kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Офіційно > Влада 

Слід зважити всі «за» і «проти»

У Канівській районній державній адміністрації обговорили перспективи створення національного природного парку "Середньодніпровський"

3 грудня ц.р. в Канівській РДА відбулась нарада-консультація по створенню національного природного парку "Середньодніпровський". Нараду провів голова Канів-ської РДА Сергій Дубенець, представники управлінь і від-ділів райдержадміністрації та райради.

Розпочав обговорення головний архітектор Канівського району Віталій Скочко, який повідомив, що станом на 01.12.2015 року на території Канева та Канівського району зареєстровано 80 об'єктів та територій природно-заповідного фонду України загальною площею16493,31 га, що складає 12,9 % від загальної площі Канівського району.

Території та об'єкти природно-заповідного фонду Канів-ського району включають в себе:

- 2 заповідники загальною площею5159,7 га;

- 1 національний природний парк площею3356,22 га;

- 1 заказник загальнодержавного значення площею405,0 га;

- 1 пам'ятку природи загальнодержавного значення площею5,0 га;

- 1 регіональний ландшафтний парк площею5562,5 га;

- 17 заказників місцевого значення загальною площею394,85 га;

- 30 державних пам'яток природи місцевого значення загальною площею62,15 га;

- 2 державних парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальною площею25,5 га;

- 25 державних заповідних урочищ загальною площею1522,39 га.

Із вищеназваних об'єктів тільки один має чітко визначені межі і функціонує відповідно до наданого статусу. Інші об'єкти існують формально. У відповідних підрозділах Канівської РДА відсутні будь-які підтверджуючі документи щодо встановленого статусу територій та об'єктів природно-заповідного фонду Канівського району.

За задумом, територія "Середньодніпровського" природного парку охоплює прибережну частину території Дніпра в Канівському, Золотоніському й Черкаському ра-йонах.

Канівська ділянка розташована на правому березі Дніпра і простягається смугою близько30 кмзавдовжки і39 кмзавширшки  уздовж правого берега Дніпра. Це так звані "Канівські гори" - частина Придніпров-ської височини. Дніпровська ділянка розташована в долині Дніпра, включає острови і фрагменти лівобережжя Ка-нівського району, південно-західну частину Золотонісь-кого та північну частину Черкаського району, Ірдинсько-Мошногірську ділянку, розташовану в центральній частині Черкаського району.

Національні природні парки (НПП) мають загальнодержавне значення і є природоохоронними, рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами. До їхніх завдань належить збереження, відтворення і ефективне використання природних комплексів та об'єктів.

- В Україні зонування НПП поділяються на чотири зони: заповідну, зону регульованої та стаціонарної рекреації і господарську зону. Заповідна зона призначена для охорони, збереження та відновлення найбільш цінних природних комплексів. Тут можна проводити лише науково-освітню діяльність за умови, що вона не шкодить природним комплексам. Відвідування заповідної зони туристами не дозволяється. Зона регульованої рекреації грає роль захисту для заповідної зони, оберігає її від негативного впливу людини чи природних чинників. У цій зоні є екологічні стежки, а також маршрути екологічного туризму та постійних екскурсій. Забороняються рубки лісу, промислове рибальство і мисливство. Зона стаціонарної рекреації слугує для розміщення готелів, кемпінгів, інших об'єктів рекреаційної інфраструктури. Господарська зона призначена для проведення на її території господарської діяльності з метою виконання покладених на парк завдань. Також на території господарської зони можуть розміщуватися населені пункти і відповідно землі інших землевласників і землекористувачів. Господарська діяльність має здійснюватися з дотриманням вимог охорони довкілля і погодженням з адміністрацію парку, - роз'яснив в.о. начальника управління Держгеокадастру у Канівському районі Дмитро Мироненко.

Дискусійним в обговоренні стало питання фактичного обмеження земельних ділянок, що можуть увійти в територію національного парку, адже на території НПП забороняється прогін свійських тварин, випасання  худоби, усі види лісокористування, заготівля кормових трав, лікарських та інших рослин, мисливство, рибальство, туризм, пересування механічних транспортних засобів (за винятком шляхів загального користування), геологорозвідувальні роботи, будівництво споруд, шляхів, влаштування місць відпочинку населення, розведення вогнищ, стоянка транспорту, а також проїзд і прохід сторонніх осіб.

Сільських голів і жителів прилеглих територій Канівського району хвилює обмеження користування власними земельними ділянками. Адже ведення сільськогосподарської діяльності (вирубка/посадка дерев, землеробство, буріння свердловин, облаштування колодязів та ін.) згідно з законодавством повинні узгоджуватися з керівництвом парку. Також виникло питання функціонування діючих підприємств в умовах створення національного природного парку "Середньодніпровський" та подальше забезпечення робочими місцями мешканців району.

Дмитро Мироненко наголосив, що ділянки землі й водного простору з усіма природними ресурсами та об'єктами вилучаються з господарського використання і надаються НПП у порядку, встановленому Законом України "Про природно-заповідний фонд України"(ст.20) та іншими актами законодавства України. До складу територій парків можуть включатися ділянки землі та водного простору інших землевласників та землекористувачів. Для втілення цієї ідеї в життя потрібне схвалення клопотань центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища та його органами  на  місцях, а також погодження з власниками і первинними користувачами природних ресурсів у межах території парку.

Наразі продовжується обговорення переваг та недоліків створення національного природного парку "Середньодніпровський". Тож Канівська районна державна адміністрація вважає за доцільне констатувати наступне:

- створення Національного природного парку "Середньодніпровський" слід проводити після завершення документального оформлення вже існуючих територій та об'єктів природно-заповідного фонду Канівського району та виносу в натуру їх меж;

- громадськості слід надати вичерпний перелік всіх переваг та обмежень у користуванні майном при створенні НПП у Канівському районі;

- після збору усіх вихідних даних по створенню національного природного парку "Середньодніпровський" ініціювати громадські обговорення з вищевказаного питання.

Сектор інформаційної та регіональної політики,

забезпечення доступу до публічної інформації апарату Канівської РДА

Джерело: Дніпрова зірка

WayBe

17 грудня 2015, 17:58

Теги статті:
парк  Середньодніпровський  
Голосів:
1
10

Всього коментарів: 23

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Відремонтовано ще одну вулицю – Довженка

Підрядник, який здійснював ремонтні роботи дороги ГЕС, зобов’язується усунути усі пошкодження асфальтового полотна

Як Аваков сам себе оббрехав

Зафіксовано новий випадок захворювання на COVID-19

На в’їзді до Канева сталася смертельна ДТП

Черкащани збирають допомогу жінці, яка лишилася без чоловіка через аварію на Канівській трасі

Скандальний український фільм став переможцем фестивалю в США

Команда Нацбанку заявила про політичний тиск та шантаж

Сьогодні можливі грози, град та шквали

Планові відключення по Канівському РЕМ 07.07.2020

Популярні за тиждень:

Сьогодні можливі грози, град та шквали [2]

Щосуботній показ сучасного українського кіно на Канівському літньому кіноконцертному майданчику ім. Юрія Іллєнка у міському парку продовжується 11 липня! [0]

Слава! Слава! Слава Тобі Боже. [0]

Човен із підводними крилами: останній вцілілий «Метеор» готують до спуску на воду [0]

На Черкащині працюють 19 сонячних електростанцій [0]

Про податковий облік самозайнятих осіб та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність [0]

В Каневі знайшли повішеним студента [0]

Планові відключення по Канівському РЕМ 07.07.2020 [0]

Команда Нацбанку заявила про політичний тиск та шантаж [0]

Скандальний український фільм став переможцем фестивалю в США [0]

Про що зараз спілкуються:

WayBe
Концерт перенесено на 15 вересня
Концерт гурту "Лісапетний батальйон" [5]

Анті-гоблін
Так що Юда - це скоріше спецагент, який вдало провернув складне завдання. Ймовірно, потім він пішов під прикриття за програмою захисту свідків - отримав нові документи, нову легенду, а його сме.. [весь]
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [21]

святослав
Доброго здоровля. Ані КГБ-ФСБ, ані Моссад, ні МІ6, ні Штазі, ні ФБР, ні ЦРУ не відали, не знали, що Тайна Вечеря, Сходка в будинку ХХХ, на третьому поверсі в кімнаті Х Пахан зібрав 12 Смотрящих (.. [весь]
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [21]

slavikf
І знову бунт на кораблі. Давно такого не було
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [21]

Jane Eyre
Так- таки-так! Переписування правил «на ходу» під конкретного користувача – то позиція правильна і жорстка. Раніше Верховний Адмін здавався мені дорослою людиною, але, мабуть, нік.. [весь]
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [21]

PEOPLE
ЖОРСТКА, але правильна позиція адміністратора сайту!!!! Є ПРАВИЛА- ДОТРИМУЄМОСЯ ЇХ !!!!
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [21]

WayBe
TOXA,
Сьогодні можливі грози, град та шквали [2]

TOXA
[link]
Сьогодні можливі грози, град та шквали [2]

WayBe
nePEOPLE популіст. Значить так. PEOPLEE з бану не вилізе. Будете продовжувати давити на мене - отримаєте бан і для цього, і усіх своїх нових ніків. Правила на сайті встановлюю я. Останнє попередження
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [21]

nePEOPLE
WayBeДякуючи nePEOPLE, правила сайту було переглянуто - змінені пункти щодо імен та аватар користувачів.Правила сайта [496] ----------- Аби залишити користувача з ніком "Пахан" недоторканим, Адмі.. [весь]
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [21]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Липень
НдПнВтСрЧтПтСб
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"