kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева














Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Головна > Новини > Регіональні новини 

ЦІНА ХЛІБА НЕ ЗБІЛЬШИТЬСЯ - НЕЗВАЖАЮЧИ НА ЗМЕНШЕННЯ ВРОЖАЮ

Про це під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі заявив генеральний директор Черкаського обласного дочірнього підприємства ДАК «Хліб України», депутат Черкаської обласної ради Павло Почапський.

- Жнива ідуть повільно і з затяжкою – через те, що в усіх регіонах України надмірні опади призупинили темпи жнивної кампанії, - констатував генеральний директор Черкаського обласного дочірнього підприємства ДАК «Хліб України» Почапський. - На 20 липня зібрано 4,6 мільйона тонн зернових, намолочено 11,4 мільйона тонн збіжжя.

Цьогоріч в Україні очікується 42 мільйони тонн врожаю зернових (вал з доробкою), хоча раніше Міністерство аграрної політики прогнозувало 46-48, а потім – і 44-45 мільйонів тонн. Середня урожайність по Україні – 24, 6 центнерів з гектара, а на Черкащині – 30 центнерів з гектара: як і в минулі роки, наша область займає передові місця за врожайністю всіх культур. Наразі у нас зібрано 30% всіх площ посівів. Найбільш продуктивно жнивують райони Лівобережжя, рекорди врожайності ставлять Корсунь-Шевченківський (45 центнерів з гектара озимої пшениці), Золотоніський, Чорнобаївський та Драбівський райони (до 66 центнерів з гектара). Тож побоювання щодо зростання ціни на хліб, хлібобулочні вироби, макаронні вироби, крупи я вважаю безпідставними.

Продовольчої пшениці цього врожаю має вистачити, щоб забезпечити українців хлібом за звичною ціною. У нас залишилось ще 6 мільйонів тонн зерна минулорічного врожаю. Крім того, Аграрний фонд цьогоріч планує закупити 4-5 мільйонів тонн зернових, і мінімум 3 мільйони тонн – озимої пшениці.

У деяких регіонах України (Крим, Херсонська, Одеська, Миколаївська області) можливе зниження якості продовольчої пшениці – через надмірні опади сталося проростання на корені в колосі. Але компенсувати такі втрати держава цілком спроможна.

Генеральний директор Черкаського обласного дочірнього підприємства ДАК «Хліб України» Павло Почапський розповів, що відтепер продукція, яку вони приймають на зберігання, обов’язково перевірятиметься на вміст ГМО. Перевірити пшеницю, бобові культури, рапс, кукурудзу, сою, можна у спеціалізованих лабораторіях Вінниці, Полтави, Києва або у лабораторії Черкаської обласної санепідстанції. Проте проводити перевірки самостійно ДП ДАК «Хліб України» виробників не змушує: зерно приймають у всіх, самостійно проводять у лабораторіях дослідження на ГМО (подвійне, кількісно-якісне, що коштує у межах 520 гривень), а вже при реалізації зерна затрати розподілятимуться на тих, хто відправлятиме зерно з того чи іншого підприємства.

Генеральний директор Черкаського обласного дочірнього підприємства ДАК «Хліб України» Павло Почапський розповів також про ситуацію із цукровим буряком. За його словами, розвиток посівів наразі нормальний. Але головна проблема із цукровим буряком полягає не у його врожайності, а у ціновій політиці держави, яка має платити адекватну ціну цукровим заводам – бо собівартість 1 тонни цукрової сировини – 400-450 гривень – сьогодні ніяк не забезпечує рентабельності варіння цукру. Загалом же, ціна на цукор для споживачів сьогодні не повинна перевищувати 5-6 гривень за 1 кілограм, - переконаний Павло Почапський.

Державна акціонерна компанія (ДАК) "Хліб України" створена 1996 року з метою виконання функцій провідного гравця на ринку зерна України. До її складу входять 125 дочірніх підприємств, у тому числі 83 - виробничого
призначення, серед яких, крім елеваторів і складських ємностей для зберігання зерна, 34 млини, шість круп'яних і 13 комбікормових заводів. На Черкащині ДАК "Хліб України" представляє 5 підприємств, загальні об’єми – півмільйона (наразі на залишках перебуває 19 тисяч тонн зерна Аграрного фонду).

Джерело: "Черкаський прес-клуб"

WayBe

26 липня 2010, 09:52

Теги статті:
хліб  жнива  ціни  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 1

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Шевченко: модерний митець та богемний модник, про якого не розповідали у школі

3 березня 2026 року · Канів ДОРОГИ КАНЕВА: СКІЛЬКИ ГРОШЕЙ ВИЛЕТІЛО У ЯМУ — І ЩО З ЦИМ РОБИТИ

Що таке штучний інтелект? Пояснюємо так, щоб зрозуміла навіть бабуся 1 березня 2026 року

#8лет ЧАСТЬ ВТОРАЯ. ПОЧЕМУ РОССИЯ НАПАДЁТ СНОВА?

На варті Канівського неба – боєць ППО Андрій Литвин

«Хмарно біля АТБ»: як канівський «синоптик» догрався до п’яти років

Канівчанка на замовлення рф підпалила трансформатор

Novynar777, повідомлення для Вас

#8лет. ЧАСТЬ ПЕРВАЯ. ДЛЯ КОГО ЭТО ВИДЕО?

«Сільпо» долучився до Армії+: військові отримають 10% знижки в супермаркетах по всій Україні

Популярні за тиждень:

Шевченко: модерний митець та богемний модник, про якого не розповідали у школі [0]

Про що зараз спілкуються:

WayBe
Нажаль - синдром відложенного життя. Все - потім, головне - лише війна. Як її закінчимо, і як буде демобілізація - от тоді почнеться щось інше. А до тих пір я зайнятий. П'ятий рік, блін
Правила сайта [503]

WayBe
Джанго, дякую друже! Нажаль, війна зупинила для мене все. Робота стоїть, сайт - теж. Все зупинилось.Сім'ю нарешті почав бачити частіше, це вже досягнення. Як воно буде з сайтом далі - ще не вирішу.. [весь]
Правила сайта [503]

Джанго
WayBe, привіт. Хотів написати так, щоб і всі бачили, і особисто. Аудиторія розбіглась по телеграмах і фейсбуках — розумію. Війна забрала багато сил, і не тільки фізично. Але я хотів би.. [весь]
Правила сайта [503]

Джанго
Ші уже існує...навіть якщо хтось в це не вірить...
Що таке штучний інтелект? Пояснюємо так, щоб зрозуміла навіть бабуся 1 березня 2026 року [3]

slavikf
Папа Римський Лев XIV закликав священників не використовувати штучний інтелект під час підготовки текстів для проповідей.
Що таке штучний інтелект? Пояснюємо так, щоб зрозуміла навіть бабуся 1 березня 2026 року [3]

Джанго
Завтра...кандидат в мери міста Канів...ші...запропонує свою програму по ремонту наших доріг...болой бюрократію.!.
Що таке штучний інтелект? Пояснюємо так, щоб зрозуміла навіть бабуся 1 березня 2026 року [3]

WayBe
Ну, на цьому закінчимо
Novynar777, повідомлення для Вас [1]

святослав
Камарджоба, Побратиме, Царство Небесного, Ніґояне, ми це зробили, Бро RU Гимн "Слава Жизни".Люди Господу верили как Богу.А Он сам к нам на землю пришел. Смерть как таковую изгонит... [весь]
Завтра БуЛла П*яТиДЕСЯТNYЦя [18]

Цімо Sіла

Банда у погонах. Дві події, не пов'язані між собою [5]

Цімо Sіла
Ромаріо вражає Серий пред'являє До мурашок
Банда у погонах. Дві події, не пов'язані між собою [5]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Березень
НдПнВтСрЧтПтСб
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"