Наближаються Новорічні та Різдвяні свята. В цей час, зазвичай, люди прикрашають свої оселі ялинками або соснами. Лісова красуня приносить до кожної хати не лише святкову урочистість, але й свіжий, духмяний лісовий запах. Але заради того, щоб лише два тижні втішати людей, вирубуються тисячі хвойних дерев.
Щоб зменшити їх знищення напередодні свят, оселю можна прикрасити синтетичними красунями. А щоб в кімнаті відчувався аромат хвої, достатньо однієї-двох гілочок ялинки чи сосни, оформлених в оригінальну новорічну композицію.
А ще, кожен з нас може виростити хвойне дерево самостійно. І кожного року його прикрашати, зробивши велику користь для природи і для себе. Хвойні дерева дезинфікують повітря, виділяють фітонциди і тим самим лікують нервові та астматичні захворювання.
Перш за все, щоб самостійно виростити хвойне дерево, вам потрібне насіння. Ви можете придбати його в магазині, але немає гарантії що воно зійде. Тому краще насіння хвойних збирати самостійно, щоб бути впевненим, що воно проросте. Для цього в кінці осені або на початку зими збирають шишки з дерева, поки вони ще не впали на землю. Дома їх розкладають на газети в теплих місцях, щоб вони розкрились і з них висипалось насіння. Далі насіння потрібно обробити слабким розчином «марганцівки». Для багатьох хвойних порід (сосна сибірська або кедрова, кедри: гімалайський, альпійський) необхідна стратифікація. Для цього насіння вказаних порід пересипають шарами крупнозернистого піску, зволожують і ставлять в прохолодне місце. Під час періоду стратифікації (до 2-х місяців) щотижня проводять перемішування. Потім, ранньої весни, висівають разом із піском в грунт. Для багатьох порід (ялина колюча, ялина звичайна, кипарис Лавсона, туя західна, біота східна) стратифікація бажана, але не обов’язкова, так як їх насіння не має періоду спокою і його можна висівати будь-коли, хоч зимою, хоч осінню, хоч весною у відкритий грунт або у горщик.
Щоб висіяти насіння в горщик, роблять наступне: після висипання з шишок, його збирають, вибирають гарне, заливають теплою водою і залишають на 24 год. Потім роблять суміш: 1 ст. ложка попелу на склянку води і поміщають насіння у неї. Через добу насіння можна висівати в горщик у пухку, легку дернову землю.
Тепло і волога – головні умови для проростання. Через 1-2 тижні маленькі ялиночки обов’язково мають зійти і тут потрібно бути обережними: надмірне зволоження сіянців спричиняє загнивання коріння, а недостатній полив — засихання рослини. В цій справі потрібно знати міру.
Горщик з маленькими сіянцями можна залишити в приміщенні, але обов’язково в затишному і світлому місці та без прямого сонячного проміння, постійно слідкуючи за вологістю грунту.
Для тих, хто бажає прикрасити своє подвір’я, сіянці можна висаджувати в грунт через рік, до першої половини квітня, коли достатньо тепло. В посадкове місце, ямку, бажано покласти добрива (органіку). Взагалі ялинку підживлюють лише раз в житті, коли висаджують в грунт. Саджанець висаджують так, щоб коренева шийка була вище поверхні ґрунту потім поливають. Ялиночка вирощена власноруч, буде прикрашати ваше подвір’я, радувати вас. Основні моменти догляду за посадженими ялинками у відкритому ґрунті – це регулярний полив перші два роки, особливо влітку і прополювання. Якщо ви помітили, що окремі деревця почали хворіти, то важливо вдатися до обробки посадок протигрибковими та протибактеріальними препаратами.
Зробіть свій внесок в збереження природи — виростіть ялику самостійно.
slavikf, Один з варіантів вирішення проблеми охорони хвойних рослин напередодні новорічних свят. У обох блогах ідея спільна, методи досягнення відрізняються.
Bomba_ukr, спільна не просто ідея. Спільна ПРОБЛЕМА. І суть її у примхі монарха 315-річної давнини, монарха, який НЕ авторитет українцям. Чому з капризу вельможі вже четверте сторіччя нищиться ліс?
Тому потрібно вирішувати ПРОБЛЕМУ. Для цього достатньо однієї теми зі способами вирішення.
slavikf, ми наче в Європу зібрались інтегруватись??? Чи ні?? Так от, ця традиція, подобається вона комусь - чи ні, там досі існує...з нею нам доведеться жити...а охороняти природу також потрібно, тому доводиться придумувати різні підходи, пропонувати прийнятні методи...і таке інше.
slavikf, "дивні" Ви посилання задля прикладу викладаєте...турки, котрі святкують Новий рік, дуже часто використовують ялинки в горщиках (узгоджується з прагненнями що викладені в цьому блозі)...
А Ваше посилання на думки російського журналіста і до певної міри шоумена Сєргєя Стєллавіна, з котрого "вилікорусскій" шовінізм так і пре - мене досить прикро здивувало.
видел как со стороны пекарей 3 дня в подряд вывозили лес еще и колонной шли. та в хмильне наверное не лес а одни пеньки, кто-то был там, может они проездом?
Ставил и буду ставить настоящее дерево на новый год.
Интересно, кто то хоть видел, сколько например в этой вашей Европе и США продается бедных елочек на каждом углу перед праздниками? :)
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]