Мабуть, мало хто з канівців не знає художниць сестер Марину Морозову і Галину Морозову. Волею долі, у 1986 році після аварії на Чорнобильській атомній станції, дівчата з батьками змушені були залишити місто Припять і переїхати до Канева.
Майстрині - відомі митці не тільки у Каневі та Черкаській області. Беруть участь у обласних та всеукраїнських виставках, їх роботи стали гордістю приватних та музейних колекцій. Пройшовши нелегкий шлях становлення і визнання, Марина і Галина організували у місті творчу спілку «Мистецька скарбничка» для підтримки і популяризації творчості канівських художників-аматорів. Спілка працює понад 13 років, і об'єднуе митців, творчих людей, поетів, художників, фольклорні ансамблі не тільки Канівського району, а й України.
Роботи членів спілки були представлені на більш ніж 500 виставках. Спілкою ведеться гурткова робота з дітьми, і багато з випускників клубу "Мистецька скарбничка" вже навчаються у вищих учбових художніх закладах України. Роботи членів спілки можна безкоштовно переглянути у галереї творчої спілки за адресою: 206 Дивізії, буд. 12. За ініціативи голови творчої спілки "Мистецька Скарбничка" Марини Володимирівни Морозової та за підтримкою Шевченківського національного заповідника, у листопаді 2015 року створено експозицію нової виставки - звіту Спілки "На творчій ниві". Виставлено творчі роботи таких членів "Мистецької скарбнички", як Галина Морозова, Марина Морозова, Микола Жук, Тетяна Киценко, Олеся Щербина, Лариса Зелененко, Ольга Плетінь, Тетяна Матлах та Василя Гелетко. На виставці особливу увагу привертає скульптура з бронзи та каменю, та роботи, вирізьблені з дерева, створені «золотими» руками канівського скульптора Володимира Толстоп’ятова, також роботи з дерева, різбляра Сергія Хоменка. Своє мистецтво представили славні козаки Олександр Кравченко та Сергій Кірієнко. Також - робота різблення по фанері від Шклярівського Володимира.
Традиційно на виставці представлена і українська вишивка. Ми звикли, що українське жіноцтво, створюючи вишивку, творить дива. Але якщо голку до рук бере чоловік, то це взагалі унікальний випадок. В експозиції – портрети відомих артистів Миколи Мозгового, Богдана Ступки та Олексія Смірнова, вишиті Сергієм Притулою.
Урочисте відкриття виставки відбудеться 20 листопада 2015 року о 13-00 у музеї Тараса Шевченка.
Експозиція відкрита для огляду впродовж листопада – грудня 2015 року з 9-00 до 16-00, крім неділі та понеділка.
Запрошуємо канівців та гостей міста на Тарасову гору вшанувати пам'ять Тараса Шевченка,
оглянути експозицію та виставку художніх творів канівських митців у музеї.
|