Наприкінці жовтня у Каневі відбулися вибори, загальна явка на яких склала трохи більше 40%. Звісно, ми б хотіли побачити більші цифри. Але у будь-якому випадку я хочу подякувати тим з вас, хто був небайдужий до життя нашого міста.
Більшість знає, що результат голосування за мера виявився не таким, який я вважав найкращим для міста. Але ми живемо в демократичному суспільстві, тому я бажаю новому старому мерові Канева успіхів. Крім того, як і обіцяв, я продовжу ділитися власним поглядом на ситуацію у місті. І свою першу колонку я хочу почати з порад адміністрації. На Канів чекає велика робота, і розпочинати її потрібно вже зараз. Відразу скажу, що не вірю у проекти на багато мільйонів доларів для таких невеликих міст, як Канів. Крім того, місто досить погано себе показало у розбудові власних інфраструктурних проектів – міський парк та фонтан є яскравими прикладами цього. Я вірю у прості кроки, зробити які під силу навіть теперішньому міському голові. Ось декілька з них.
Привести до ладу міський парк та організувати регулярне прибирання головних пляжів міста. Простий крок, який матиме значний ефект для іміджу міста та не потребує багато грошей. Це має бути щоденний процес, як відбувається у багатьох містах, особливо тих, що називають себе туристичними центрами. Що до Канева, тут публічні місця перебувають у досить поганому стані, а деякі з них не можна навіть назвати парками. Прибирання сміття та стрижка газонів є одними з найелементарніших обов’язків міста, розходи на які мешканці оплачують через податки. Наші пляжі та парки мають бути візитівкою міста. Натомість їх занедбаність залишає вкрай негативні враження у гостей. Якщо влада не здатна з цим упоратися, допомогу із прибиранням надасть декілька національних та міжнародних організацій: до них можна звернутися за порадою або навіть фінансовою підтримкою. Наприклад, однією з таких організацій є Clean Up The World (http://www.cleanuptheworld.org), що допомагає організовувати прибирання у різних містах світу, спонсорує логістику та підручні матеріали. Ще один крок – започаткування Департаменту міських парків. Він може складатися із волонтерів, що допоможуть залучати фінансування та співпрацювати із локальним бізнесом.
Зробити ставку на туризм. Не треба далеко ходити за прикладами. Варто лише подивитися на Львів та зусилля, яких доклало це місто за останні п’ять років при мінімальному бюджеті, аби стати однією з найпривабливіших туристичних локацій. Першим кроком у цьому напрямі може стати створення міської Асоціації з туризму або Торгівельної палати, яка б знову ж таки складалась із волонтерів. Нам потрібно більше громадських заходів, і хтось має запрошувати їх сюди. Щорічний початок байкерського ралі – це завжди гарний шанс показати гостинність міста. По факту ж маємо погано організований захід із дуже незначною допомогою від міста. Розбудова кемпінгу для гостей, зони для харчування та вбиральнь вже буде гарним початком. Історична фактор Шевченка у Каневі також має стати у пригоді. Чому б не запросити Світовий Конґрес Українців провести один зі своїх щорічних заходів у Каневі. Зокрема, минулого року біля 2 тисяч представників української діаспори приїхали до Львову на один із заходів цієї організації. У Києві також не вистачає реклами Канева як напрямку для відпочинку на вихідних. А місцевим підприємцям варто додати свої готелі та нерухомість до бази найбільших міжнародних туристичних вебсайтів з пошуку житла, таких як AirBNB та Booking. Це зовсім не складно і допоможе залучити як гостей з України, так і з-за кордону. Минулого літа я на собі відчув переваги таких сайтів, коли розмістив оголошення про оренду власної дачі на сайті AirBNB – завдяки цьому до мене приїхали туристи з Данії та США.
Старанно працювати над отриманням міжнародних грантів. Наразі організації як USAID та Світовий банк мають безліч програм для допомоги маленьким містам та приватним особам у напрямку енергоефективності. На превеликий жаль, досі Канів навіть не пробував взяти участь у жодній з цих програм. В цей самий час інші міста у Черкаській області вже залучили кредити та гранти для розбудови інфраструктури. Я кажу про іригаційні проекти для малих фермерів, а також потужності для зберігання агропродукції. Канів має стукати і стукати у двері цих організацій, аби залучити фінансування.
Прозорість тендерних процедур. Боротися із корупцією завжди складно, проте колись ви таки повинні починати. Історія нашого міста знає чимало випадків, коли місцеві проекти, зокрема будівництво доріг, відбувалося при роздутих цінах та без тендерів. Багатьом відомі трюки, як уникнути публічного процесу закупівлі. Нова адміністрація має довести, що вона інша, та запросити всіх охочих взяти участь у прозорому конкурсі.
Активно співпрацювати із великим бізнесом. Це має бути дещо більше, ніж просто декілька нових лавок або дитячих майданчиків. Адже в Каневі заробляють гроші найбільші компаній України, і вони повинні брати більш активну участь у житті громади. Особливо це стосується тих, хто негативно впливає та поглиблює проблеми міста. Робота мера – стежити, аби всі компанії дотримувались букви закону та несли відповідальність за свої дії. Наприклад, одна з найбільших мереж супермаркетів України АТБ хоче цілодобово продавати алкоголь і сигарети підліткам з нашого міста та перетворити центральну площу на джунглі п’яних тинейджерів. Або візьмемо найбільшого роботодавця міста – компанію Наша Ряба. Їхні вантажівки – постійний жах для наших доріг, а обсяги використання води завдає шкоди водним резервам регіону. У цій справі Канів може взяти приклад із Вінниці. Так, місто запросило до себе міжнародні організації, аби вони оцінили ефект, який має діяльність Нашої Ряби для екології та інфраструктури, після чого закликали компанію до відшкодування збитків. Звіт міжнародної організації англійською мовою можна знайти тут http://bankwatch.org/news-media/for-journalists/press-releases/rural-communities-ukraine-bearing-brunt-unchecked-agribusi
Отже, на нову адміністрацію чекає чимало роботи, адже новий туристичний сезон прийде раніше, ніж зараз здається. Тому я хочу побажати новому меру удачі, та хоча б цього разу не гаяти дорогоцінний час.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]