дніпра в Канівському, Золотоніському й Черкаському ра-йонах.
Канівська ділянка розташована на правому березі Дніпра і простягається смугою близько30 кмзавдовжки і39 кмзавширшки уздовж правого берега Дніпра. Це так звані "Канівські гори" - частина Придніпров-ської височини. Дніпровська ділянка розташована в долині Дніпра, включає острови і фрагменти лівобережжя Ка-нівського району, південно-західну частину Золотонісь-кого та північну частину Черкаського району, Ірдинсько-Мошногірську ділянку, розташовану в центральній частині Черкаського району.
Національні природні парки (НПП) мають загальнодержавне значення і є природоохоронними, рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами. До їхніх завдань належить збереження, відтворення і ефективне використання природних комплексів та об'єктів.
- В Україні зонування НПП поділяються на чотири зони: заповідну, зону регульованої та стаціонарної рекреації і господарську зону. Заповідна зона призначена для охорони, збереження та відновлення найбільш цінних природних комплексів. Тут можна проводити лише науково-освітню діяльність за умови, що вона не шкодить природним комплексам. Відвідування заповідної зони туристами не дозволяється. Зона регульованої рекреації грає роль захисту для заповідної зони, оберігає її від негативного впливу людини чи природних чинників. У цій зоні є екологічні стежки, а також маршрути екологічного туризму та постійних екскурсій. Забороняються рубки лісу, промислове рибальство і мисливство. Зона стаціонарної рекреації слугує для розміщення готелів, кемпінгів, інших об'єктів рекреаційної інфраструктури. Господарська зона призначена для проведення на її території господарської діяльності з метою виконання покладених на парк завдань. Також на території господарської зони можуть розміщуватися населені пункти і відповідно землі інших землевласників і землекористувачів. Господарська діяльність має здійснюватися з дотриманням вимог охорони довкілля і погодженням з адміністрацію парку, - роз'яснив в.о. начальника управління Держгеокадастру у Канівському районі Дмитро Мироненко.
Дискусійним в обговоренні стало питання фактичного обмеження земельних ділянок, що можуть увійти в територію національного парку, адже на території НПП забороняється прогін свійських тварин, випасання худоби, усі види лісокористування, заготівля кормових трав, лікарських та інших рослин, мисливство, рибальство, туризм, пересування механічних транспортних засобів (за винятком шляхів загального користування), геологорозвідувальні роботи, будівництво споруд, шляхів, влаштування місць відпочинку населення, розведення вогнищ, стоянка транспорту, а також проїзд і прохід сторонніх осіб.
Сільських голів і жителів прилеглих територій Канівського району хвилює обмеження користування власними земельними ділянками. Адже ведення сільськогосподарської діяльності (вирубка/посадка дерев, землеробство, буріння свердловин, облаштування колодязів та ін.) згідно з законодавством повинні узгоджуватися з керівництвом парку. Також виникло питання функціонування діючих підприємств в умовах створення національного природного парку "Середньодніпровський" та подальше забезпечення робочими місцями мешканців району.
Дмитро Мироненко наголосив, що ділянки землі й водного простору з усіма природними ресурсами та об'єктами вилучаються з господарського використання і надаються НПП у порядку, встановленому Законом України "Про природно-заповідний фонд України"(ст.20) та іншими актами законодавства України. До складу територій парків можуть включатися ділянки землі та водного простору інших землевласників та землекористувачів. Для втілення цієї ідеї в життя потрібне схвалення клопотань центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища та його органами на місцях, а також погодження з власниками і первинними користувачами природних ресурсів у межах території парку.
Наразі продовжується обговорення переваг та недоліків створення національного природного парку "Середньодніпровський". Тож Канівська районна державна адміністрація вважає за доцільне констатувати наступне:
- створення Національного природного парку "Середньодніпровський" слід проводити після завершення документального оформлення вже існуючих територій та об'єктів природно-заповідного фонду Канівського району та виносу в натуру їх меж;
- громадськості слід надати вичерпний перелік всіх переваг та обмежень у користуванні майном при створенні НПП у Канівському районі;
- після збору усіх вихідних даних по створенню національного природного парку "Середньодніпровський" ініціювати громадські обговорення з вищевказаного питання.
Сектор інформаційної та регіональної політики,
забезпечення доступу до публічної інформації апарату Канівської РДА
«…адже на території НПП забороняється прогін свійських тварин, випасання худоби, усі види лісокористування, заготівля кормових трав, лікарських та інших рослин, мисливство, рибальство, туризм, пересування …»
Не на «території НПП», а лище в заповідній зоні НПП:
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2456-12
Стаття 21.
На території національних природних парків… встановлюється диференційований режим щодо їх охорони, відтворення та використання згідно з функціональним зонуванням…
«Сільських голів і жителів прилеглих територій Канівського району хвилює обмеження користування власними земельними ділянками»
Стаття 4.
…землі та інші природні ресурси, включені до складу,
але не надані національним природним паркам…
можуть перебувати як у власності Українського народу, так і в
інших формах власності, передбачених законодавством України
.
Стаття 21.
Зонування території національного природного парку,
рекреаційна та інша діяльність на його території провадяться
відповідно до Положення про національний природний парк та Проекту
організації території національного природного парку…
Іншими словами, при створенні НПП все (с/г угіддя, поселення, заводи, пароходи і навідь Ряба) залишається на своїх місцях. Вимога одна – не нищить природу більше вже досягнутого. На крайній випадок - повернутись в межі загального природоохоронного законодавства.
Саме через це «виникло питання функціонування діючих підприємств».
Стаття 21.
На території зони регульованої рекреації, стаціонарної
рекреації та господарської зони забороняється будь-яка діяльність,
яка призводить або може призвести до погіршення стану
навколишнього природного середовища та зниження рекреаційної
цінності території національного природного парку.
Стаття 20.
На національні природні парки покладається виконання таких
основних завдань:
збереження цінних природних та історико-культурних комплексів
і об'єктів;
створення умов для організованого туризму, відпочинку та
інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з
додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів та
об'єктів;
проведення наукових досліджень природних комплексів та їх
змін в умовах рекреаційного використання, розробка наукових
рекомендацій з питань охорони навколишнього природного середовища
та ефективного використання природних ресурсів;
проведення екологічної освітньо-виховної роботи.
І кому від цього гірше стане? Крім усього це якісні додаткові робочі місця.
turoc, а це все відмовки, "замилювання очей громадськості", "вільне трактування" законодавства України - насправді його перекручування, з метою дискредитації самої ідеї охорони природи...Саме таку єресь могла надрукувати Дніпрова Дірка!
але ж із презентацій М.Г.Чорного, Доктора біологичних наук, який є ідейним вдохновителем створення Нацпарку,чітко запам"ятала,що на теріторії нацпарку не можна робити три речі:
проводити суцільну вирубку лісу,
будувати підприємства,які наносять шкоду навколишньому середовищу,
та полювання
І все. А от звідкиля вони все інше видумали?Незрозуміло !
Навіщо займатись словоблудством і навішувати лапшу на вуші селян про те ,що і випас худоби заборонений, і землю відберуть???????
З наших поїздках по селах канівського району з презентацією створення Нацпарку "Середньодніпровський ",зрозуміла чітко одне -- та влада проти,бо курка платить "бабки". А що ж ви нелюди з тими "бабками" робити будете? на той світ не заберете,а що нащадкам залишите--- пустелю з курпометом? більше нічого у нас не буде. Косюк кріпко взявся за наш район і область. В одному з останніх своїх інтерв"ю він поділився своїми планами-- збільшити виробництво курятини в 20 разів для експорту до Європи.
А може вже хватить над нашим краєм знущатись? може досить? досить прикриватись гаслом -- створення нових робочих місць! Хто на них працювати буде? чи будуть заганяти у стойло як худобу?У нас вже і так переважно одні приїзжі на рябі працюють! Для кого нові робочі місця? Для відткату у владні кармани ?
Створення НПП "Середньодніпровський" ініційовано рішенням сесії Канівської міської ради минулого, шостого, скликання , на підставі якого міська рада звернулася з відповідним клопотанням до Міністерства екології та природних ресурсів України. Мінприроди схвалило клопотання Канівської міськради і своїми листами повідомило про це нашу міську раду і Черкаську ОДА та запропонувало сприяти виконанню всіх умов для визначення меж території НПП та її зонування, отриманню погоджень землекористувачів, тобто сприяти створенню НПП.
В зв'язку з цим міський голова м. Канева І.О. Ренькас своїм розпорядженням створив робочу групу по реалізації рішення Канівської міської ради № 20-25 від 14.05.2015 р. "Про підтримку проекту створення НПП "Середньодніпровський". З 28 вересня 2015 р. цю робочу групу очолюю я. До сьогоді мене ще в функції керіника цієї групи рада і міський голова нового скликання не змінили.
Робочою групою проведена посильна робота по інформуванню населення і місцевих органів влади на території трьох районів щодо ідеї створення НПП та перспектив, які принесе його діяльність на наші території. Тепер ми маємо спільників-ентузіастів реалізації ідеї на Черкащині. Вийшли на контакт з приймальнею голови ОДА. Це дало свої плоди: ідея підтримана рішеннями місцевих рад в Черкаському районі (Мошнівська сільська рада, Яснозірська сільська рада) та Золотоніською районною радою. За останньою інформацією ОДА створює обласну робочу групу сприяння створенню НПП “Середньодніпровський”. Канівська района рада 17.06.2015 р. прийняла рішення № 38-13/VI, яким взяла рішення Канівської міськради “до відома” та запропонувала ініціаторам створення НПП провести заходи по обговоренню ідеї в територіальних громадах району. Сільським радам району Канівська райрада рекомендує вивчити питання створення НПП згідно їх “власних повноважень”.
Як “вивчають” ідею сільради в Канівському районі і налаштовують мешканців та як “люб'язно” там зустрічають ініціаторів створення НПП, в деталях може описати GINKA, як учасниця всіх поїздок в села Канівського району. Маємо нагоду порівнювати реакцію сільського населення в Черкаському і Канівському районах на плани розбудови “нашорябівських” виробництв. Можна констатувати, що дух козацтва і селянства живий в селах Мошни, Яснозір'я і, згідно останніх подій, в Кумейках. Але він вбитий та вироджений і вимираючий, нажаль, на Канівщині...
Щодо проведеного 3 грудня в Канівській РДА заходу. Особисто я схвалюю сам факт, що такий захід відбувся. Але чому б його не провести за участі ініціаторів створення НПП? Та мені не було відомо заздалегідь про захід. Чий збій: РДА не повідомила міську раду, чи міська рада за своїми невирішиними організаційними клопотами не передала мені інформацію про захід РДА? А знав би я, то й Чорного М.Г. запросив би допомогти представникам району розібратися в перспективах майбутньої діяльності НПП.
Шура-ви, Докладемо сил, щоб такого не сталося. Підтримуйте! Приєднуйтесь! Ми сила, лише якщо ми разом, якщо ми розуміємо, що стан довкілля - це якість нашого життя і перспектива майбутніх поколінь. Якщо Яснозір'я, Мошни, Кумейки здатні постояти за свої землі і своє повітря, то хіба ми гірші? Навіщо скидати на Канівщину те, що виганяють з сусідніх районів. Встане народ проти такого "розвитку" - цього не буде. Боротьба проти власного народу ні в кого не завершувалася перемогою. Якщо ж народу байдуже, або він схвалює дії "інвестора", то такий народ не врятує ніяка "ініціативна група".
Шура-ви, але ж не обрали. Мені хотілося б передати справи секретаря ради Гамалію Ю.А. Він "рябі" не продасться. Давайте агітувати за це депутатів ради.
олександр скорина вы издеваетесь гамалий давно уже продался ренькасу, как в своё время вы стали у него верной собачкой.Позор таким свободовцам, как вы.
Ні, Ваше сприйняття мого коментаря не вірне. Я так висловився, бо зустрів необ'ективного співрозмовника. Тому відчув відсутність сенсу продовжувати дискусію.
Гамалій, як і я, - український націоналіст. Тож для нас інтереси нації мають пріорітет над іншими. Ні Гамалій, ні я, ніколи не захищали особисте. Але інтерес нації, а в місцевій політиці його частка - інтерес міської громади, завжди є нашими пріорітетними клопотами. Є реальне життя і нас очолюїть реальні люди. Ми з усіма і з кожним з ним готові робити справи, результатами яких є користь громаді. Це має стояти вище будь якого егоїзму. В тому числі особистого чи вузькопартійного.
Гамалій мій друг. У нас з ним спільне бачення майбутнього. Ми маємо спільні мрії та прагнення, спільно працюємо над їх досягненням. Ваша оцінка Гамалія, в супереч довіри йому виборців на місцевих виборах, шани і поваги до нього від людей в Каневі, яку Ви оприлюднив вище, відвернула мене від бажання дискутувати з Вами. Тому на Ваш комент я відреагував з подивом і коротко: "Тю !?!!"
Прочитавши статтю, стало зрозуміло, що виступаючі або недостатньо обізнані або не володіють правдивою інформацією, а, можливо, цілеспрямовано не говорять правди громадськості, жителям міста та району про Національний природний парк «Середньодніпровській» та об’єкти природно-заповідного фонду міста Канева та Канівського району. А, можливо, це чиєсь замовлення ?
Ну, а зараз, усе по черзі.
Загальна кількість об’єктів природно - заповідного фонду в місті та районі зовсім інша, їх нараховується … (нехай виступаючі порахують їх самостійно (існує навіть спеціальна брошура з приводу цього) .
Загальна площа об’єктів природно - заповідного фонду - теж інша.
Заповідник природно-заповідного фонду у нас один – Канівський природничий заповідник Київського університету. Головоломка, а який інший? Національний природний парк – відсутній. І так далі.
«Об’єкти природно-заповідного фонду не мають чітко визначених меж та відсутні будь-які документи щодо встановленого статусу територій та об’єктів природно-заповідного фонду», - говорять виступаючі. Це вже геть зайшли!
Усі об’єкти, без винятку, мають чітко визначені межі в натурі, підкреслюю, в натурі. Кожен об’єкт має картографічні матеріали та необхідні документи щодо свого статусу, в тому числі - кожен має охоронне зобов’язання, обґрунтування створення та інше. У всіх сільських радах та на підприємствах, на території яких розташовані об’єкти, є ці документи. Усі вони завжди зберігалися в окремих папках. Такі папки були надані в РДА, районну та міську ради, міськвиконком.
Що далі говорили виступаючі - коментувати не буду.
Щодо перспектив створення «Середньодніпровського парку». Якщо вірити надрукованому – висновок один – народ потрібно виселяти, переселяти. Все заборонено. Насправді – це взагалі не відповідає дійсності.
Господарська діяльність на приватних ділянках, паях та інших землях не заборонена. Підприємства, що діють на даний час, будуть працювати, проте вони будуть змушені виконати заходи щодо зменшення негативного впливу на природне середовище. При створенні нових - вимоги будуть суворішими: посилиться контроль за дотриманням природоохоронного законодавства. Не будуть засмічені околиці населених пунктів, ліси, землі обабіч доріг, місця відпочинку…
Щодо полювання. Запитання - А хто полює?...
Рибальсто? Теж саме…
Хоч і їх ніхто не заборонятиме. Приклад – регіональний ландшафтний заказник «Тарасів обрій» у Келеберді. Перевага єдина і головна - збережеться природа збережемось і МИ, люди.
Щодо нових громадських слухань, сесій, то все це вже було і громада сказала своє слово: вона за збереження природи і комфортне середовище для проживання людей.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]