Восени з Закону "Про Голодомор" можуть прибрати термін "геноцид". Вже у вересні депутати розглянуть "вдосконалений" законопроект "Про Голодомор 1932-33 років в Україні", з якого вилучене визначення цієї трагедії як геноциду.
Автор поправки - позафракційний депутат, колишній регіонал Василь Кисельов - пропонує замість "геноцид" написати "злочин тоталітарного режиму і трагедія українського народу". “Стверджувати, що влада, яка була на той час, навмисно знищувала саме українців - неправедно, це неправильно, несправедливо, тому що не треба принижувати тих людей, які вмирали інших національностей, а вмирали всі: і росіяни, і німці Поволжя, і євреї, і греки, і всі”, - каже народний депутат, автор змін до закону Василь Кисельов. Депутат певен, його колеги підтримають цю поправку, адже, на його думку, відмова від слова "геноцид" в законі сприятиме підвищенню авторитету України на міжнародному рівні. Мовляв, навіть ПАРЄ визнало Голодомор частиною загальної трагедії народів Радянського Союзу. Водночас, опоненти нагадують, що ситуація в Україні була дещо відмінною. “Так, голод був не лише в Україні. Він був також на Поволжі, де більшість населення в селі складали українці, він був також на Кубані, де більшість населення складали українці. Однак, навіть на Поволжі і на Кубані не було такого жорстокого адміністративного режиму, який був організований тодішньою владою в Україні. Адже селянам заборонялося йти в міста, де хліб був”, - каже народний депутат, НУ-НС Юрій Ключковський. Нагадаємо, 15 країн світу визнали Голодомор в Україні геноцидом, серед них Канада, Австралія, Литва. Якщо нинішні законотворці ухвалять нову редакцію закону, для України це стане черговим приниженням і остаточною втратою авторитету на світовій арені, - стверджують противники поправки. Тим часом, екс-директор архіву СБУ Володимир Вятрович стверджує, що з березня робота по розсекреченню та публікації архівних матеріалів щодо Голодомору завмерла і наповнення електронної бази документів припинилось. В прес-службі СБУ заперечують, мовляв, просто всі документи, пов`язані з подіями 32-33 років в Україні вже розсекречені.
У 1982 році на міжнародній конференції в Ізраїлі, присвяченій Голокосту і Геноциду, тоді ще мало кому відомий Джеймс Мейс заявив: «Щоб централізувати повну владу в руках Сталіна, потрібно було погубити українське селянство, українську інтелігенцію, українську мову, українську історію у розумінні народу, знищити Україну як таку. Калькуляція дуже проста і вкрай примітивна: немає народу, відповідно - немає окремої країни, а в результаті - немає проблем ".
«Питання голодомору є центральним питанням не лише iсторiї України, воно має унiверсальне значення для всiх iсторикiв свiту... воно пiдпадає пiд категорiю злочинiв проти людяностi i людства” (Джеймс Мейс. Полiтични причину голодомору в Українi (1932-1933 рр.) // Український історичний журнал. - 1995. - № 1. - с. 35.).
У справі щодо заперечення Януковичем Голодомору триває суддівське свавілля
11 серпня 2010 року у Печерському районному суді міста Києва відбулося судове засідання у справі за позовом Володимира Волосюка проти Президента України Віктора Януковича, який 27 квітня 2010 року в Страсбурзі заперечив Голодомор як геноцид українського народу, чим вчинив акт наруги над знищеними у такий злочинний спосіб мільйонами українців. Під час судового засідання суддя Г.Супрун демонструвала відверто упереджену та непрофесійну поведінку. Разом з тим Володимир Волосюк представив судові докази на півтори сотні аркушах, а свідчення його представника, заступника голови ВО "Свобода" Андрія Мохника тривали дві з половиною години.
Після відводу попередньої судді Волкової, яка демонструвала упередженість та намагалася усунути позивача від розгляду справи, справа перейшла до судді Г.Супрун. Проте її поведінка була ще більш неприйнятною, суперечила вимогам Цивільно-процесуального кодексу та навіть елементарній людяності.
Почалося з того, що суддя Г.Супрун не запросила на судове засідання представників позивача – заступника голови ВО "Свобода", голову Київської міської організації ВО "Свобода" Андрія Мохника та журналістку Анастасію Бобровську.
Суддя Г.Супрун безпідставно відмовила у задоволенні клопотання Володимира Волосюка про виклик в суд екс-президента України Віктора Ющенка, який підписав закон України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", де передбачена відповідальність за заперечення Голодомору, та представників правоохоронних органів, які вели досудове слідство за фактом здійснення злочину геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років.
Також суддя Г.Супрун відхилила клопотання представника позивача Андрія Мохника про виклик як свідків фахівців, котрі тривалий час вивчають тему Голодомору 1932-1933 років як в історичному, так і в правовому аспектах, а саме – голову Київської міської організації Всеукраїнського товариства "Меморіал" імені В.Стуса Романа Куцика, доктора історичних наук, професора, провідного наукового співробітника Національного Науково-дослідного інституту Українознавства Міністерства освіти і науки України Валентину Борисенко, доктора юридичних наук, професора Національного університету "Києво-Могилянська академія" Володимира Василенка, голову Асоціації дослідників голодоморів в Україні Левка Лук’яненка та доктора історичних наук, провідного наукового співробітника Інституту національної історії Академії Наук України Василя Марочка. Цим самим суддя Г.Супрун позбавила сторону позивача можливості отримати фахову підтримку як щодо кваліфікації Голодомору, так і щодо протиправних дій відповідача по справі Президента України Віктора Януковича.
У зв’язку з упередженим ставленням до позивача та відвертій прихильності до відповідача Віктора Януковича судді Г.Супрун було заявлено відвід як позивачем, так і його представником. Проте суддя Г.Супрун ці відводи відхилила і продовжила розгляд справи хоча була вже майже 19-та година. На прохання Володимира Волосюка перенести судове засідання у зв’язку із закінченням робочого дня та важкими задушливими умовами, внаслідок яких у позивача різко піднявся тиск і йому стало погано, суддя Г.Супрун відповіла відмовою і вимагала від Володимира Волосюка давати пояснення. Не отримавши пояснень від позивача через його хворий стан, суддя звернулась до його представника. Андрій Мохник повідомив, що його пояснення займуть доволі тривалий час і це може ще більше погіршити стан здоров’я позивача, проте суддя наполягла на дачі пояснень. Виступ Андрія Мохника тривав дві з половиною години і лише після цього суддя Г.Супрун закрила засідання, повідомивши, що наступне відбудеться 12 серпня об 11-00.
Позбавлений медичної допомоги, після п’яти годин у залі суду Володимир Волосюк на виході знепритомнів і йому викликали швидку допомогу. Медики реанімобіля констатували різке підвищення тиску, зробили кардіограму, дали укол і навіть пропонували Волосюку поїхати в лікарню. 12 серпня 2010 року Володимир Волосюк, перебуваючи на лікарняному, дав телеграму судді Печерського районного суду Г.Супрун, в якій висловив клопотання про перенесення судового розгляду в зв’язку із хворобою.
Нещодавно в Україні було видано унікальну карту „Голодомор 1932 - 1933 років”, на якій позначено не лише місця так званих „чорних дошок” (спеціальні каральні заходи проти окремих сіл, коли голодне село оточували озброєними загонами чим прирікали його на загибель), а й шляхи переселення на вимерлі території людей із Росії та Білорусії.
З Білоруської СРСР до Одеської області - 61 ешелон, із західних областей РСФСРР до Дніпропетровщини - 109 ешелонів, з Горьківської до Одеської - 35 ешелонів, з центрально-чорноземного регіону Росії до Харківської області - 80 ешелонів. З Іванівської до Донецької - 44 ешелони.
…На презентації вищезгаданої карти Голодомору колишній директор Українського інституту національної пам’яті академік НАН України Ігор Юхновський (його на цій посаді змінив якийсь неокомуніст), зокрема, розповів про те як у Верховній Раді приймався закон про визнання Голодомору геноцидом. Частина депутатів з Партії регіонів проголосувала за цей закон (на його прохання), а частина – ні. То були депутати з місць, заселених росіянами...
- Ігорю Рафаїловичу, це ж не єдине голосування, де проявляється ставлення цих людей до країни, у якій вони живуть. Була безліч інших важливих голосувань, це і громадська думка, і народне волевиявлення, це й відповідне ставлення до української мови й культури, до української історії. Це формування негативного іміджу країни за кордоном. Це виховання нового покоління українських росіян у дусі неповаги до власної держави...
Пан Юхновський сказав таке:
- Справді, те, що ці люди були переселені, впливає на їхнє ставлення до України як до держави. Люди по-різному поводяться на чужій землі. Але вони приїхали на чужу землю від імені держави, яка їх послала, і вони підтримуватимуть ту державу, яка їх послала. Вони самі цього можуть і не усвідомлювати…
- Отже, ми приречені на те, що частина людей в Україні - нащадки тих переселенців - весь час тяжітимуть до Росії, відповідно голосуватимуть на виборах, виявлятимуть неповагу до української мови й культури та виховуватимуть у цьому дусі своїх дітей?
- Минає час, і кожна земля „робить” націю… Неукраїнці асимілюються, стають українцями, і це не залежить від свідомості людей чи від директив влади. Так само чужоземці стають поляками на польській землі, французи - на французькій землі, німці - на німецькій. Час усе виправить…
первый мужик прав - "вмирали вси".. и это только вольные!! а сколько костей на беломорканале (те же года) осталось? и далеко не только украинцы.. кароче, вождю народов было срать, кто там - украинцы, немцы, русские или еще кто-либо.. нужен был "скачок"!......
Кроме вождя еще была верхушка, которая тоже много бед наделала.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]