Наше місто і вся Україна на порозі чергових місцевих виборів. Завершується період діяльності депутатів Канівської міської ради VI скликання. Але до того моменту, поки міська виборча комісія не оголосить на першому організаційному засіданні міської ради нового скликання свій протокол з іменами обраних на наступний період діяльності ради депутатів, за життя міста відповідає діюча рада.
Що ж ми маємо? Згідно Конституції і Законів України, регламенту та перспективного плану роботи міської ради на 2015 рік на 24 вересня було оголошене п'яте чергове засідання двадцять першої сесії Канівської міської ради з порядком денним, до якого, включені нагальні питання життєдіяльності міста і окремих громадян, які звернулися до міської ради з заявами по вирішенню питань, що належать до компетенції міської ради.
На сесію того дня прибули 26 із 46 депутатів міської ради. Для того, щоб сесія могла приймати рішення необхідна присутність не менше 24 депутатів. Міський голова Ренькас І.О. відкрив засідання сесії, але розглянути всі питання порядку денного сесія не змогла, бо при розгляді питання порядку денного “Про заходи виконавчого комітету Канівської міської ради по висновкам тимчасової депутатської комісії з вивчення обгрунтованості тарифів на комунальні послуги та транспортні перевезення”, перенесеного депутатами до розгляду на початок засідання, після внесення змін до міського бюджету, засідання сесії було перерване. Частина депутатів залишила залу засідань з вимогою опублікувати декларації директорів комунальних підприємств і засідання втратило кворум, тобто можливість ухвалювати рішення.
З 28 вересня відбув у відпустку міський голова, тож обов'язок організації роботи міської ради на час його відсутності ліг на мене. Я оголосив черговим днем засідання сесії 1 жовтня. Цього дня на сесію прибули 29 депутатів міської ради. Про поважні причини відсутності на засіданні, передбачені законом, мене повідомили депутати Боровик І.І. (працює за межами міста), Болсунов Р.П. (у відрядженні в зоні АТО) Варавка В.А. (перебуває на курсах підвищення кваліфікації в м.Черкасах), Осипенко А.Є. та Щур Т.А. (лікуються за межами Канева), Касіч-Пилипенко Є.Л. (запланована важлива зустріч). Не вдалося мені зв'язатися щоб запросити на сесію депутатів Колодія О.С., Коляду О.М., Сидоренка В.М. Але частина депутатів фракції БЮТ, з якими зв'язок відбувся, заявляли, що не візьмуть участь в роботі сесії поки не побачать опублікованими декларації директорів комунальних підприємств. Та 1 жовтня крім відсутності депутатів, що заявили про поважні причини, з запізненням прибула депутат Ніколенко Ж.В. (вже після оголошення про перенесення засідання на 6 жовтня) та зовсім не з'явилися депутати Буряк В.М., Бучацький В.М., Вовк В.Г., Кулиніч П.М., Максимюк І.С., Ткаченко О.С., Ткаченко С.С. Депутат Лисенко М.П., зареєструвавшись на сесії, відбув для участі у підготовці важливого мистецького заходу. Та все ж з рештою присутніх депутатів ми мали можливість провести результативне засідання сесії, але не всі з них проявили готовність до цього.
Шановні колеги, депутати міської ради! Нагадую Вам: “Стаття 19.Конституції України: Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.”
Міська рада, як орган місцевого самоврядування, я та інші працівники виконкому міської ради, як посадові особи, зобов'язані дотримуватися цих норм. Ми не є розпорядниками інформації, яку Ви зобов'язуєте нас опублікувати. Чому відмова директора публікувати декларацію, бо це не передбачено законом і не кожен директор відповідно закону її заповнював і здавав до кадрової служби свого підприємства, має спричиняти бездіяльність міської ради в прийнятті важливих для життя міста і його жителів рішень? Чому шестеро депутатів із 29, зареєстрованих на сесії, відмовилися брати участь у роботі сесії? Ви, Олеже Анатолієвичу Калніболоцький, Олексію Володимировичу Коваленко, Володимире Леонідовичу Коржов, Олександре Степановичу Куценко, Михайле Григоровичу Майстренко, Василю Дмитровичу Шульга є причетними до того, що 22 депутата міської ради отримують мої вибачення за змарнований ними час в готовності розглянути внесені до порядку денного сесії питання і прийняти по ним рішення, яких чекає громада міста Канева, та в зв'язку з необхідністю знову збиратися для їх вирішення. А може справедливою є кинута одним з наших колег пропозиція: “Виключіть з порядку денного питання припинення права оренди землі та дії договору оренди землі з ОКСГТ “Дніпрові сади” і депутати на сесію зійдуться”? Чому, Володимире Леонідовичу Коржов, Ви своєю позицією не брати участі в засіданні сесії сприяєте тому, щоб повернення земельної ділянки “Дніпровими садами” й надалі відкладалося? Ви ж в попередньому періоді боролися за вирішення цього питання. Може варто шукати інших способів отримати інформацію, ніж зривати важливі засідання сесії?
Призначаю в черговий раз продовження проведення зірваного V пленарного засідання ХХІ сесії Канівської міської ради VІ скликання на 10-ту годину у вівторок, 6 жовтня. Наша участь та неучасть, колеги, у черговому засіданні сесії міської ради мною буде оприлюднена в такий же спосіб, щоб кожен наш виборець зміг, зустрівши 25 жовтня у бюлетні чергових виборів міської ради запропоновані партіями наші прізвища, задуматись, чи гідно ми готові захистити його інтереси та кого з нас варто підтримувати.
Виконувач обов'язків міського голови з питань роботи міської ради,
Олександр Скорина, ми Вас почули. Зрозуміли, що бути при владі далеко не цукор. Але тепер скажіть, які Ваші подальші дії? Як бути з людьми, які поняття свободи і демократії використовують у своїх меркантильних інтересах? Ми Вас підтримуємо, проте чекаємо від Вас рішучих дій.
Ви здивовані, чому бютівці вимагають від вас декларацій начальників комунальних підприємств?
Та тому що вони отримують зарплату як керівники комунальних. а не приватних підприємств, тому що у платі за тепло закладена зарплата керівника. А Ви й досі цього не зрозуміли?
karina, для того, щоб Гузь показав свою зарплату достатньо однієї заяви в рамках Закону України "Про доступ до публічної інформації". А кіпіш підняли ті, хто хочуть зайняти його місце. Сумніваюсь, що вони зменшать собі зарплату.
Пане Скорина!
Якби Ви уважніше вникали у антикорупційне законодавство України, то більш, ніж впевнений, що звернули б увагу не пільки на ст.19 КУ, а й на інші нормативні акти, що діють у нашій державі. Зокрема на ПОРЯДОК зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 р. № 16, а саме на частину 3 даного акту, де чітко встановлено, що відомості, зазначені в декларації, оформленій за формою і в порядку, що встановлені Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”, не належать до інформації з обмеженим доступом, крім відомостей, передбачених абзацом другим частини другої статті 12 зазначеного Закону.
КС України своїм Рішенням у справі за конституційним поданням Жашківської районної ради Черкаської області щодо офіційного тлумачення положень частин першої, другої статті 32, частин другої, третьої статті 34 Конституції України від 20 січня 2012 року № 2-рп/2012 окремо роз'яснив, що збирання, зберігання, використання та поширення державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами конфіденційної інформації про особу без її згоди є втручанням в її особисте та сімейне життя, яке допускається винятково у визначених законом випадках і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Також у зазначеному Рішенні Конституційного Суду України наголошується на тому, що перебування особи на посаді, пов'язаній зі здійсненням функцій держави або органів місцевого самоврядування, передбачає не тільки гарантії захисту прав цієї особи, а й додаткові правові обтяження. Публічний характер як самих органів - суб'єктів владних повноважень, так і їх посадових осіб вимагає оприлюднення певної інформації для формування громадської думки про довіру до влади та підтримку її авторитету в суспільстві.
Гузь є директором КП виконавчого комітету Канівської міської ради, а тому, з метою усунення можливої недовіри до місцевої влади та її функціонерів, а також для зняття напруги навколо питання розмірів його доходів, а ще враховуючи його стан депутата місцевої ради вимога частини депутатського корпусу є виправдана та обгрунтована, оскільки кожен депутат діє від імені громади та в її інтересах.
А от оприлюднення Вашої декларації, рівно як і декларації міського голови - є прямим обовязком, а не правом.
Ваші дії, рівно як і голови ради чи заступника можна розцінювати не менше, як намагання створити у місті соціальну напругу навколо такого нікчемного питання.
Навколо розмірів доходів(а не обумовленої контрактом заробітної плати)вище згаданого пана у нашому місті давно існують певні чутки не на його та влади коисть.
Пане Скорина, влада зацікавлена, щоб і надалі Гузь "тінював" та ділився?
Щодо публікації в "Дніпровій зірці" - шановний, Ви хочете оприюднити свою Власну думку, чи таки хтось вказав Вам, що "давай жахнемо їх".
Доречі, ст. 19 Конституції України Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України” не зовсім вдало Вами застосована. В ній чітко визначено, що «ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством». Так от Ви особисто, а також міський голова та інші «аппаратчики» зобов’язані були да-а-а-авно опублікувати відомості про свої доходи саме у світлі передбаченому чинним законодавством.
Олександре Івановичу, перш, ніж на когось… подивіться за собою і «ближними» (або «вышесидящими»), бо, не приведи Господи, спрацює «закон курятника».
Олександре Івановичу, не перекручуйте те, що відбувається. Не приплутуйте сюди ще й Дніпрові сади. Я відстоював позицію по Дніпровим садам і буду її відстоювати. Ви чомусь забули сказати, що не виконали рішення сесії про оприлюднення декларацій директорів комунальних підприємств. Депутати прийняли таке рішення ще в серпні, але Ви і міський голова його не виконали і тепер перекладаєте з хворої голови на здорову. Не вийде! Є що приховувати? Чи це така велика таємниця, що ми, хто платить за тепло, воду, послуги ЖЕК не маємо права знати куди йдуть ці гроші? Ми найняли керівників цих підприємств на роботу, а вони не оприлюднюють свої доходи і депутати не знають рівень їх доходу. Може доходи завеликі в період кризи, може ми всі не взмозі утримувати таких дорогих директорів? Ми є роботодавці і маємо право знати скільки в тарифах зарплати директорів. Ми своє виконуємо. А Ви, Олександре Івановичу і міський голова, виконуйте рішення сесії!
Дякую за пораду. Передивимося рекомендовані Вами норми уважніше. Я не можу знати і вміти все. Але поступово життя надає все нові й нові знання і раніше не вивчені сфери відкривають свої таємниці.
Влада зацікавлена у вирішенні проблеми, але не порушуючи й прав осіб на захист їх персональних даних. У "вилці" відкритості та публічності діяльності і захисту прав людини, її персональних та конфідеційних даних виникають непрості ситуації.
Ще раз наголошую, ні у мене, як секретаря міської ради, ні у міського голови декларації директорів комунальних підприємств не зберігаються.
Наступне. У розрізі контролю обгрунтованості тарифів на комунальні послуги всієї інформації, яка є в деклараціях, бачити не потрібно. Для вивчення складової тарифів, яку становить заробітна плата, я сьогодні направив листи в комунальні підприємства з вимогою надати таку інформацію на 6 жовтня і виділити в ній, у тому числі, й витрати на зарплату директорів. Але, думаю, що якщо директори КП будуть працювати навіть без оплати їх праці, тарифи від того зміняться несуттєво. То чи варто блокувати засідання сесій і робити раду бездіяльною? То ж моя пропозиція: шукати вирішення проблеми в інший спосіб.
Не, ну з/п 7000 и 13000 в городе – это зарплаты кризис-менеджеров средней кампании. В то время, когда по городу народ молиться на 4000 грн. и 10% отдает на благотворительность «наши и ваши слуги» непонятно чем заниматься.
3500 грн - Скорыне и 6000 грн «голове» - это реальный их уровень. Господа, не нужно отрываться от народа!!!
Вот Вам и экономия 114000 грн. – этой суммы будет достаточно для создания 1 или 2-х детских площадок в год или общественный туалет или фонтан.
И это только с 2-х гос служащих.
Вы же шли служить народу и стране? Громаде?
Получая такие суммы – Вы даже ОДНО дерево не смогли защитить!!!
Теперь понятно – куда Коржову с его 4500…
Хотя теплосети, опять же по слухам, переплюнули – 20 000 грн. Видать там работа более вредная…
it-kanev
2 жовтня 2015, 21:02 Это не такие уж большие зарплаты, но если каневчане считают, что эти руководители не справляются с работой за такую зарплату, то нужно нанимать других людей. На такую работу за зарплату в 3500грн и 6000грн, честные и при этом высокопрфессиональные специалисты не пойдут. Получается вы в таком случае будете иметь либо честных но глупых либо профессионалов но нечестных.
it-kanev, А Ви спостережливий! ))
Передивився свою декларацію і дійсно в поштовому індексі Канева там я пропустив один нулик. Але на цей недолік мені не вказав ніякий контроль і сам я його побачив лише завдяки Вам.
Щодо розміру оплати праці, то я його собі не встановлював. Раджу Вас не переживати щодо завеликої платні за мою роботу. Я не збалуваний великими грошима. Тому, отримуючи гідну оплату праці, маю чим покривати бюджетний дефіцит на забезпечення моєї діяльності в раді. Незважаючи на те, що за весь період своєї роботи мені видали лише 1 пачку паперу, кожний депутат, що приходить на сесії ради, завжди забезпечений пакетом проектів рішень. А потім навіть А.Зелененко у своєму "Пік" пише, що по місту вітер носить, документи, які мають зберігатися в секретаріаті міськради. Вистачає в секретаріаті паперу й на внутрішні потреби виготовлення оригіналів рішень, їх копій і для інших потреб діловодства. Зі мною в кабінеті працює ще спеціаліст. На двох ми маємо один, отриманий у тимчасове користування, комп'ютер. Щоб мати можливість одночасно вдвох виконувати комп'ютерну обробку матеріалів, я ношу на роботу власний ноутбук. За свою зарплату я заправляю катріджі множильної техніки і навіть придбав і встановив у кабінеті ксерокс, коли практично вся множильна техніка у міськвиконкомі зупинилася в зв'язку з відсутністю фінансування її обслуговування. Але я не прошу людей приходити в кабінет за документами із власним папером та ходити кудись робити копії з потрібних їм документів. Коли виконував обов'язки міського голови, то й за власний рахунок заправляти службовий автомобіль іноді доводилося, бо не завжди могли вчасно і в потрібній кількості придбати пальне. І користуватися послугами таксі в службових цілях не рідко доводиться.
Декларування доходів громадян (в цивілізованому світі) переслідує три основоположних мети:
1. Підтвердження легальності їх походження;
2. Підтвердження балансу рівня отриманих доходів - рівню фактичних витрат у сфері споживання;
3. Підтвердження повноти сплати податків до бюджету.
Простою мовою можна перекласти так, - кожен має довести наявність мізків і мозолів якими він чесно заробив свої статки :)
kanivrada5, для завершення - останні 8-м років подавав, мав додатковий дохід. І писати мені "маленькі умови" не потрібно. Я просто не даю та не беру хабарів. Якщо Ви маєте ще щось сказати по суті - прошу...
Олександр Скорина, Те, що з ранку на таксі - це бачать усі... А те, що Ви як секретар міської ради допустили помилку в офіційному документі – це дуже прикро…
Ви мені поясніть таку незрозумілість - Ви при своїй зарплаті купуєте папір. Так само у відділі освіти купую папір за свій кошт (а зарплати там значно і значно менші). Теж саме газове господарство - людям зрізали ставки. Та куди не глянь - картина маслом... Населення має дохід від 2000 до 5000 грн. в деяких випадках на всю сім'ю. Я не можу зрозуміти як в державній установі можуть бути розміри заробітної платні як в столиці та в декілька раз перевищувати середню заробітну плату в регіоні. На мою думку це пряме знущання над громадою.
nnn1, Все просто - «Лучшая защита – это нападение». Интуиция сработала четко. На подсознании понимает – щас будут мокать в дерьмо и ставить в неудобную позу. Это нормально. Они все этот метод отработали.
2 жовтня 2015, 23:40 Мені особисто не потрібно знати який дохід мають люди, що не отримують гроші з бюджету. І не бачу підстав, щоб цього вимагали і інші. Сплачують податки? Цього досить, їх величину має контролювати податкова інспекція, а не Петренко Сидоренко, чи каніврада5.
it-kanev, У понеділок піду у відділ кадрів з заявою і виправлю прикру помилку. Немаю бажання і потреби виправдовувати свої доходи й витрати. Мабуть там де більша зарплата, там більші витрати. Якщо ні, то має бути ріст накопичення коштів, чи придбання нерухомості, землі, транспорту, тощо. Якщо буде оприлюднена моя наступна декларація, то ви зможете порівняти, як змінилися у мене накопичені доходи.
Олександр Скорина, Ваші доходи - це витрати населення (громади) на Вас. А як Ви вважаєте самі - громада повинна впливати на рівень платні людини, яку вона наймає (обирає)?
цікавий момент. У міської ради немає грошей на папір, техніку та пальне. Платня виплачується стабільно - обумовлено законодавством. Виникає питання - як Ви складаєте бюджет?
я не беру "цифри зі стелі":
ЧП "ПроФикс" проводить набор подсобных работников.Заработная плата 4000 в месяц, график с 8-17.
Підприємству потрібні підсобні робітники. Заробітна плата від 2500 грн, в залежності від графіку. Тел 0976473510
Предлагаю работу офис-менеджера.Требования : умение работы на компьютере(уверенный пользователь), комуникабельность, грамотная речь(украинский и русский язык), стрессоустойчивость. Ставка 2000 грн. Офис в центре Канева.
Для строительства птичников в районе Довжика срочно нужны подсобные работники.з/плата 5000грн.возможно проживание в оборудованых вагончиках на объекте или выезд автобусом фирмы.график с 07:00 до 20:00.оплата три раза в месяц от выработки. По желанию возможно официальное трудоустройство.066 984-88-94.
Так, у видатках бюджету в першу чергу розраховуються потреби фінансів на "захищені" статті, включаючи оплату праці в бюджетній сфері по встановлених нормативах для всіх посад. Потім те, що залишається з доходів, ділиться, "розтягується" й "натягується" на все інше. При цьому багато чого залишається недофінансованим і протягом бюджетного року вишукуються джерела покриття дефіциту.
it-kanev, загалом державна служба та посадові особи місцевого самоврядування мають смішну оплату праці. Почитайте у Законі який посадовий оклад у них? Збільшення відбувається тільки за рахунок вислуги за відпрцьовані роки. І ще додайте ступінь відповідальності.
Втім, ніхто не забороняє працювати на посаді міського голови чи секретаря міської ради. Чи, наприклад, розпочати з провідного спеціаліста відділу виконкому міської ради з з/п в розмірі 2000 грн, напевне, і то з натяжкою.
korzhov, 2 жовтня 2015, 17:40
Шановний Володимире Леонідовичу!
В сесійній залі 1 жовтня при черговій спробі провести пленарне засідання сесії Ви в своєму виступі обгрунтовували вимогу публікації декларіцій директорів комунальних підприємств нормою закону "Про місцеві вибори" щодо доступності кожному виборцю інформації з декларацій кандидатів в депутати і тим, що з ваших слів, всі директори - кандидати. Але ж давайте прочитаємо в законі, яка інформація з документів, які надійшли у виборчу комісію є відкритою для доступу:
Стаття 49. Основні засади інформаційного забезпечення виборів.
1. Виборцям забезпечується можливість доступу до різнобічної, об’єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого, вільного волевиявлення.
2. Інформація, що міститься у документах, поданих до відповідної виборчої комісії для реєстрації кандидатів (відомості про прізвище, власне ім’я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи (заняття), громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім’ї, місце проживання, наявність чи відсутність судимості, суб’єкта висування кожного кандидата у депутати), є відкритою.
Зверніть увагу: в частині другій цієї статті немає в переліку декларації про доходи. Тож інформація з цього документу не є відкритою. Чому? Бо вона захищена іншими законами.
Тож зрозумійте врешті: я і міський голова не є розпорядниками інформації декларацій керівників КП, не маємо права примушувати будь-кого, включаючи директора підприємства, оприлюднити те, що не передбачає закон. Якщо навіть з якоїсь причини мені стане відомою інформація, яка віднесена до персональних даних особи, я не маю права оприлюднити її без згоди особи. Порушу закон — чекає мене штраф, 17 000 грн., передбачений законом про захист персональних даних.
Я шукаю можливості отримати інформацію, яка Вас цікавить. Повторюю Вам те, що сказав уже вище : “У розрізі контролю обгрунтованості тарифів на комунальні послуги всієї інформації, яка є в деклараціях, бачити не потрібно. Для вивчення складової тарифів, яку становить заробітна плата, я сьогодні направив листи в комунальні підприємства з вимогою надати таку інформацію на 6 жовтня і виділити в ній, у тому числі, й витрати на зарплату директорів.” Я виходжу з того, що міська рада, як засновник комунальних підприємств, має право на отримання всієї інформації про їх діяльність, у т.числі про доходи і витрати, прибутки, чи збитки. Але знати інформацію не означає право на оприлюднення персональних даних окремих осіб без погодження з ними. Тож якщо ми щось дізнаємося достоменно і Ви оприлюдните з цього персональні дані особи, то будете Ви відповідати сплатою штрафу у розмірі до 17 000 грн.
Ви ж, шантажуючи неучастю в роботі сесії поки не оприлюдняться декларації певних осіб, спонукаєте нас з міським головою порушити закон. А в порядку денному сесії, яка ніяк не відбудеться, стоїть питання повернення міській раді земельної ділянки “Дніпровими садами”, за що Ви активно боролися... Що я перекрутив? Я шукаю права та можливості виконати те, що Ви від мене чекаєте, але в межах закону, чи по добровільній згоді суб'єктів. А Ви блокуєте прийняття потрібних громаді рішень. Це захист інтересів громади, чи може Ваш егоїзм?
Gromada1, тобто у провідного спеціаліста відділу виконкому міської ради з з/п в розмірі 2000 грн. немає ніякої ступеня відповідальності? У робітників освіти - немає ступеня відповідальності? У медпрацівників – виходить теж немає ніякої відповідальності?
«загалом державна служба та посадові особи місцевого самоврядування мають смішну оплату праці» - я пишу про окремі особи, чи відповідають їхні зарплати їхнім справам. Не потрібно перекручувати.
Ви намагаєтесь відвернути увагу, бо у них такі кошти заcлуженні. Заслужені на чому? За віковим стажем чи перед громадою (роботодавцями)?
«Втім, ніхто не забороняє працювати» - до відома, я працював в Черкаській обласній адміністрації, тоді був ще губернатором Черевко. Мені не потрібно розповідати байки, про «тяжку роботу».
І головне! Я можу роботи і спеціалістом у виконкомі і іншим держслужбовцем, а от держслужбовець не зможе робити ніким більше. Тільки держслужбовцем.
у наших панів, як я бачу, є тільки виправдовування ... Не вистачає головного - совісті.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]