Спільний альбом ГАЙДАМАКІВ та легендарного польського гурту «Voo Voo» офіційно оголошено «золотим». Вручення символічної «золотої платівки» відбулося нещодавно у Польщі на третьому фестивалі «Life Festival Oswiecim» за майбутнє без воєн та насильства.
Нагадаємо, що диск-книжка трьома мовами «Voo Voo ї Haydamaky», який побачив світ 4 червня 2009 року, був проданий за два тижні, ставши «золотим». Пісня з нього «Wyszla Mloda» стала кращою піснею літа польського національного радіо. Безліч концертів у Польщі і тригодинний виступ на масштабному open-air джазу в Україні «Джаз-Коктебель» презентували альбом у живому виконанні. Взимку 2010-го альбом «Voo Voo ї Haydamaky» отримав номінацію на польське «Grammy» – премію «Fryderyk Awards», а навесні – визнання премією «Wirtualne Gesle» кращим альбомом world-musіc, виданим у Польщі у 2009 році.
Восени вийде DVD із записом одного з таких концертів – диск видасть потужний польский медіа-концерн «Agora», видавець альбому «Voo Voo ї Haydamaky».
ДО РЕЧІ (інф. від 16.7.2010) -
Вчора ГАЙДАМАКИ прилетіли в Нью-Йорк, де вперше у житті на легендарному Манхеттені зіграють повноцінний концерт на запрошення американського фестивалю української культури «Soyuzivka Cultural Festival». Два концерти в США і п’ять у Канаді складуть другий в історії гурту тур Північною Америкою.
Запрошення до Сполучених Штатів ГАЙДАМАКИ отримали минулого року під час перших виступів у канадських містах Едмонтон, Вінніпег, Саскатон та на 400-тисячному фестивалі в Торонто. Ця подорож запам’яталась, концерти отримали успіх і спланували подальші гастролі. Тож за кілька днів ГАЙДАМАКІВ почує місто Великого Яблука та Кергонксон, що у північній частині штату Нью-Йорк. Тут, у живописних горах Шаванганк, вже майже 60 років діє унікальний український рекреаційний і культурний центр «Soyuzivka», або «The Q», де 17 липня, у другий день «Soyuzivka Cultural Festival» відбудеться концерт ГАЙДАМАКІВ.
В «Союзівці» круглий рік працює мовна школа, проводяться воркшопи, семінари, виставки, концерти, спортивні змагання, цікаві молоді українського походження, що пишається своїм корінням, американцям та канадійцям, що прагнуть розширити знання про Україну та її культурний спадок. Архітектура центру і назви будинків відповідають різним куточкам України. Саме у «Союзівці» на початку 1990-х на кошти діаспори було встановлено пам'ятник гетьману України Івану Мазепі, що стало своєрідною ідеологічною та моральною підтримкою подій, які у цей час відбувалися в Україні.
Тур продовжиться концертами в Канаді: ГАЙДАМАКИ двічі зіграють на 31-му великому фольк-опен-ейрі «Calgary Folk Music Festival», у містах Вінніпег та Едмонтон та у якості «спеціального гостя з України» на «Canada’s National Ukrainian Festival» у Дофіні, що в цей день святкуватиме 45 років.
Виступ ГАЙДАМАКІВ на "Dobrý Festival" у Прешові, Словаччина, досі відлунює матеріалами у пресі. Інтерв’ю Олександра Ярмоли музичному журналісту Edo Kopcek для словацьких порталів Gregi.net, Mojamuzika.sk та сайту телеканалу "Musicbox" читайте тут. Також на Mojamuzika.sk – стаття про ГАЙДАМАКІВ «Український фольклор з ідеєю свободи та справедливості».
14.8.2010
ГАЙДАМАКИ повернулися із Нью Йорку та Канади
Тур ГАЙДАМАКІВ Північною Америкою через Нью Йорк, Едмонтон, Вінніпег, Калгарі і Дофін став пригодою, повною захвату та визнання. «На яблуні росте чимало яблук, – говорять джазмени, – але якщо тобі вдалося грати в Нью Йорку – вважай, що найбільше з них у тебе в кишені».
Володимир Шерстюк, ГАЙДАМАКИ: «Нью-Йорк здався знайомим – я стільки про нього читав, бачив у фільмах. Але це дежавю не зменшило вражень. Це все правда – дух, масштаби, кількість людей. Вражаєшся саме масштабами, яких не має жодна євро-столиця :прекрасний Central Park, Times Square, Rockefeller Center. В архітектурі неймовірна еклектика, нагромадження всього, Все дуже щільно, метушливо – важко уявити, де там народжують дітей та живуть з ними.
Нью-Йорк дихає грошима, стрімкими кар’єрами вгору і болючими падіннями вниз. У ньому є щось таке, чого немає ніде. Тут є все найкраще і все найгірше, абсолютно все. Велике місто протиріч. Я розумію людей, які закохані в це місто, і тих, які його ненавидять.»
У кожного свій Нью Йорк: Вавілон, місто можливостей, бурхливий мегаполіс, центр фінансів, мистецтв, архітектури, медіа, центр світу. «Нью Йорк не Америка – він сам по собі» – і це теж правда. Саме тут ГАЙДАМАКИ грали на фестивалі української культури «Soyuzivka Cultural Festival», який щороку збирає тисячі американців та канадійців українського походження, людей з Австралії, Німеччини, Аргентини, Іспанії, Італії: це тризуби на потужних машинах, на одязі, на тілі у вигляді татуювань – справжній культ України.
Іван Леньо, ГАЙДАМАКИ: «Я відкрив для себе дуже багато речей, яких я раніше не бачив, не чув, не відчував. В Америці немає напівмір, у них все великими мазками. Це країна закону і порядку, кожен знає чого хоче: зробити якісно роботу і отримати за це гроші. Там все підпорядковано бізнесу, зачепитися за роботу – це витягнути у житті золотий квиток. І коли ти став на ці терези – у тебе все розписано, ти не маєш права не працювати, інакше не виживеш. Жодна країна за Америкою не вгониться, бо там згусток божевільно самовідданих людей, які започатковують будь-яку моду. Там шлях від ідеї до втілення – день, бо там час – це гроші.
Я би в Америці не жив. Я не люблю так сильно гроші та речі – це далеко не все, з чого складається щасливе життя. Але люди тут привітні та позитивні. Вони всі мають одну хворобу і один одному допомагають. Там не вовчі закони – там людяність величезна. І повага один одного – найвищий закон Америки.»
Олександр Ярмола, ГАЙДАМАКИ: «Нас сприймали круто. Для американців така музика – культурний шок. Люди не могли підібрати слів, казали: «Де ви їх взяли? Що це таке взагалі? Давайте ще!». В Америці вся сучасна музика побудована на трьох китах: джаз, блюз, рок-н-ролл. Все, від Madonna до «Metallica» має одні й ті самі акорди. Цілі великі оркестри з Бродвею грають цими акордами. Всі радіо від Аляски до Мексики транслюють цю музику. А в реалізації ідеї американцям немає рівних у світі, тому усі форми поєднань цих кількох акордів доведені тут до досконалості. Натомість, майже все, що потрапляє до Америки з інших світів не має цього характерного блиску.
Але вже якщо приїжджає хтось, хто працює на високому рівні та ще відрізняється від усього традиційно-американського, то його там порвуть на частини. Так було колись з британцями «The Beatles» та «The Rolling Stones», так було з німецьким «Rammstein». Ми, ГАЙДАМАКИ, звичайно всі «з Василькова», але у себе на подвір’ї з частин від різних моторів склепали свій «Harley-Davidson»
В Канаді ГАЙДАМАКИ двічі зіграли на великому open-air «Calgary Folk Music Festival», у містах Вінніпег та Едмонтон та у якості «спеціального гостя з України» на «Canada’s National Ukrainian Festival» у Дофіні. Перші концерти ГАЙДАМАКІВ відбулися в Канаді рік тому – звідси почалося відкриття музикантами Американського континенту. Тур і цього року і минулого вийшов незабутнім.
HAYDAMAKY in USA & Canada tour (summer 2010)
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]