Із 8 вересня 2015 року набули чинності зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Основних змін кілька. На кожній зупинимося окремо, адже стосуються вони різних аспектів звернення громадян із приводу призначення пенсії та оформлення документів, які вони надають.
1. Під час перевірки підприємств
Насамперед потрібно звернути увагу на те, що у зв'язку з обмеженням, визначеним у законодавстві щодо перевірок на підприємствах, затверджену цим Порядком форму довідки доповнено таким реченням: «Не заперечуємо проти проведення перевірки первинних документів за період, зазначений у цій довідці». Тобто, отримавши довідку про заробітну плату для обчислення пенсії, органи Пенсійного фонду мають право перевірити відповідність сум заробітку, зазначених у довідці та в первинних документах, на підставі яких її видано, а також сплату із цих сум відповідних внесків.
Нагадаємо, що до 1 січня 2016 року для підтвердження заробітної плати, з якої обчислюють пенсію, особа має право надавати довідку про заробітну плату (дохід) до 1 липня 2000 року. Після цієї дати таку довідку надаватимуть лише особи, які після 1 липня 2000 року не мають 60 місяців страхового стажу.
2. Особи, які виїжджають з України
У статті 51 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено норму: «Якщо пенсіонер виїжджає на постійне місце проживання за кордон, пенсія, призначена в Україні, за заявою пенсіонера, може бути виплачена йому за шість місяців наперед перед від'їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання».
Унесеними до Порядку змінами врегульовано порядок звернення щодо виплати пенсії на шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах отримували пенсію за українським законодавством. Для отримання шестимісячного розміру пенсії їм потрібно додати до заяви паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, і талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні.
3. Той, що працює, і той, що не працює
Унесено зміни в Порядок і в частині документа, який визначає підстави для зміни статусу «працюючий» чи «непрацюючий» для внутрішньо переміщених осіб. Установлено, що в разі відсутності в зареєстрованої (узятої на облік) внутрішньо переміщеної особи документів, які підтверджують факт звільнення(припинення зайнятості), факт звільнення з роботи встановлюють на підставі особистої заяви із зазначенням дати, з якої особа не працює, та пояснення обставин, у зв'язку з якими неможливо внести запис у трудову книжку або надати оригінал трудової книжки.
4. Пенсії кримчанам
Уточнено порядок звернення з приводу призначення пенсії громадянам України, яких зареєстровано на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та які не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації. Передбачено, що такі особи додають до заяви про призначення пенсії за українським законодавством документ уповноваженого органу Російської Федерації про те, що їм не призначали пенсію за місцем реєстрації на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, та особисту декларацію про те, що вони не мають громадянства держави-окупанта.
5. Достроковий вихід на пенсію
Ураховуючи те, що вже не призначають дострокові пенсії особам передпенсійного віку, яких було звільнено внаслідок скорочення штату, реорганізації чи ліквідації підприємства, із Порядку виключено підпункт 6 пункту 2.1. (У ньому було передбачено надання для призначення пенсії таким особам клопотання (направлення) про достроковий вихід на пенсію).
Якщо можна, то в мене таке питання: В мене немає запису в трудовій книжці про роботу з січня 1998 року по грудень 2001, але я працював в цей час і відраховував гроші в пенсійний фонд, про що є дані в самому пенсійному фонді. Питання чи при підрахунку пенсії мені врахують цей стаж, якщо ні то що потрібно зробити для врахування стажу?
Для nnn1
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 “ Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній” основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, а також архівними установами
Дякую. Не хочу якимось чином "обижать" Вас тим більше, що ви все таки надали яку не яку відповідь, але ця відповідь типова для бюрократів. Є факт набуття стажу, є факт відомостей в ПФУ про цей стаж, але ніхто його не збирається враховувати. В цей період я якраз працював в Каневі і тоді звертаючись в канівський пенсійний фонд ми задавали питання а навіщо нам сплачувати внески в пенсійний фонд? Відповідь була така: щоб пенсійний фонд при нарахуванні пенсії мав можливість врахувати і заробітки і стаж. Підкреслювали при цьому, що записи в трудовій книжці будуть другорядні. На жаль я такуж відповідь отримав і в Києві. В мене і виникає питання, а навіщо він взагалі потрібен цей ПФ? Можливо не потрібно було роздувати штати, а просто проводити нарахування пенсій автоматично, як це робилось в СРСР?
Одним з перших і визначальних кроків на шляху реформування пенсійної системи України стало створення у грудні 1990 року Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР (постанова Ради Міністрів Української РСР і Ради Федерації незалежних профспілок України від 21 грудня 1990 року № 380), яке з січня 1992 року перетворено на Пенсійний фонд України.
Добре, згоден з Вами, не вдавався в деталі тому і помилився. Але самої системи персиніфікованого учьота тоді не існувало. Так з якою метою її створювали?
Мета організації персоніфікованого обліку- створення інформаційних умов для визначення розміру виплат за пенсійним страхуванням залежно від розміру зарплати (доходу) та періоду страхового стажу, протягом якого сплачувалися страхові внески до Пенсійного фонду України.
Використання даних персональної облікової картки спрощує процедуру оформлення пенсії і захищає застраховану особу від необхідності збору величезної кількості документів про заробіток (дохід). Крім цього, єдина централізована база даних облікових карток дозволяє накопичувати та зберігати інформацію, що надходить зі всіх місць роботи застрахованої особи, із всіх регіонів, де б не працювала людина протягом своєї трудової діяльності. Це дає можливість одержати інформацію про дохід і страховий стаж застрахованої особи в будь-якому управлінні Пенсійного фонду. Електронна облікова картка зменшує ймовірність помилок у результаті неправильних дій, і в першу чергу спрямована на захист громадянина. Відповідно до норм Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», при призначенні пенсії враховується одночасно заробіток за два періода: за будь-які 60 календарних місяців (п’ять років) підряд до 1 липня 2000 року (підтверджений довідками про зарплату) та за весь період після 1 липня 2000 року тільки по даним персоніфікованого обліку внесків Пенсійного фонду. Інформація в системі персоніфікованого обліку має зберігатись протягом всього життя людини, поки вона працює, поки вона на пенсії і 75 років після її смерті.
Це дає можливість одержати інформацію про дохід і страховий стаж застрахованої особи в будь-якому управлінні Пенсійного фонду. Електронна облікова картка зменшує ймовірність помилок у результаті неправильних дій, і в першу чергу спрямована на захист громадянина==== Все правильно, але тим не менше вспуреч написаному пенсійний фонд маючи всі ці данні НЕ ВРАХОВУЄ СТАЖ з 1998року по 2001 рік. якісь двойні стандарти.
Періоди трудової діяльності до 01.01.2004 року зараховуються до стажу роботи в порядку та на умовах, передбачених законодавством, яке діяло раніше, тобто відповідно до статтей 56-63 Закону України “ Про пенсійне забезпечення”. У цьому випадку стаж обчислюється за даними трудової книжки та інших підтверджуючих документів.
З 01.01.2004 року в зв’язку з введенням в дію Закону України “ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” стаття 24 для призначення пенсії зараховується страховий стаж за період, упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. При цьому страховий стаж обчислюють територіальні органи ПФУ за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб.
4 листопада 2015, 14:32Дякую ще раз, але це ще раз пыдтверджує двояке трактування пенсійного закону, з однієї сторони Стаж підтверджується згідно даним пенсійного фонду, а з другої згідно записів в трудовій книжці, що надає можливість пенсійному фонду не нараховувати пенсію згідно фактично відпрацьованого часу і згідно своєчасно сплачених внесків в пенсійний фонд. Не держава для людей, а людина для держави, скільки б людина не працювала а пенсія її буде залежати від примх чиновників з пенсійного фонду.
Сьогоді на підприємстві з цього питання зайшов до відділу кадрів де є пенсійний відділ. Це повний нуль. Дякуючи вам я тепер знаю куди звертатись з цього приводу. До речі в названий період я працював в "єкобудсервіс" і "промбудєкологія" чи є якісь дані по цій фірмі в канівському пенсійному фонді? Якщо є то чи не могли б ви посприяти мені для надання довідки від цієї фірми?
Шановний nnn1. З приводу детальної інформації по Вашому питанню, зверніться до управління ПФУ в м.Каневі та Канівському районі по вул. 206 Девізії 10а садок "Садко" кімната №4.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]