Це ще не кінцевий склад виконкому. Сюди, за посадою, ввійдуть новообрані(новопризначені): секретар ради, керуючий справами та обидва заступники міського голови
Шура-ви, Крім вище сказаного заступник з депутатськими повноваженнями не має права, за законом, бути членом виконкому. Членом виконкому з депутатів може бути лише секретар ради.
Цитую частину 9 статті 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні":
"До складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради."
Виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб.
До складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради входить також за посадою секретар відповідної ради.
Очолює виконавчий комітет сільської, селищної, міської ради відповідно сільський, селищний, міський голова, районної у місті ради - голова відповідної ради.
До складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради.
Найчастішою помилкою при утворенні виконавчих комітетів рад є формування його в переважній більшості з числа осіб, які віднесені частиною 3 статті 51 Закону до категорії "ІНШІ".
Це є грубим порушенням вимог статті 19 Конституції України, частини 3 статті 7 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", пункту 1 статті 18 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", частини 3 статті 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
safron, Питання складу виконкому і права керівників відділів, служб і заступників міського голови мати мандат депутата давно є предметом дискусій. Відповіді на запити і тлумачення теж отримувались різні.
Суть у тому, що статус депутата місцевої ради не є категорією постійної роботи і сумісництом, але є конституційним правом громадянина. В законі, а не в авторитетному листі, я не знаю прямої заборони заступнику міського голови чи керівнику віддлів виконавчого комітету бути депутатом.
Згідно законодавчих норм чітко визначено, що не може бути депутатом міський, сільський голова і не може бути депутат ради, крім секретаря, членом виконкому. Решта ситуацій завжди є дискусійними. Я, наприклад, не вважаю правильним формування виконкому представниками партій, які мають депутатів в раді. Відсутність керівників виконавчих органів, комунальних підприємст міста та представників активних громадських об'єднань міста є недоліком складу виконкому. Депутати маєть контролювати виконком в інші способи. Але це моя особиста позиція. А депутати так вирішили і сформували виконком так. Це в межах їх прав. І міський голова погодився на такий компроміс: подав на затвердження сесії ради узгоджений з депутатами склад виконкому.
Нижче даю нормативні документи, на які посилається Ваш коментар.
стаття 19 Конституції України:
Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
{Офіційне тлумачення положення частини другої статті 19 див. в Рішенні Конституційного Суду України № 7-рп/2009 від 16.04.2009}
Ось висновки КС:
Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150, 153 Конституції України, статтями 39, 45, 51, 62, 63, 66, 67, 69, 95 Закону України "Про Конституційний Суд України", пунктом 1 § 51, § 54, § 55 Регламенту Конституційного Суду України, Конституційний Суд України
вирішив:
1. В аспекті конституційного подання положення частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частин першої, десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (з наступними змінами) стосовно права органу місцевого самоврядування скасовувати свої раніше прийняті рішення та вносити до них зміни необхідно розуміти так, що орган місцевого самоврядування має право приймати рішення, вносити до них зміни та/чи скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
2. Припинити конституційне провадження у справі щодо офіційного тлумачення положеньчастини чотирнадцятої статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" на підставі пункту 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України,Законом України "Про Конституційний Суд України".
3. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Рішення Конституційного Суду України підлягає опублікуванню у "Віснику Конституційного Суду України" та в інших офіційних виданнях України.
частини 3 статті 7 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування":
На посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія
законодавства України про працю з урахуванням особливостей,
передбачених цим Законом.
пункту 1 статті 18 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад":
Депутат місцевої ради зобов'язаний:
1) додержуватися Конституції ( 254к/96-ВР ) та законів
України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України,
регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають
порядок діяльності ради та її органів;
ч.3 ст.51 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”:
3. Виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Міська рада утворює у складі виконавчого комітету ради орган з питань містобудування та архітектури.
"ч.3 ст.51 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”:
3. Виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб".
-Олександр Жорновий – уповноважена особа фракції ВО «Черкащани».
-Євген Касіч-Пилипенко – уповноважена особа фракції ВО «Батьківщина».
-Олена Воюцька – уповноважена особа фракції «БПП» Солідарність».
-Олексій Коваленко – уповноважена особа фракції «Опозиційний блок».
-Олександр Кришун – уповноважена особа фракції Радикальної партії Олега Ляшка.
-Віталій Чміль - уповноважена особа фракції ВО «Свобода».
-Михайло Майстренко – уповноважена особа фракції «Партії Зелених України».
-Жанна Ніколенко – уповноважена особа фракції партії «Ветеранів Афганістану».
Де в цьому переліку "а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради".
safron, Я говорив про ті ж недоліки. Але дискусія вище йшла про заступника з числа депутатів. То там питання дискусій щодо права заступника бути депутатом, так само начальників управлінь і відділів бути депутатом.
Практика Канівської міськради: коли Ренькас був першим заступником, він був депутатом, але не був членом виконкому. Але ті заступники, які не є депутатами вводяться до складу виконкому після їх затвердження.
Нова рада ще не затвердила заступників і штат виконавчих органів. Але поспішно затвердила виконком. А міг би діяти старий склад виконкому до формування повного складу нового, крім мене, бо я вже не секретар ради. Після проходження цих процедур логічним буде повернутися до складу виконкому. Не зважаючи на Ваше "червоне" зауваження, до складу виконкому входять ті, кого подав міський голова і затвердила рада. Зайняття посади не робить людину автоматично членом виконкому.
В сільських радах району виконавчі комітети утворені на 100% з депутатів сільських рад, як вам таке-? І для них все це в нормі,корови дояться,свині плодяться,картопля родить,,,а ви про якісь там норми Конституціїї чи діючих законів....у них все в нормі.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]