Половина всех неонацистов живет в России, - Tagesspiegel
Из 120 тысяч неонацистов, активных по всему миру, 50-60 тысяч приходятся на Россию, причем заметна тенденция к росту их численности. Об этом говорится в докладе Московского бюро по правам человека, пишет Tagesspiegel.
Самые тревожные показатели в Санкт-Петербурге: здесь число приверженцев неонацистских идей достигает 15 тыс. человек. Сегодня число неонацистов растет и на юге страны, где травля иностранных студентов, выходцев с Кавказа и из бывших союзных республик стала обыденной.
По мнению экспертов, основной причиной увеличения численности тех, кто симпатизирует крайне правым идеям, является социальное расслоение и падающий уровень образования.
Такие лозунги, как «Россия для русских», согласно опросам, поддерживают уже 53% россиян. По мнению директора Центра этнологических исследований Эмиля Пайна, националистические идеи пользуются популярностью в основном у молодых людей до 30 лет, которые разочаровались в политическом развитии России.
Зараз можна почути багато спекуляцій, пов'язаних з таким, здавалось би, ясним поняттям, як націоналізм. Слово "націоналіст" звучить як лайка. Абсолютно безпідставно. Спробуймо розібратися, що ж таке націоналізм і чим він відрізняється від нацизму і, тим паче, шовінізму.
Радянське визначення понять -
Марксизм-ленінізм трактує націоналізм як буржуазну ідеологію в галузі національних відносин, характерними рисами якої є проповідь зверхності національних інтересів над соціальними, проголошення національної нетерпимості. Те ж учення розрізняє такі форми націоналізму: великодержавний шовінізм, расизм та місцевий націоналізм, в т.ч. український буржуазний націоналізм. [2] Проаналізуємо детальніше визначення понять, та еволюцію цих визначень.
Словник 1950 року видання (рос. мовою) подає таке визначення націоналізму:"идеология и политика буржуазии, обеспечивающие её классовые эксплуататорские интересы за счёт других наций, выдаваемые ею за интересы всей нации. Национализм – реакционная буржуазная политика, направленная к разжиганию национальной вражды и натравливанию одной нации на другую". Там же про шовінізм:"реакционная политика преследования, травли, угнетения других народов; разжигание национальной вражды и ненависти, проповедь национальной исключительности; проповедь национальной исключительности, "расовой теории" (расизм); агрессивная политика империалистической буржуазии, направленная на покорение и порабощение других народов". Нацизм ототожнюється тут з фашизмом та націонал-соціалізмом. [3]
Словник 1977 року трактує націоналізм так:"буржуазна ідеологія й політика в національному питанні, характерними рисами якої є проповідь зверхності національних інтересів над соціальними, класовими, проголошення національної нетерпимості, розпалювання національної ворожнечі. Націоналізм виступає у двох формах:великодержавний шовінізм пануючої нації і місцевий націоналізм пригнобленої нації. Буржуазія використовує націоналізм для боротьби проти революційного руху…" тощо. Як бачимо, цей словник досить обережно, але все ж таки визнає існування націоналізму пригнобленої нації. Шовінізм:"одна з різновидностей (і це в словнику! Правильно – один з різновидів. – прим. авт.) буржуазного націоналізму, проповідь національної виключності одних націй і цькування інших, розпалювання ворожнечі між народами й країнами в ім'я класових інтересів буржуазії". Нацизм, знов-таки:"назва фашизму в гітлерівській Німеччині". [4]
Сучасне визначення -
Насправді всі держави побудовані на національній основі. Націоналізм не можна, по-перше, трактувати однозначно негативно, як це робив марксизм-ленінізм; по-друге, це є поняття позитивне в цілому, якщо не ототожнювати його з шовінізмом, тим більше з нацизмом. І якщо розрізняти націоналізм поневоленого народу, який бореться за своїх людські і національні права, від націоналізму імперського, який поневолює переможені народи і є шовінізмом – різновидом націоналізму найнегативнішого.
Ось як, наприклад, трактує поняття нації та націоналізму американський тлумачний словник «Вебстер Нью Ворлд Дикшионери», авторів якого аж ніяк не можна запідозрити в націоналістичних поглядах:
"Націоналізм це:
1. а. Відданість нації, патріотизм; б. Надмірний, вузький чи егоїстичний патріотизм, шовінізм.
2. Вчення, що національний інтерес, безпека більш важливі, ніж інтернаціональні міркування.
3. Оборона національної незалежності". [2]
З вищезазначеного можна зробити висновок, що націоналізм — специфічний стан свідомості етносу і соціально-психологічних орієнтацій людей, а також сполучені з ними ідеологія, теорія і соціальна практика. [6]
Етнічний довідник [1] так подає сучасне значення терміну:
"Націоналізм — світоглядний принцип, найбільшою мірою притаманний передовим представникам народу, що виборює своє право на розбудову власної держави, тобто прагне перетворитись на націю. Для XX ст., особливо його другої половини, це широко розповсюджене явище, зумовлене крахом світової колоніальної системи. Після розпаду СРСР у серпні 1991 р., націоналізм, як один із способів розвитку світової співдружності народів, вступив у свій черговий етап".
Головною в націоналізмі є ідея державності та незалежності, самостійності. Але держава — не самоціль, а форма й засіб організації повноцінного життя народу. Народ, у свою чергу, — це не тільки корінний етнос, а й усі етнічні меншини. І дійсний (а не змішаний із шовінізмом, з його намаганнями довести виключність та зверхність "своєї" зростаючої етнонації) націоналізм обстоює право на державність усіх (як корінних, так і некорінних) етнічних угруповань народу. Коли мета перетворення певного народу на державну націю вже досягнута, націоналізм тим самим остаточно виконує свою історично-конструктивну роль і від нього має залишитися лише патріотизм.
Нацизм (націонал-соціалізм) — політична ідеологія, заснована на расизмі, шовінізмі і верховенстві держави над особистістю. Расизм же — дискримінація особистостей, суспільних груп або частини населення, або ж груп людей, політика переслідувань, принижень, завдання ганьби, насильства, нагнітання ворожнечі та неприязні, поширення відомостей, що паплюжать людину або частину людей; завдання шкоди за ознакою кольору шкіри, етнічною, релігійною або національною приналежністю.
Шовінізм (фр. chauvіnіsme, в англ. версії — джингоїзм) — найбільш одіозна форма націоналізму, проповідь національної винятковості, протиставлення інтересів однієї нації інтересам іншої нації; поширення ідей національної переваги, розпалювання національної ворожнечі й ненависті. Цей термін з'явився у Франції в 1831 році (в комедії братів І. і Т. Коньяр «Триколірна кокарда» одним з героїв був агресивний новобранець Ніколя Шовен де Рошфор; вважається, що прообразом цього персонажа була реальна особа — ветеран наполеонівських війн Н. Шовен (N. Chauvin), вихований у дусі поклоніння імператору — творцю «величі» Франції). Словом "шовінізм" прийнято позначати різноманітні прояви націоналістичного екстремізму.
Шовінізм може виникнути в будь-якій країні, у будь-якої нації, незалежно від рівня її культурного, економічного чи політичного розвитку (але, як видно з нижченаведених прикладів, шовінізм виникає, коли нація стає пануючою – прим. авт.). У вікторіанській Англії виник власний варіант шовінізму — "джингоїзм", у Сполучених Штатах Америки — ідея "стовідсоткового американця", під час Першої світової війни країни Європи поглинула хвиля шовінізму на рівні державної політики, всесвітньо відомим став великодержавний російський шовінізм. Прикладом шовіністичної психопатії став такий випадок: у листопаді 1975 45-річний японський письменник, один із реальних претендентів на літературну Нобелівську премію Юкіо Місіма заподіяв собі харакірі для того, щоб продемонструвати свою відданість батьківщині.
Інтерпретації, висновки -
Для повсякденної свідомості слово "націоналізм" не має нейтрального звучання, воно завжди емоційно зафарбовано. Суть націоналізму складає проповідь власної національної окремішності та/або винятковості, з необхідністю доповнюване недовірою до чужих (конкретно обумовлених) етнічних спільнот і (у крайніх проявах) — відмова їм у праві на існування. Типовий для цивілізацій локального типу, чия культура ґрунтується на осьовій аксіологічній опозиції Ми — Вони. Націоналізм виникає як реакція етносу на деструктивні впливи зовнішнього оточення (економічні, соціальні і політичні процеси, іноетнічні впливи). Націоналізм як політичний принцип, згідно з яким етнічні межі не мають перетинатися політичними кордонами і, зокрема, етнічні кордони в межах певної держави не повинні відокремлювати правителів від решти, виробився в процесах утворення національних держав, розпаду імперій і відділення колоній від метрополій. Таким чином націоналізм – як "фактор впливу" перевершив і світові релігії докапіталістичних суспільств, і державні утворення імперського типу Нового часу. У першій таксономії націоналізм протистояв християнству і космополітизмові, у другій — інтернаціоналізмові й імперіалізмові. У рамках мононаціональних держав націоналізм може варіюватися від ізоляціонізму (Албанія 60-80-х XX ст.) до експансіонізму ("японська модель"). У залежності від історичної долі, чисельності, специфіки домінуючих у його границях способів діяльності, ступеня розбіжностей його культурних норм із сусідами тощо — реакція етносу (або "градус" націоналізму) може кардинально змінюватися. Націоналізм виступив, зокрема, відповідною реакцією багатьох етнічних спільнот на загальносвітовий процес інтернаціоналізації, що посилюється. Ця тенденція в контексті історичного досвіду стала неоднозначною. В екстремальних варіантах прояву націоналізм у національній свідомості відбувається фетишизація власне етнічного початку, що починає розглядатися як гранична підстава буття даної спільності людей, як єдиний критерій диференціації між ними. Етнічне стає об'єктом свого роду культу (аж до ритуалізації). Націоналізм найчастіше зводить етнічні розбіжності до генетичних, а останні — до їх зовнішніх проявів, що і визначаються як єдиний фактор, що конституює національну цілісність. Ідеологія націоналізму постулює також пріоритет національних цінностей перед особистісними, пріоритет державності перед будь-якими іншими формами соціальної самоорганізації етносу, пріоритет міфологізованого національного минулого і бажаного майбутнього перед сьогоденням, пріоритет "культурної" і "народної" самобутності перед установками "неукоріненої" інтеліґенції. Неминуче недооцінюючи всю складну систему створеної етносом господарської, політичної, духовної культури, результати численних міжетнічних взаємопроникнень (у тому числі і генетичних), що мали місце в історичній долі даного народу, націоналізм абсолютизує етнічну замкнутість, що веде до застою, спрощення й упадку даної національної культури.
Націоналізм — непозбутня й у певному сенсі позитивна риса людського співтовариства, тому що навіть потенційна погроза його експансії необхідно стимулює процеси оновлювальної трансформації структур міжнародного співробітництва в вирішенні глобальних проблем і оптимізації всієї сукупності міждержавних відносин.[6]
______________________
1. Етнічний довідник: поняття та терміни — К., 1997. — 141 с.
2. Карпенко В.О. Інформаційна політика та безпека. Підручник. – К.: Нора-Друк, 2006. – 320 с.
3. Краткий словарь иностранных слов / Под ред. И.В. Лёхина и проф. Ф.Н. Петрова. – М.: Государственное издательство иностранных и национальных словарей, 1950.
4. Словник іншомовних слів / За ред. О.С. Мельнчука. – К.: Головна редакція української радянської енциклопедії, 1977.
5. Философский словарь / Под ред. И.Т. Фролова. – М.: Издательство политической литературы, 1981.
6. http://uk.wikipedia.org/wiki/Націоналізм
7. http://www.socd.univ.kiev.ua/PUBLICAT/SOC/YEVTUKH/index.htm
І ще по темі досить цікава річ http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=881
Цитую без змін: "Сьогодні в Україні досі є актуальним заскорузлий більшовицький ідеологічний штамп про інтернаціоналізм та дружбу усіх народів. Як виправдання для сплюндрування будь-якого прояву українського патріотизму, який знову-таки йменується одразу ж більшовицьким терміном – «націоналізм». Тому гасло «Україна – для українців» традиційно подається не інакше, як фашистське.
Для прихильників цієї ідеологічної догми КПРС в мене є питання: а яка ж держава в світі існує для українців? Росія? США? Німеччина? Італія? Франція? Канада? Австралія? Немає такої держави, бо Україна досі існує не для українців, а виключно для задоволення потреб розбещеної безвідповідальністю, патологічно брехливої бюрократичної номенклатури, яка сама себе іменує «елітами»."
Глибоко в душі я також патріот, неонацист, називайте як хочете. Я ненавиджу москалів жидів, будь кого хто ненавидить мене тільки за те, що я Українець і люблю свою батьківщину. Шкода, що ця любов не взаємна.
Душа болить і кулаки стискаються коли бачу зневагу до своєї родини чи країни, нашої неньки України. Якщо ви мене не розумієте або таких як тато чи Олекса то краще промовчіть бо не розумом треба розуміти нас а душею і сердцем.
"..«Библия скинхеда» написана автором в тюрьме «Матросская тишина» во время проведения следствия по делу «террористической группы Королева»
В книге изложена философия движения русского сопротивления. В интересной захватывающей форме описаны события неизвестной войны славян за право жить на своих исконных землях в независимом Русском государстве. "
WayBe - що означає «Haydamaka, не спорь с модератором.»?
Якщо є закон, тобто правила сайту, давайте виконувати їх а не я ЦАР (модератор) як хочу так і ворочу. Не було порушень нема репресіям!!!
СВОБОДУ СЛОВУ!!!
СВОБОДУ ТАТО!!!
Итак.
Любые статьи пользователей о России
в духе "Тероризм у Російській імперії виник як спротив згортанню прав і свобод","Разбить кривое зеркало" и подобные тому в ближайшем времени будут жёстко заминусованы и закрыты. Особо рьяные пользователи будут забанены.
Если у Вас есть что сказать по поводам, освещённых в этих статьях -приглашаю Вас к их обсуждению НА САЙТАХ-ИСТОЧНИКАХ, без копирования данной информации на www.kaniv.net.
Так-так. Перетворимо Канівнет на мило, на потіху всіляким дегенератам. Будемо підспівувати Колі про зарю, тішитися від глумлення над українськими традиціями, топтати ногами українську історію та українських ГЕРОЇВ і таке інше.Статті про свободу були й будуть незважаючи на якісь там бани. А на місце старих бійців приходитимуть нові.СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ!!! І ще дорогий наш модератор, є така народна мудрість, до речі кавказького походження- НЕ грозИ і сам НЕ БУДЕШ БОЯТИСЯ!!! Пильнуй уважно АДМІНЕ щоб часом не забанили самого тебе , водночас бабахнувши і самий сайт)
3.5 проявлять расовую, национальную и религиозную неприязнь, пропагандировать терроризм, экстремизм, наркотики и прочие темы, несовместимые с общепринятыми законами морали и приличия
Іформувати про події та явища і "проявлять расовую, национальную и религиозную неприязнь, пропагандировать терроризм, экстремизм, наркотики и прочие темы, несовместимые с общепринятыми законами морали и приличия" - ріні поняття.
Тема прозвучала як інформація, чи як докір, чи приклад для наслідування і образила конкретних людей, натравлювала одних на інших?
Мати в руках "Меч", треба мати почуття відповідальності щодо його застосування.
Була конкретна скарга на тата за образу?
Непокараних образ на сайті можна знайти немало. Кара за це застосовується нечасто...
Я единственный отвечаю перед общественностью как за материалы на сайте, так и за работу ресурса.
А ваш антироссийский трёп меня достал.
Хотите чесать языки - валите на кавказцентр и подобные сайты.
Тема закрыта.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]