kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева














Головна > Блоґи > kater19 

М. Томенко проти реставрації Канівського музею Шевченка

Микола Томенко: Реставрацією Меморіального музею Тараса Шевченка мають займатися фахівці, а не чиновники Адміністрації Президента

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко звернувся з листом до Президента України Віктора Януковича щодо необхідності проведення обговорення ситуації навколо завершення реконструкції Меморіального музею Тараса Шевченка в Каневі.

Микола Томенко зазначив, що до Верховної Ради України у справі відновлення пам‘ятки архітектури - Меморіального музею Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі у первісному вигляді, запропонованому проектом видатного українського архітектора Василя Кричевського, звернулася група провідних українських архітекторів: пан Граужис О.А., пані Цяук Л.І., пані Шепитько Н.П. та інші, серед яких народні та заслужені архітектори України, вітчизняні члени авторитетної міжнародної пам´яткозахисної організації ІКОМОС, лауреати Державних премій у галузі архітектури різних років.

Як відомо, за основу реставраційних робіт був взятий проект одного з фундаторів Української Академії мистецтв, автора Малого і Великого Державного Герба України В.Кричевського, який на базі історичних матеріалів передбачав відтворення колориту українських народних традицій у стилі та інтер‘єрі музею. Проект був схвалений Науково-методичною радою з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури і мистецтв України в грудні 2003 року та підтриманий Національною Академією мистецтв, Національною Академією архітектури, Національною Академією будівництва.

Проте, зауважив Віце-спікер, 28 травня поточного року президією Науково-методичної ради Міністерства культури і туризму України без відповідного публічного обговорення та проведення відкритого конкурсу було прийнято рішення про радикальну зміну планів реконструкції - затвердження модерністської концепції, тематичної структури та ескізного проекту експозиції музею Тараса Шевченка в місті Каневі,  розроблених ТАМ «Л.Скорик».

М.Томенко наголосив, що прийняті ТАМ «Л.Скорик» рішення суттєво суперечать автентичному задуму В.Кричевського, втіленому у реставраційному проекті, готовність якого на сьогоднішній день вже складає біля 70%. "І головне, швидка реалізація нової концепції реставрації Меморіального музею, на думку митців, свідчить про активне втручання у даний проект представників Вашої Адміністрації. Враховуючи наведене, вважаю за необхідне організувати публічне обговорення ситуації, що склалася навколо завершення реставраційних робіт Меморіального музею Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі, за участі відомих українських архітекторів та фахівців", - йдеться в листі М.Томенка до Глави Держави.

 

по матеріалам ligazakon.ua

kater19

26 липня 2010, 12:27

Теги статті:
музей Т.Г. Шевченка Канів БЮТ Томенко Янукович  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

“Я не знаю жалю”

Звання «Почесний громадянин міста Канева» присвоїли Олександру Скорині

У Каневі виникли проблеми з вуличним освітленням після мобілізації єдиного електромонтера

«Може, навіть більше». Трамп заявив, що Україна здатна перемогти та повернути всі свої території

"Як умру, то поховайте…". Як українці виконали "Заповіт" Шевченка

Канівчанку судитимуть за диверсію на гідроелектростанції за вказівкою РФ

Каневе мій, з Днем незалежності

ПІШОВ З ЖИТТЯ ЗНАНИЙ КАНІВЕЦЬ ЯКІВ ПРОГНІМАК

άГШ

На Чернігівщині пройшов літній табір для активістів, які хочуть змінювати свої громади

Популярні за тиждень:

Звання «Почесний громадянин міста Канева» присвоїли Олександру Скорині [1]

“Я не знаю жалю” [0]

Про що зараз спілкуються:

litytremble
вмію концентруватися на деталях — так само, як я концентруюся, проходячи складні рівні в Geometry Dash
Робота [2]

litytremble
I can concentrate on details — just like I concentrate on completing difficult levels in Geometry Dash.
Робота [2]

slavikf

Звання «Почесний громадянин міста Канева» присвоїли Олександру Скорині [1]

WayBe
Aleksandr24546841, не будеш боротись - здохнеш зразу. або сильно жалкуватимеш, що не здох. і здохнеш пізніше.
«Може, навіть більше». Трамп заявив, що Україна здатна перемогти та повернути всі свої території [2]

Aleksandr24546841
Правильно сказав. Поки ми всі не здохнемо, треба боротися. До останнього....!
«Може, навіть більше». Трамп заявив, що Україна здатна перемогти та повернути всі свої території [2]

slavikf
Яке кончене
Канівчанку судитимуть за диверсію на гідроелектростанції за вказівкою РФ [1]

SKI
Вiдходить наше поколiння свiдкiв "перестройки и ускорения"... Вiчного спокою Якову Iвановичу. Спiвчуття родинi.
ПІШОВ З ЖИТТЯ ЗНАНИЙ КАНІВЕЦЬ ЯКІВ ПРОГНІМАК [1]

WayBe
хто затримував і наніс тілесної шкоди дядьку - обласному тцк абсолютно не зрозуміло, тому по їх думці - депутат "тупить". цікаві
У Каневі працівники ТЦК побили та силоміць мобілізували пенсіонера [2]

WayBe
У Черкаському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки прокоментували два випадки, що відбулися з військовослужбовцями та цивільними в Каневі та Золотоноші. Свою по.. [весь]
У Каневі працівники ТЦК побили та силоміць мобілізували пенсіонера [2]

WayBe
Richard Machowicz, давно не бачились :)
СБУ та ОГП затримали «крота» фсб у лавах НАБУ: його курував заступник керівника охорони Януковича [4]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Жовтень
НдПнВтСрЧтПтСб
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"