На прикладі Канівського водосховища Держрибагентство має намір протестувати механізм відокремлення зон для любительського та промислового рибальства, перед тим як запроваджувати її на інших водоймах України. Розподіл спрямовано на поєднання прав рибалок-любителів з раціональним використанням рекреаційного потенціалу Канівського водосховища, зменшенням інтенсивності промислу, раціонального використання біоресурсів. Про це повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів коментуючи запровадження зон для промислового, любительського та спортивного рибальства відповідно до Концепції реформування рибної галузі.
Цей напрямок включає запровадження систем електронного моніторингу суден, звітування про виловлену рибу, сертифікату походження риби, створення саморегулювних організацій користувачів водойм.
«Не виключено, що в майбутньому ми встановимо плату за користування водоймою рибалкам-любителям, як це запроваджено у більшості країн Європи. Ця плата буде мінімальною, а отримані кошти направлятимуться виключно на зариблення цієї ж водойми», - зазначив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.
Начальник Київрибоохорони Вадим Литвиненко в свою чергу зазначив, що підґрунтям для пілотного проекту на Канівському водосховищі стали звернення рибалок-любителів щодо розмежування любительського та промислового лову. «Таких підхід зменшить навантаження на водойми Київщини і дозволить посилити роботу з відновлення популяцій водних біоресурсів, на яку переноситься основний акцент нашої діяльності» - наголосив Вадим Литвиненко.
Довідково:
«Нові правила рибальства» один з ключових напрямів Концепції реформування рибної галузі, він передбачає визначення чітких зон для любительського, спортивного та промислового рибальства. Держрибагентство обрало Канівське водосховище в межах Київської області для пілотного проекту із запровадження на водоймах чітких зон для різних видів лову.
Нововедення діють на водоймі з 2 вересня, їх запровадження дозволить перевірити механізм відокремлення зон любительського та промислового рибальства, наскільки ця методика є ефективною для імплементації на інших водоймах України.
Прес-служба Мінагрополітики |