Народити дитину можна за 2500 грн. Померти... А от із цим радимо зачекати до кращих часів, - умирати сьогодні надто дорого. У складний для країни час більшість людей намагається заощаджувати кошти й не витрачати зайвого, відмовляючись від придбання багатьох речей. Але якою б не була економічна й політична ситуація, життя не зупиняється й люди продовжують зустрічатися, створювати родини, народжувати дітей і, на жаль, помирати. Влаштувати гарне весілля з маршем Мендельсона, гостями й лімузинами, народити дитину, купити для неї ліжечко, одяг, підгузки й візок, поховати члена родини, організувати гідний похорон, погукати людей на поминальний обід і встановити пам’ятник (детальніше -http://pamjatnik.com.ua/) - усе це без грошей просто неможливо. Скільки ж коштуватимуть ці події пересічним канівцям і яку суму варто мати про запас, аби бути до них готовим?
:::::::::::::: НАРОДЖЕННЯ. Поява на світ нового члена сім'ї завжди хвилююча й урочиста подія. Готуватися до неї також варто заздалегідь, у тому числі, й матеріально. Як правило, молоді батьки не піддаються на вмовляння старших родичів, які вважають, що купувати придане для малюка до його народження погана прикмета, й намагаються придбати для свого довгоочікуваного чада усе найякісніше й найкрасивіше. Але не варто купувати одразу велику кількість речей - малюки швидко ростуть і вже через місяць-півтора дитина потребуватиме обновлення гардеробу. Слід придбати міні-мальну кількість необхідного одягу та предметів гі-гієни. Усе інше ви завжди встигнете купити.
Зазвичай у жіночій консультації майбутній мамі дають мінімальний список речей, які конче потрібні в пологовому відділенні. Ми підрахували їх приблизну вартість. Так, одразу після народження малюкові знадобляться такі речі: 2 шапочки (вартість одної від 10 до 20 грн.), дві пари шкарпеток (від 8 до 15 грн.), дві теплі сорочки (від 22 до 70 грн.), дві пари повзунків (від 22 до 60 грн.), три теплі пелюшки (53-60 грн.), два підгузки (вартість упаковки 105-133 грн.), байкова ковдра із підковдрою (180-200 грн.). Але завбачливі матері в пологове відділення додатково беруть: 5 пелюшок (вар-тість одної 40-60 грн.), електронний термометр (від 112 грн.), 5 пар повзунків, 5 сорочок, 5 шапочок, дві пари рукавичок (10-15 грн.), аспіратор (13-18 грн.), 1-2 упаковки одноразових підгузків, рідке дитяче мило з дозатором (від 25 грн.), дитячі вологі серветки (від 18 до 50 грн.), два рулони паперових рушників (20-25 грн.), сміттєві пакети для використаних підгузків (упаковка 10-15 грн.). Не зайвою буде й аптечка новонародженого, в якій містяться засоби гігієни та медикаменти, які можуть знадобитися для догляду за малюком. Приблизна вартість аптечки - 280 грн.
Для майбутньої мами знадобляться: халат (250-400 грн.), дві нічні сорочки (150-200 грн.), гумові капці (40-60 грн.). Із медикаментів потрібно мати спеціальний акушерський набір (пакет №20), який коштує 130-140 грн., внутрішньовенну систему та внутрішньовенний катетер, які коштуватимуть разом близько 20 грн., фізрозчин (від 10 грн. за флакон) та дві ампули окситоцину (близько 6 грн.).
Отже, для перебування в пологовому відділенні першочергово необхідно придбати речі та медикаменти на суму близько 2500 грн. До першочергових витрат для новонародженого слід додати придбання ліжечка (від 750 грн.), матрацу (від 500 грн.), комплекту постільної білизни (від 130 грн.), ванночки для малюка (від 190 грн.), візочка для прогулянок (від 2200 грн.). Тож, готуючись стати батьками, відкладіть на придбання речей для новонародженого близько 6500 - 7000 грн.
Якщо ви бажаєте заощадити кошти, поцікавтеся в знайомих, можливо, хтось із них позичить чи продасть вам дитячі речі, із яких їх дитина вже виросла. Навідайтесь до комісійного магазину, де ціни на дитячі речі у два-три рази нижчі за ціни на нові речі у звичайних магазинах.
:::::::::::::: ВЕСІЛЛЯ. Якщо кортить одружитися, то це можна зробити й за 85 копійок. Створення сім'ї - важливий і відповідальний крок, тож не дивуймося тому, що святкування традиційного весілля коштуватиме чималих грошей. Утім, якщо молодята здатні самостійно заробити достатню кількість грошей на весілля, а не заганяти батьків у кредити, аби ті за один день витратили річний бюджет родини, то чом би й ні?
Отже, організація весілля починається з визначення дати одруження й подачі заяви до місцевого відділу РАЦСу. Зазвичай заяву подають за місяць до дати весілля. За цю послугу необхідно сплатити державне мито в розмірі 85 копійок. Цієї суми цілком достатньо, аби утворилася нова родина - працівники РАГСу зареєструють ваш шлюб, видадуть свідоцтво, привітають і побажають прожити в любові, добрі та злагоді багато щасливих років. Якщо ж ви бажаєте замовити церемонію із маршем Мендельсона, урочистими промовами, від яких у ваших матерів на очі навертатимуться сльози, за це необхідно буде сплатити ще 420 грн.
Визначившись із датою весілля, складіть список гостей, яким необхідно якнайшвидше надіслати запрошення. Агенції, що займаються організацією весіль та інших свят, запропонують вам листівки-запрошення вартістю від 9 до 35 гривень.
Заздалегідь замовте залу для святкування та оберіть святкові страви, якими частуватимете гостей. Мінімальна вартість святкових страв на одного гостя в канівських закладах громадського харчування складає 230 грн.
Весільна сукня коштуватиме від 3000 грн., костюм для нареченого - від 2000 грн., сорочка - від 300 грн. Святкове взуття для обох молодят коштуватиме ще близько 3000 грн. Обручки нині коштують від 800 грн. кожна. Макіяж і зачіска нареченої обійдуться в 850-1000 грн.
Аби свято запам'яталося на все життя й спогади про нього передалися у спадок вашим майбутнім дітям і онукам, варто подбати про якісні фотознімки та замовити невеличкий відеофільм. Ці послуги обійдуться ще в 3000 - 5000 гривень.
За святкове оформлення зали, прикрашання й додатковий декор приготуйтесь заплатити 1200-1500 грн. Можна й дешевше, якщо це робити власноруч. Не обійтися на весіллі без ведучих, які будуть розважати гостей. У Каневі за їх послуги доведеться заплатити від 1000 грн. за вечір. Послуги музикантів обійдуться ще у 2100-3000 грн. Радимо обговорити із музикантами репертуар, а з ведучими зміст конкурсів, аби уникнути недоречностей, що можуть зіпсувати настрій вам і вашим гостям.
Оренда весільного авто за черкаськими розцінками коштуватиме мінімум 1300 грн.
Отже, за попередніми підрахунками, скромне традиційне весілля на 50 осіб коштуватиме молодятам близько 35000 грн. Погодьтеся, сума досить вагома. Тому все більше молодих пар, які створюють родини, відмовляються від гучного весілля й віддають перевагу невеликій вечірці для рідних і найближчих друзів, а подекуди й зовсім відмовляються від святкування одруження.
:::::::::::::: ПОХОРОН. Рано чи пізно кожній людині доводиться організовувати похорон померлого родича. Організація поховання також вимагає витрат. Якщо помирає людина працездатного віку, скоріше за все треба буде робити розтин ті-ла. Працівники прокуратури викликають для цього судмедексперта з Черкас. Його послуги безкоштовні, але іноді, аби прискорити процедуру, родичам покійного доводиться оплачувати проїзд спеціаліста із Черкас до Канева й у зворотному напрямку. Медичні довідки та свідоцтво про смерть видаються безкоштовно. Послуги лікарні та моргу офіційно безкоштовні, але за підготування тіла померлого до поховання (обмивання тіла, гоління обличчя, одягання тощо) в залежності від рівня лікарні з родичів можуть узяти суму від 300 до 600 грн.
Зазвичай літні люди готують одяг і речі для поховання для себе завчасно. Якщо цього зроблено не було, необхідно придбати речі та взуття для небіжчика. Скільки грошей на це знадобиться, залежить від уподобань рідних. Найдешевша труна обій-деться в 550-580 грн., найдорожча (з цінної деревини, лакована) може коштувати декілька десятків тисяч гривень. Тимчасовий хрест на могилу коштуватиме близько 120-200 грн. Слід також потурбуватися про місце на кладовищі й викопування ями. За саме місце сплачувати не доведеться, а от за викопування ями необхідно буде заплатити по домовленості від 500 до 1000 грн. або знайти копачів серед своїх знайомих, які виконають цю роботу безкоштовно. Катафалк у Каневі можна замовити по ціні 200-250 грн. Вінки обійдуться в 85-100 і більше гривень за штуку. Замовити поминальний обід коштуватиме від 55 до 70 грн. на одну особу. Послуги священика зазвичай оплачуються за домовленістю та за бажанням родичів. Інші ритуальні речі, як то носові хустинки, рушники, хустки, свічки та інші атрибути коштуватимуть близько 300 грн.
Зазвичай через рік після поховання на могилі встановлюють гробницю та пам'ятник. Найдешевший пам'ятник коштує близько 1000 грн.
Отже, якщо ви ще не назбирали на власний похорон хоча б 7000 гривень, навіть не думайте помирати. А зі-бравши цю суму, краще подаруйте її своїм ді-тям, аби вони "придбали" вам на радість і довголіття ще одного онука.
Дніпрова зірка 12 листопада 2015р. |