kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева












Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Головна > Новини > Регіональні новини 

В Черкасах очікується поява першого на черкащині хоспісу та обласного пологового будинку

Розпочалася підготовка до створення в Черкасах хоспісу та обласного пологового будинку. Днями буде створено робочу групу з фахівців від обласної та міської медицини, що вивчить нюанси відкриття обласного пологового будинку, який фінансуватиметься з обласного бюджету і прийматиме "складних" породіль зі всієї області,  на базі черкаського пологового будинку №2.  І вже створено координаційну раду з питань розвитку паліативної допомоги*, яка працюватиме над відкриттям на Черкащині першого  хоспісу*.

 

За словами начальника Управління охорони здоров'я Черкаського міськвиконкому Олега Стадника, координаційна рада, що складається з представників влади та громадських організацій,  представників медицини та релігії, працюватиме над створенням міської програми з розвитку паліативної допомоги та відкриттям хоспісу, видатки на що сподіваються отримати вже з наступного міського бюджету. Створення цьогоріч аналогічного закладу у Харкові потребувало близько 3 мільйонів гривень з міського бюджету. За словами Олега Стадника, необхідність створення такого закладу у нас очевидна: за даними минулого року, 85% онкохворих черкащан помирали вдома, і разом з ними щодня їх останні страждання спостерігала і переживала уся родина.

Хоспіс допомагатиме полегшити страждання невиліковно хворих та родин онкохворих, хворих на СНІД та серцево-судинні недуги. Хворі потраплятимуть туди  на останніх стадіях невиліковних хвороб і в хоспісі  їм буде гарантовано медичну, соціальну,  психологічну та духовну підтримку, а їх родинам допоможуть пережити період до та під час втрати близької людини.

Олег Стадник повідомив, що з приводу створення хоспісу 30 травня до Черкас прибуває французько-польська делегація - щоб поділитися з нашими лікарями досвідом підготовки волонтерів та медперсоналу для роботи в хоспісі.

Інше медичне нововведення стосується можливості створення "Міського комунального некомерційного підприємства черкаської міської ради "Міська поліклініка №5" - пілотний проект буде реалізовано на базі відповідної міської поліклініки. Зміни полягатимуть у розширенні спектру платної медичної допомоги "для людей, що можуть за це заплатити". Олега Стадника обурює, що наразі поліклініка, як і інші медзаклади міста, віддає вільні площі в оренду підприємцям, які надають свої платні медпослуги пацієнтам державного  закладу. Відповідне рішення - щодо  зміни статуту поліклініки і надання їй можливості заробляти самій - найближчим часом буде винесене на розгляд депутатів міської ради.

У перспективі Олег Стадник бачить також  необхідність синтезу станції "Швидкої допомоги" та міської лікарні №3.

- Усі зміни, необхідні для перетворення нашого закладу на лікарню "Швидкої допомоги", уже зроблено, - констатував головний лікар міської лікарні №3, голова Асоціації лікарів м. Черкаси Олександр Федорук. - Практично усі відділення працюють в ургентному режимі, збільшено потужність ліжок інтенсивної терапії,  посилено діагностичну базу - і наразі вирішується питання її цілодобової роботи.  Ми відкрили першу в області нейрореанімацію.

Але нам ще потрібен  томограф, потрібне ангіохірургічне відділення - адже серцево-судинна патологія виходить на провідні місця в загальній захворюваності ... Справа ж не у зміні вивіски -  лікарня невідкладної допомоги повинна працювати з новими технологіями і мати сучасне обладнання.

 

Для довідки:

Паліативна допомога* - допомога, що полегшує стан хворого, зменшує симптоматику хвороби.

Хоспіс* - заклад,  призначений для госпіталізації хворих з невиліковною патологією для забезпечення паліативної допомоги.

WayBe

24 травня 2007, 00:00

Теги статті:
Черкаси  медицина  хоспіс  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:



Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Канів отримав черговий гуманітарний вантаж від німецького міста-побратима

У Каневі надали землю для будівництва греко‐католицького храму

Як живе Канівська громада на Черкащині: Шевченко, Дніпро, туризм і життя громади під час війни

Напроти автовокзалу у Каневі встановили рамку-розпилювач води

Масована атака РФ у ніч з 1 на 2 липня 2026 року — це черговий тяжкий воєнний злочин .

Канів серед лідерів українсько-німецького муніципального партнерства

Захисник із села Пекарі Петро Удовенко загинув на війні

Перевізника на Канівському напрямку зобов’язали виконувати всі рейси за графіком

Двох полеглих захисників нагородили відзнакою «За заслуги перед містом Канів»

У межах освітньої реформи у Каневі об’єднають школу та ліцей

Популярні за тиждень:

Як живе Канівська громада на Черкащині: Шевченко, Дніпро, туризм і життя громади під час війни [1]

У Каневі надали землю для будівництва греко‐католицького храму [1]

Канів отримав черговий гуманітарний вантаж від німецького міста-побратима [0]

Про що зараз спілкуються:

slavikf
Про яку ділянку мова, який бюджет будівництва і хто донор?
У Каневі надали землю для будівництва греко‐католицького храму [1]

WayBe
Вражаюче фото до статті, прямо все є - і Тарас, і собор, і гес, все!
Як живе Канівська громада на Черкащині: Шевченко, Дніпро, туризм і життя громади під час війни [1]

sevas_ua
Продано!
Продам пральну машину Samsung 3.5кг.2500 грн. [1]

sevas_ua
Квартира уже здана.
Здам квартиру на довготривалий термін [1]

святослав

Гопак [1]

Олександр Скорина
Не завершений процес здачі в експлуатцію ШевченкоHub обмежує, нажаль, можливості Канева на проведення в дужовній столиці України різноманітних всеукранських заходів: концертів, конкурсів, форумів,.. [весь]
Будинок культури на Черкащині, який “відкривав” Зеленський, досі не здали в експлуатацію [2]

святослав
Корупція на чонгарських мінах закінчується тим, Що одна така уповільненої дії виявилася наріжним каменем у цьому козинському крадівництві, мародерстві на здачі ,,сухопутного коридору в Крим"..
Будинок культури на Черкащині, який “відкривав” Зеленський, досі не здали в експлуатацію [2]

rod
ну так собі в цілому. Після того як доїдаєш за мишами - вже якось на термін придатності не дивишся.
Звички воєнного часу [8]

Олександр Скорина
WayBe, дякую, Володимире. І за цю публікацію дякую, за ці пояснення до неї, і за те що знаходиш можливість підтримувати сайт новими матеріалами, і за твою особисту участь у захисті нас і України в.. [весь]
Звички воєнного часу [8]

WayBe
Взагалі - Казарін дуже точно описує стан військових зараз. Тому що сам такий. Він пише те, на що часто навіть не звертаємо уваги - це відбується само по собі, природньо. Від життя яке живеш, від .. [весь]
Звички воєнного часу [8]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Липень
НдПнВтСрЧтПтСб
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"