31 серпня голосування в Парламенті за зміни до Конституції, події на площі під будівлею Верховної Ради та звернення Президента щодо голосування у Верховній Раді змін до Конституції України створили принципово нову ситуацію в країні.
В чому суть цієї ситуації, в чому суть нинішнього моменту?
Давайте вчитаємося в дві цитати з тексту звернення Президенту:
"А що було би, якби сьогодні Верховна Рада не проголосувала за зміни до Конституції? На порядок зросла б загроза руйнації міжнародної проукраїнської коаліції. Зникло би з порядку денного питання про продовження санкцій, які дуже боляче б'ють по агресору. Цілком реальною стала би перспектива залишитися сам на сам з агресором...
Сьогоднішнє голосування не остаточне, але воно дасть величезне поле для маневру українській дипломатії. А фінальне рішення наприкінці року, коли треба буде триста голосів, запевняю вас, дорогі співвітчизники, буде залежати від того, як протягом цих кількох місяців розвиватиметься ситуація на Донбасі, і наскільки Росія виконуватиме Мінські угоди..."
Ці дві цитати публічно означують позицію Президента щодо Конституції:
1. Текст змін до Конституції України є елементом зовнішньополітичного торгу української влади з ЄС, США та Росією.
2. Голосування в першому читанні Тексту змін до Конституції розглядається Президентом як поле для маневру української дипломатії.
3. Майбутнє голосування в Парламенті за остаточний текст змін до Конституції ставиться в залежність від того, наскільки Росія виконуватиме Мінські угоди.
А як же майбутнє України, її суверенітет, її цілісність, її незалежність? Це все теж є елементами зовнішньополітичного торгу? Невже крім торгу нам нічого не лишилось? Невже тільки торгаші тепер визначатимуть нашу з вами долю?
Скажіть мені, українські громадяни, як ми з вами дійшли до такого життя?
Де тут гідність, де тут незалежність, за яку ми боролися і клали життя своїх героїв?
Де тут слава Україна, де тут її воля?
Політики дозволяють собі вести міжнародні торги суверенітетом України, змістом Конституції України та фактом голосуванням в українському Парламенті за зміни до Конституції.
Ми, українські громадяни, дозволили втягнути себе в ситуацію міжнародного торгу суверенітетом країни та її Конституцією.
Ситуація зовнішнього тиску на Україну ЄС та Росії створює ситуацію внутрішнього тиску на народних депутатів України – їх намагаються підкуповувати і шантажувати.
Парламентарі дозволили себе втягнути в ситуацію політичних торгів з Президентом. І є небагато народних депутатів, які не торгувалися з Президентом за своє голосування по Конституції.
Ситуація зовнішнього тиску змушує Президента тиснути на українську громадськість.
Звернення громадський діячів з проханням мораторію на зміни Конституції в ситуації війни було не просто проігноровано Президентом. Він дозволив собі тиснути на позицію громадськості, не сприймаючи її як таку.
Все це призвело до кривавих подій на площі під Верховною Радою 31-го серпня 2015-го року після прийняття в першому читанні змін до Конституції.
Зрозуміло, що партія "Свобода" закінчила свою політичну кар'єру, бо її радикальні методи не виправдовуються ситуацією. Нацгвардія це не "Беркут", і вона нічим не заслужила бойову гранату. В найзапекліші часи протистояння революції 2013-2014 років ніхто з майданців щодо "Беркуту" собі такого не дозволяв. Бо є межа, яку переходити не можна.
Але чи партія "Свобода" винувата у тому, що її члени були готовими до кривавого протистояння з владою, що не чує громадськість?
Давайте спитаємо себе, як стала можливою така ситуація? Як стало можливим те, що"Сумна Конституція" перетворилась на "Криваву Конституцію"? Як сталось, що на нинішніх змінах до Конституції кров та смерть наших громадян?
Як стало можливим ігнорування Президентом позиції громадськості? Як став можливим розкол в Парламенті щодо Конституції та розкол в суспільстві щодо Конституції?
Ця ситуація і цей розкол став можливим не тільки тому, що на Україну тиснуть ззовні, українська влада торгується в ситуації тиску, а українська громада – заручник цієї ситуації.
Цей розкол стався тому, що мирний план Президента в "нормандському форматі" та у вигляді "Мінських угод" зайшов у глухий кут, а Президенту не вистачає сили духу, щоб це визнати.
Цей розкол став можливим, тому що політика не тільки зовнішнього, але і внутрішнього, торгів Президента виявилася збанкрутілою, а він не хоче визнавати себе політичним банкрутом.
Цей розкол став можливим, тому що Президент не чує громадськості.
Цей розкол став можливим, тому що Президент став на шлях кривавого президента у ситуації явного тиску на Парламент та явного тиску на громадськість.
Як бути в цій ситуації з війною?
"Нормандський формат" перемовин та "Мінські угоди" дали Україні все, що могли дати, і більше дати не можуть. Потрібно шукати інший формат угоди про мир. Навіть якщо спрацює "нормандський формат" щодо зменшення обстрілів на Донбасі, то своє майбутнє Україна в "нормандському форматі" точно не може визначати. Нам потрібна згода світової спільноти на всі види захисту країни, включаючи ядерний. Всякі папірці типу "Будапештського меморандуму" Україну більше не цікавлять.
Як бути в цій ситуації з Президентом?
В мирний час такий Президент заслуговував би на імпічмент. В військовий час же, тобто в нинішній час, Президент має опинитися під жорстким контролем громадськості. Йому більше немає довіри громади, у нього критично знижена легітимність. Крок вправо – звіт громадськості. Крок вліво – звіт громадськості. Тупцювання на місці – тиск громадськості. Спроба нових угод з олігархами – громадський протест. Спроба нового міжнародного торгу – громадянська непокора.
Інакшого життя в Україні з таким Президентом я не бачу.
Як бути в цій ситуації з Конституцією?
Існує майже нульова імовірність голосування за нинішню Конституцію 300-ма голосами в Парламенті.
"Кривава Конституція" в нинішній редакції за жодних обставин не може бути Конституцією України. Навіть якщо підкупом, шантажем та погрозами депутатів змусять проголосувати, то таку Конституціє на прийме українська громада.
Імовірними є два сценарії розвитку подій щодо нової Конституції: 1) зміни тексту Конституції про децентралізацію та про статус Донбасу настільки серйозні, щоб це став інший текст, який зможе набрати 300 голосів в Парламенті (нехай найкращі юристи знайдуть спосіб, як це зробити); 2) відмовитися від конституційного процесу під час війни взагалі.
І в будь-якому разі – необхідність нової Конституції нікуди не ділася.
Нам потрібна нова Конституція. Але на цей раз її повинні писати не юристи на службі у держави, а активна громадськість та громадські експерти. На цей раз Конституція має бути не заручником зовнішніх і внутрішніх політичних торгів, а способом внутрішньої громадянської угоди.
Ми, українська громада, маємо поставити світ перед фактом нашої внутрішньої громадянської угоди як Конституції, а не торгуватися зі світом про її текст.
Українська влада не здатна написати перспективну та угодоздатну Конституцію. Це було доведено вже декілька разів в історії незалежної України. І черговий раз доведено в нинішній ситуації.
nnn1, можна було б і конюха, якби такий суб'єкт влади був там прописаний. А ОДА та РДА там прописані, а територіальних громад там нема. Тому й потрібні зміни до Конституції.
nnn1, повертаючись до предметної розмови про Конституцію. Я бачу, що якщо ви вважаєте, що я писала тільки "так" чи "ні", то чи ви не читали те, що я написала, чи ви мене не чуєте.
Це може відбуватися тому, що вам здається, що вас не чують. Давайте я вас вислухаю. Які страхи у вас є стосовно децентралізації? Які ситуації ви можете уявити, що вас лякають?
Що може змінитися на гірше?
Ви також мене не слухаєте, під час війни зміни до конституції невчасні, я вже говорив, що під шумок можна внести такі зміни, які взагалі ліквідують Україну і не тільки як державу, якщо вже і вносити під час війни зміни, то вони повинні мати абсолютну підтримку українцями, мінімум 90% інакше це призведе до катастрофи.
Скажімо так мене не лякають самі юридичні терміни, я не сприймаю можливість трактування законів, як кому заманеться. Гіркий досвід є, в Конституції СРСР було пропимане право націй на самовизначення, але як тільки прибалти захотіли цим правом скористуватись Горбачов негайно ввів туди війска, як тільки українці після війни захотіли скористатись цим правом Сталін розвязав війну на Західній Україні. Так що вибачайте але нинішню туфту яку хочуть підсунути українцям разом можливо і з потрібними змінами я не сприймаю.
Вы не задавались себе вопросом, а почему например в США не вносились изменения в Конституцию, а поправок там не так уж много и они не пеняют саму суть конституции?
limnade
5 вересня 2015, 14:19 Вы хотите всё и сразу? Но бесплатный сыр только в мышеловке бывает, поэтому и изменения в Конституцию должны вносится только крайне необходимые и при безусловной подднржке народа Украины.
nnn1, я звичайно ж могла б відповісти, що мене найменше цікавить Конституція США, але щоб продемонструвати свою доброзичливість та відкритість, я її зараз перечитала.
І от що я можу відповісти. У США існує прецедентне право, що дозволяє доповнювати нормативно-правову систему, а не змінювати її. У нас наприклад, законом неможливо змінити Конституцію, тому що різні рівні.
От, наприклад, в Конституції США до сих пір є така чудова річ "The Migration or Importation of such Persons as any of the States now existing shall think proper to admit, shall not be prohibited by the Congress prior to the Year one thousand eight hundred and eight, but a tax or duty may be imposed on such Importation, not exceeding ten dollars for each Person"
Нікому не потрібна, але не заважає.
І тим паче в Конституції США прописані лише основні засади і з виконавчої влади, наприклад тільки Президент. Ні уряду, ні державних адміністрацій там навіть не згадують. Тож свою виконавчу систему та систему самоврядування вони могли змінити две декілька сот разів і це по Конституції не побачити.
Сподіваюся, я відповіла на ваше запитання, хоча я так і не почула від вас, що вам не подобається у змінах до Конституції України. Вас задовільняє місцева канівська влада, і взаємодія місцевої влади з громадою?
limnade
5 вересня 2015, 16:08Мене ЗАДОВОЛЬНЯЄ нині діюча конституція і всякі зміни до неї можуть вноситись тільки за безумовної підтримки громадянами України. Повинно пройти обговорення цих змін де ми зможемо чітко і ясно розібратись в суті цих змін і тільки після обговорення після зіставлення різних думок почати процедуру змін до Конституції, і не вважайте когось дурнішими за себе перемикаючи увагу людей на ті питання до яких ще просто черга не дійшла. Я зрозуміло висловився?
Спочатку винесення на всенародне обговорення, потім лише процедура зміни.
Канівська місцева влада і її взаємодія з громадою мені не відома я на жаль не в Каневі, але судячи з того що тут на сайті ведеться відкриті дискусії з представниками влади, той же пан Скорина, чи людина під ніком каніврада, то про закритість влади чи то пак про відсутність взаємодії навряд чи можна говорити, друга справа ефективність влади, якщо вона неефективна, то ви можете і повинні її міняти, і для цього є всі важелі в нині діючій конституції. Але повторюю якщо потрібно вносити зміни в Конституцію то це потрібно робити відкрито всим зрозуміло і тільки після всенародної підтримки таких змін.
nnn1, розкрию вам таэмницю - ми зараз саме й приймаємо участь у громадському обговоренні змін до Конституції із залученням ЗМІ. Ми поширюємо інформацію про ці зміни та шукаємо в них недоліки. І будь-хто може долучитися до нашої дискусії :)
Стосовно ж нашого міста. Мені і справді (я розумію, що не ви маєте відповідати, а пан Скорина чи ще хтось із наших вельмишановних представників влади) хотілося б почути, а кого у нас заарештували чи посадили, чи почали кримінальну справу за хабарі? Якщо всі там в Києві такі погані, а тут такі хороші, то може є якісь результати. Ну й інші питання, які я вже задала у іншому блозі - де наші нові інвестори? як використовується комунальна власність? чому молодь має можливість купувати наркотичні засоби важкі і легкі? арешти за зловживання службовими повноваженнями?
Життя громади можна дуже легко змінити на краще з нинішніми можливостями? То змініть наше життя на краще, якщо річ не у реформі децентралізації! Можливо, моя думка хибна, але чому ж я не бачу позитивних змін?
Спочатку принйняти зміни до Конституції, а потім коли сталася трагедія під час мітингу в Києві почати її обговорення? Про суддів я вже тут говорив, 90 % з них не відповідають нинішнім вимогам до їхньої праці, прокурорі також, тому і не відкриті справи тому і немає покараних, аби ж то так було тільки в Каневі, але так по всій Україні, і зміни до конституції цього не виправлять, вони не на те напрвлені.
limnade, Скорина повинен і за правоохоронну систему спрацювати, переарештувавши хабарників? То наводьте мене на них, нацькуйте. ))) Називайте, на кого арешт накласти?
Вже один виборець-анонім мене попередив, що не голосуватиме за мене і мою партію, бо я не заставив міліцію впоратися з наркоманами. Але ж не підпорядкована мені міліція. Адміністративна реформа обіцяє виправити і зробити вплив місцевої влади на органи правопорядку. Тож чекаємо таких змін.
Пару днів назад мені один з опонентів з гордістю роказав як з Канева виперли Сухобруса, один з небагатьох інвесторів власних, змушений був кинути Канів, а ви тепер хочете запросити когось іншого? І де ви знайдете таких дурнів? Спочатку навчіться самі інвестувати в Канів, навчіться з повагою відноситись не тільки до іноземних інвесторів, а в першу чергу до власних тоді в Каневі і зьявляться і робочі місця і гроші.
Олександр Скорина, не тільки Скорина, але ви в тому числі. Для чого існує місцева влада? Бумажки реєструвати та перекладати з однієї купи на іншу в межах своїх повноважень?
Невже ваша яка-небудь депутатська комісія не може придумати і створити механізм для наведення порядку в місті, щоб скасувати побутове хабарництво та продаж наркотиків?
Я згодна щоб нікого не арештували і ніхто не сів, якщо це припинеться.
Розкажіть мені, чи я маю вплив на правоохоронну систему, чи ви? Хто може змусити їх працювати?
Можливо, це питання було не своєчасне і ви займалися більш важливими. То розкажіть нам якими. Якщо півтора роки робити хоч що-небудь на роботі не менше 40 годин на тиждень, то якийсь результат вже б був, просто через закон діалектики про перехід кількості в якість.
limnade, ну ты дописалась! Обговорення змин до Конституции с народом Украины не было --это и есть причина протеста. Эти изменения писались кулуарно заинтересованной группой лиц. Состав помнишь? У народа не спросили согласия, а тупо начали пропихивать, что у них и получилось. А какое обговорення после первого чтения? Ты или бот запрограммированный или просто тупая клавиатурщица из статистики со своими цифрами.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Nikamrita 1. Хром Біотин Баланс з корицею:
Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь] Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]
WayBe ГИ ГИ :)) Читайте листа выд підарів:
Направляется уведомление о внесении в «Единый реестр доменных имен, указателей страниц сайтов в сети «Интернет» и сетевых адресов, позволяющи.. [весь] стихотворение о судьбе отечества [3]
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]