C большим варяжским войском осадил Киев, где заперся Ярополк. Воевода Ярополка Блуд, подкупленный Владимиром, заставил сюзерена бежать в маленький городок Родень, запугав мятежом киевлян. В Родне Владимир заманил Ярополка на переговоры, где два варяга «подняли его мечами под пазухи». Беременную жену Ярополка, бывшую греческую монахиню, Владимир сделал наложницей.
А що, є історія російська?
Ординська без "русьської" - української.
Назвіть народ з такою історією - "русскіє"... Це ті, що прислужували русам-росам-родам (русичам-росичам, урусам, аорсам, загалом давнім українцям), в холопах ходили...
А Русь називали ще "У"-країною (літописне "ОУ"-країна) в системі Велесових (Бога-Слова слов"ян) координат. І справді "крайня", але не імперії, та ще й московської, а як перша хліборобська держава світу на краю, на юру хліборобського ареалу, що примикав до Хрещатого Яру (Київ, Вишгород). Яр у Велесовій космогонічній системі відділяв "світлий" Степ від "темного" Лісу...
Рось у Велесовій системі слугувала за Рицарську ОСь - сонячну вісь схід-захід, вісь добова. Вісь "рокова" (річна, північ - південь) проходила по Дніпру. Уявляєте, яке сакральне значення для русичів-росичів мав Канів (Родень, Родня, Арта, Арс, Сар, Уртаб), котрий стояв на перетині цих осей...
До речі, біблійна назва Канева - Єнох (Ханох, Канок): "Єсмь Неба ОКо". Місто першого на землі хлібороба, назване іменем його сина.
Прокляття християнського бога до сих пір дамоклевим мечем висить над містом. Прокляття КАНе в Лету з поверненням до віри предків Слов"ян - Бога Слова як Бога Світла і Дателя буття Дажбога (Бога внуків "Велесовь" і Дажь/дьбожих" - "Слово о полку...")
Отож: "Спочатку було Слово". І наш Дніпро-"Словутець" - Слово Отця, що тече, - рече. Бог Слово - Речник Духа Святого.
це звичайно жовта кацапська преса.. але зацікавило мене що навіть там, в далекій кацапії знають наш Родень.
а ще , правда ж цікавий факт - Всеволода заставив бігти в Родень не що інше, а іменно БЛУД! :)
bee, загалом приємно, що прагнення знати історію рідного краю охоплює користувачів сайту, але, на мою думку, варто використовувати перевірені джерела наприклад тут, або тут.
slavikf, а ще -
Є три моменти, які посилено ховають всі російські лінгвісти (хоча, як в народі кажуть, шила в мішку не втаїш).
1) До XVIII століття мова Московії ніким у світі не вважалася руською мовою, а називалася конкретно мовою московитів, московською.
2) Руською мовою донині називалась саме і лише українська мова.
3) Мова Московії – москальська мова – до XVIII століття не визнавалася європейськими лінгвістами (зокрема слов'янських країн) навіть слов'янською мовою, а відносилась до фінських говорів.
Завжди думала що прізвище Капустян -армянське. та мабуть таки ні.
Наиболее распространенные фамилии по г. Каневу на конец ХІХ — начало ХХ ст.
Калиниченко
Калиновский
Капустян
Карпенко
Клиопа
Коваленко
Козиный
Кондя
Кравченко
Кривицкий
Кривошея
Крючек
Кусенко
Кутах
Куценко
Кущ
На превеликий жаль дописувачі в переважній більщости використовують лише досить-таки заангажовані дані офіційної історіографії й християеської релігії. Але не менш цікава канівська історія з "нащада світу" - з початком "вєчі Трояні". "Слово о полку Ігоревім" писалося "на седьмом вєці Трояню", що відповідає сьомому тисячоліттю (в літо 6 тис. з чимось там у літописах) Велесової епохи. Канівська історія зафіксована в давніх епосах - давньоіндійській, зокрема, "Магабгараті", шумерській клинописній"Поемі про Гільгамеша", сКАНдинавських, наприклад, сагах... Треба лишень зуміти прочитати, аналізуючи події і факти. Стануть в нагоді Велес книга, те ж "Слово о полку..." Й багато-багато иньших речей. Таких, як Мартинівський скарб з його гривастими кониками й жерцями у вищиванках з трипільським орнаментом.
.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]