Ситуація з перейменуванням вулиці Свердлова виходить якась ненормальна. Добре хоча б те, що її все-таки перейменують. Аж двадцять чотири роки пройшло, поки влада і громадськість зрозуміла, що це треба робити. А ще ж на початку 1990-х років випливли на світ Божий факти, які дають підстави підозрювати того Свердлова в тому, що це він організував замах на життя Леніна у 1918 році. Ну, це на роздуми правовірних комуністів-ліваків, які ще в Каневі є. А для громадськості і влади основним аргументом на перейменування мало бути те, що товариш Свердлов, який би – поганий чи хороший – він не був, до нашого міста абсолютно ніякого відношення не має.
Звичайно, я виступаю за те, щоб цю вулицю перейменувати на Бованівську чи так, як здавна звуть місцеві люди – Бовани. Старі назви і топоніми треба зберігати – це практика цивілізованого світу.
Але тут випливла ще одна халепа: знайшлись мешканці вулиці, яким не подобається така назва і вони пропонують її назвати Королівською. Дурня! Тому що топонім Королівська Криниця вже є, і його перейменовувати не треба, але й не треба насаджувати ще один такий. Ці активісти двічі неправі. По-перше – кидаються з однієї крайнощі в іншу: якщо вже не пролетарський вождь, то нехай буде польський король. Така ось тяга лизнути, образно кажучи, задницю якійсь особі голубої крові. А треба шанувати своїх! По-друге – так звана милозвучність. Їм, бачите, назва Бовани не подобається. Мовляв, слово бовван означає язичницького ідола і бовванами називають тупих обмежених людей. Ще більша дурня! Тому що у сприйнятті назв усе дуже відносно. Крім того, велику роль грає мода, а терміни з плином часом міняють свої значення, нерідко на діаметрально протилежні. Пам’ятаю, років сорок п’ять тому з жінок, які мали ім’я Настя, навіть трошки підсміювались. Дівчат тоді цим ім’ям майже не називали, а зараз воно дуже популярне.
Перш ніж перейменовувати вулиці, необхідно до всього ще й рахуватися з думкою мешканців цих вулиць, бо саме їм там жити. А щодо історії, то по вул.Свердлова ніколи не було степу і КАМ"ЯНИХ БАБ (подивіться який там ландшафт був і є).
Якщо вже так хочеться Бовванів, то назвіть так майбутню нову вулицю.
До miffless. Степу таки нема. Однак є гора Божиця, на якій наші дохристиянські предки могли влаштовувати капища, тобто ставили там кумирів, ідолів, бовванів (все це одне й те саме - образи божеств). Так вважають історики-дослідники. Підтвердженням тому може бути камінь-пісковик, який здавна копали в кар'єрі на Божиці і з якого, як правило, вирубували бовванів.
Тому є сенс зберегти місцеву історичну назву Бовани, хоча б тому, що до неї прив'язана якась ІСТОРІЯ. А якщо є нова красива назва - то й назвіть нею нову вулицю.
А хто чув, читав чи знає що в урочищах Бованів в давнину знаходили самородки золота і що це є відгалуженням знаменитої в Україні Канівсько-Уманьскої золотоносної жили.
Топоніми, гідроніми й інші "німізми" - німі свідки історії, її (історії) стиснута в слово пам"ять, обросла, як правило, легендами. Це така ж духовна, культурна й історична цінність, багатство держави, як і артефакт. Тож потребує охорони. І, слава Богу, держава робить перші кроки в цьому напрямку. А влада має забезпечити виконання цих кроків. Незалежно від того, хоче цього дядько, далеко не завжди освічений і патріотично налаштований, чи ні.
Влада просто зобовя"зана зберегти стародавню пам"ятку. А саме такими і є назви Боввани, Бовванці.
Пам"ятаю, коли вперше почув цю, досить незвичну, що викликає цікавість, дивну назву - Боввани. Не Свердлова, який до Канева причетний хіба що п"ятим колесом та звірствами від його дикунських наказів, що не оминули навіть це провінційне місто, - а Боввани. Та ще, невід"ємні від Бовванів - гори Божиця, Чортиця, війна Бога з Чортом, в доповнення - легендарний ант Бож, розіп"ятий на хресті, Червоний (від людської крові) яр, Костюківка (від людських кісток). Ось вам і "місце крові" - каневі, а відтак - і Канів. Та лише на цих, даних топонімами й легендами фактах, випливає захоплююча історія міста, яка потребує втілення, в тім числі й монументального. Тож давайте розпочинати розбудову "духовної столиці". Починаючи, насамперед, з повернення місту давніх назв - його пам"яті.
З такою багатющою духовною спадщиною, як наш Канів, знайдеться зовсім небагато міст.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]